تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ آبان ۹۳.::. ساعت : ۱۰:۱۸ ب.ظ

   410 بازدید

رییس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: موج جدید بارش های مناسب از فردا پنجشنبه سراسر استان را فرا می گیرد که این بارندگی ها از اوایل هفته آینده به صورت برف پیش بینی شده است.

مهدی صابری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه های پیش یابی نشان می دهد که یک سامانه بارشی قوی از اواخر وقت روز پنجشنبه وارد آسمان آذربایجان غربی می شود.

وی اظهار کرد: این سامانه تا روز چهارشنبه هفته آینده (14 آبان) موجب بارندگی های متناوبی در سطح استان به همراه وزش باد می شود.

صابری ادامه داد: همچنین افت محسوس دما به میزان هفت تا هشت درجه سانتیگراد از اواخر وقت روز شنبه در سطح استان پیش بینی می شود که بارش برف نیز به علت همین کاهش دما اتفاق می افتد.

وی گفت: در 24 ساعت گذشته میاندوآب با یک درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین و شاهیندژ با 17 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بوده اند، دمای مرکز استان ارومیه نیز بین 2 تا 15 درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

آذربایجان غربی در پاییز امسال بارندگی مناسبی را شاهد بوده است به طوری میانگین بارش های این استان به 100 میلی متر در مهر ماه رسیده است.

تدوام این بارش های سال آبی خوبی را در آذربایجان غربی نوید می دهد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 51697
دیدگاه خود را به ما بگویید.