تاریخ انتشار :جمعه ۷ تیر ۹۲.::. ساعت : ۸:۴۲ ب.ظ

   333 بازدید

اگر به اين منوال پيش برود در آينده نه چندان دور خشکي شديدي کره خاکي را فرا خواهد گرفت و ايران ما هم به لحاظ وضعيت جغرافيايي در شرايط بدتري قرار خواهد گرفت.

جوان پرس : هفته اول تيرماه در تقويم مصادف است با هفته صرفه جويي در مصرف آب،همه از اهميت آب باخبرند همين بس که خداوند متعال صراحتا در قرآن در اين خصوص مي فرمايند (  وما همه چيز را از آب زنده گردانيديم) و در 66 آيه قرآني هم به نقش و اهميت آب بعنوان مايه حيات نام مي برند .

  بسياري از کارشناسان جنگ آينده را جنگ آب مي نامند و اگر به اين منوال پيش برود در آينده نه چندان دور خشکي شديدي کره خاکي را فرا خواهد گرفت و ايران ما هم به لحاظ وضعيت جغرافيايي در شرايط بدتري قرار خواهد گرفت و مردم بايد مواظب باشند و کمي در مصرف و هدايت منابع آبي برنامه ريزي نمايند. تغيير الگوي کشت در حوزه کشاورزي ،هدايت درست آبهاي زيرزميني و سطحي و استفاده درست از اين منابع مي تواند کمک کند تا حدود زيادي اين مهم مديريت شود.

   مدير عامل شرکت آب وفاضلاب شهري استان به مناسبت اين هفته در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاري ايام هفته گفت:آب عامل توسعه کشور است.  محمد آقازاده افزود: براي هرکدام از روزهاي هفته اسم خاصي تعريف و براساس آن برنامه ويژه اي اجرا مي شود.  وي جمعيت تحت پوشش شبکه آب را يک ميليون و 968 هزار و 103 عنوان کرد و خاطر نشان ساخت:99/86 درصد جمعيت استان تحت پوشش اين شبکه هستند و تاکنون 527 هزارو 438 فقره انشعاب واگذار شده است.

 آقازاده اذعان کرد :263 حلقه چاه که 187 مورد آن فعال در سطح استان وجود دارد و کل مخازن ذخيره آب هم 402 هزار و 335 متر مکعب مي باشد ،طول خطوط انتقال آب 64 کيلومتر و طول شبکه توزيع آب 4 هزارو 312 کيلومتر است ،17 آزمايشگاه فعال داريم و 11 تصفيه خانه در سطح استان داير شده است. 

مدير عامل شرکت آبفاي شهري استان در خصوص جمعيت تحت پوشش شبکه فاضلاب هم گفت : حدود يک ميليون و 144 هزار و 342 نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب مي باشند که 58/6 درصد جمعيت استان را در بر مي گيرد.

 آقازاده از وجود 267 هزار و 810 فقره انشعاب فاضلاب،2034 کيلومتر شبکه فاضلاب،59 کيلومتر طول خطوط انتقال فاضلاب ،2033 طول شبکه جمع آوري فاضلاب مدرن و 346 کيلومتر سنتي،6 آزمايشگاه فاضلاب و 7 تصفيه خانه فاضلاب در مدار خبر داد.

  وي با اشاره به منابع اعتباري سال 91 هم گفت: از 50 ميليارد تومان اعتبار پيش بيني شده 21 ميليارد تومان آن در قالب اعتبارات ملي،استاني و ملي استاني جذب و تخصيص يافت.  وي تاکيد کرد: در حوزه سرمايه گذاري هم گام هاي خوبي از جمله عملياتي شدن تصفيه فاضلاب ماکو،چايپاره و شاهيندژ برداشته و مجوز ورود به عقد قرارداد با سرمايه گذاري براي ايجاد تصفيه خانه مهاباد و سلماس نيز صادر شده است.
  آقازاده از صدور اعتبار 150 ميليارد توماني اوراق مشارکت در سال 91 خبر داد که 50 درصد آن بفروش رفته و امسال به شرکت اختصاص مي يايد .

  مدير عامل شرکت آبفاي شهري استان افزود: بيش از 688 ميليارد تومان پروژه براي امر جذب سرمايه گذاري پيش بيني شده است که 200 ميليارد تومان آن از بخش خصوصي سرمايه گذاري شده و 100 ميليارد تومان طرح آبرساني بوکان است که جمعا 300 ميليارد تومان از طريق بخش خصوصي سرمايه گذاري شده است.  مجيد آقازاده تصريح کرد :سرانه مصرف آب در هر شبانه روز 240ليتر است که حدود 80 ليتر آن هدر و 177 ليتر آن مصرف مي شود.

آقازاده در زمينه استفاده از  دستگاه هاي تصفيه آب خانگي براي آب شرب شهروندان اظهارداشت: به هيچ عنوان اين دستگاه ها براي خانواده ها توصيه نمي شود چون، آب مصرفي استان از کيفيت بالايي برخوردار است و 17 آزمايشگاه فعال به طور مستمر بر کنتل کيفي آب نظارت مي کنند.

 مدير عامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي ادامه داد: حتي بوي کلري که سال هاي گذشته از آب مصرفي خانه ها به مشام مي رسيد نيز به دليل رساندن کلرزني به ميزان استاندارد، از بين رفته است.

   وي اضافه کرد: دستگاه هاي تصفيه آب خانگي فقط براي کسب سود است و حتي در فيلتري که در آن ها موجود است امکان ايجاد آلودگي وجود دارد.مدير عامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي در بخش ديگر به ارائه خدمات اين شرکت در زمينه مساکن مهر اشاره کرد و گفت: خدمات رساني در سايت هاي مختلف مسکن مهر اجرايي شده است و از پيشرفت فيزيکي خوبي برخوردار است.آقازاده با بيان اينکه خط انتقال، منابع تامين و مخازن در شهرک گلمانخانه نيز آماده است اعلام کرد: فاضلاب کشي نيز در مساکني که امکان استقرار تاسيسات فاضلاب وجود داشته باشد انجام  مي گيرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 20386




۳ دیدگاه

 1. کمپین مردمی خواستار ابطال انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه
  کمپین مردمی خواستار ابطال انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه
  تخلف و تقلب در انتخابات شورای شهر ارومیه
  http://ourmia.mihanblog.com

 2. ستاری گفت:

  آخه آقای محترم مدیر عامل :
  در انتهای مدیریت تازه به یاد افتادید ؟
  از وقتی تشریف آوردید تبلیغات صرفه جویی صفر شده است !!!!
  کو پیام های رادیویی ، تلویزیونی ، پوستر ، بنر
  فقط پول این بخش را صرفه جویی کردید و برای خود شیرینی برای کمیته امداد و مدارس تیزهوشان و غیره با خرید کامپیوتر خود شیرینی کردید!!!
  128 میلیون ما به التفاوت بیمه آموزش و پرورش و تامین اجتماعی ؟؟؟
  پخش شربت و شیرینی به بهانه های مختلف
  و…
  آقای عزیز اینها باید برای تبلیغ صرفه جویی هزینه میشد !!

 3. اصولگرا گفت:

  آقای آقا زاده یک اصولگرای اصیل است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.