تاریخ انتشار :دوشنبه 5 فوریه 18.::. ساعت : 10:53 ب.ظ

   113 بازدید

به همت بانک انصار استان برگزار شد
بانک انصار
همایش گفتمان وحدت با محوریت بانکداری اسلامی بانک انصار با حضور مدیرعامل بانک، نماینده ولی فقیه، امام جمعه اهل سنت ارومیه و امامان جمعه و علمای اهل سنت کشور و آذربایجان غربی

جوان پرس : برنامه گفتمان وحدت، توسعه بانکداری اسلامی و اقتصاد مقاومتی بانک انصار در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز با حضور ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار حجت الاسلام قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه ، ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه ، ائمه  و امامان جمعه  اهل سنت استان و خانواده بانک انصار در ارومیه برگزار شد.

روشنی مدیر شعب بانک انصار آذربایجان غربی در ابتدای این مراسم  گفت : بانک انصار استان اقدامات اساسی در ترویج بانکداری اسلامی برداشته و راه اندازی شعبه وحدت هم در همین راستا است.

همایش گفتمان وحدت با محوریت بانکداری اسلامی در ارومیه + تصاویر

اهل تشیع و تسنن کنار همدیگر امنیت را به وجود آوردند

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در این مراسم اظهار داشت: امنیت بالاترین مقوله‌ای است که در کشور به شکل پایدار برقرار است و به‌هیچ‌وجه این نعمت  بزرگ الهی را از دست نخواهیم داد.

سردار حبیب شهسواری خاطرنشان کرد: نکته مهم امنیت کشور، در کنار هم قرار گرفتن اهل سنت و تشیع در همه‌ی مؤلفه های زی ربط است.

همایش گفتمان وحدت با محوریت بانکداری اسلامی در ارومیه + تصاویر

وی تصریح کرد: این منطقه به واسطه ایمان و شجاعت از امن‌ترین نقاط ایران است  و از کارکردهای دیگر انقلاب اسلامی توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی تاکید کرد: امروز ما افتخار داریم به عنوان سومین استان شعبه وحدت را در شهر ارومیه افتتاح کنیم و توسعه این شعب در سایر شهرستان‌ها نیز الزامی است.

بانکداری اسلامی باید با احکام دینی همخوانی داشته باشد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی نیز در این برنامه اظهار داشت: باید قوانین بانکداری با احکام اسلامی هم‌خوانی داشته باشد تا بتوان آن را بانکداری اسلامی  نامید.

همایش گفتمان وحدت با محوریت بانکداری اسلامی در ارومیه + تصاویر

حجت‌الاسلام‌ سید مهدی قریشی تاکید کرد: راه اندازی شعبه وحدت و هماهنگ با موازین شرعی اهل سنت از افتخارات بانک انصار در کشور است.

بانک انصار 12 میلیون مشتری دارد

مدیر عامل بانک انصار نیز در این برنامه اظهار داشت: بانک در جهان اسلام در بین تسهیلات اعطای قرض‌الحسنه رتبه نخست را دارد.

همایش گفتمان وحدت با محوریت بانکداری اسلامی در ارومیه + تصاویر

ابراهیمی خاطرنشان کرد: بانک قرض‌الحسنه رسالت رتبه نخست شفافیت نهاد بورس ایران را کسب کرده و کمترین مطالبات معوق را داریم.

وی تصریح کرد: بانک انصار به عنوان یک بانک تجاری شروع به فعالیت کرده و امروز حدود 12 و نیم میلیون مشتری دارد و بیشترین سود را به سهام دارانش می‌پردازد.

ربا حیات ملت ایران را تهدید می‌کند

امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در این برنامه اظهار داشت: در قرآن هیچ معصیتی به اندازه ربا نکوهش نشده است و این موضوع باید در کشور رعایت شود تا مشکلی  پیش نیاید.

همایش گفتمان وحدت با محوریت بانکداری اسلامی در ارومیه + تصاویر

ماموستا عبدالقادر بیضاوی تصریح کرد: ربا حیات ما را تهدید می‌کند و امیدوارم ازبانک‌های اسلامی برداشته شود تا هیچ مشکلی برایمان پیش نیاید.

همایش گفتمان وحدت با محوریت بانکداری اسلامی در ارومیه + تصاویر

در پایان این همایش روبان شعبه وحدت بانک انصار ارومیه توسط حجت الاسلام قریشی نماینده ولی، ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه و سردار شهسواری فرمانده سپاه شهدای آذربایجان قیچی شد و ائمه جمعه نسبت به افتتاح حساب در این شعبه اقدام کردند.

Print Friendly
کدخبر : 111685
دیدگاه خود را به ما بگویید.