تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۴۲ ب.ظ

   357 بازدید

سلطانی فر در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی: استفاده از همه ظرفیت های داخلی کشور برای حمایت از سرمایه گذاران و تولیدات داخلی و مقابله تولیدات خارجی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است.

جوان پرس : وزیر ورزش و جوانان از افزایش 400 میلیارد تومانی بودجه بخش جوانان خبرداد.

مسعود سلطانی فر در جلسه شورای اداری که با حضور مسئولین استانی و مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در بخش جوانان و ورزش کشور بیان کرد: بودجه بخش جوانان در سال 92، 6 میلیارد تومان بوده که این میزان در سال جاری به 400 میلیارد تومان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه میزان تورم کشور در قبل از آغاز بکار دولت یازدهم بیش از 40 درصد بوده اظهار کرد: در حال حاضر با تلاش های دولت میزان تورم کشور به 8 درصد رسیده است.
وی ادامه داد: رشد اقتصادی کشور نیز از منفی 6.8 درصد به مثبت 8 تا 11 درصد رسیده است.
سلطانی فر با اشاره به اینکه براساس مصوبه مجلس در برنامه 5 ساله ششم، دولت موظف است سالانه 8 درصد رشد اقتصادی داشته و 900 هزار شغل ایجاد کند اظهار کرد: در راستای ایجاد چنین شرایطی نیازمند بیش از 775 میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم که فقط 50 درصد از این میزان در قالب بودجه دولتی در حدود 400 میلیارد تومان از مسیر دولتی امکان تامین وجود دارد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: برای تامین مابقی سرمایه لازم برای ایجاد اشتغال مصوب و بالا بردن رشد اقتصادی نیازمند بهره گیری از بخش خصوصی  داخلی و سرمایه گذاران خارجی هستیم.
وی با اشاره به توصیه های دوازده گانه مقام معظم رهبری به کابینه دولت دوازدهم گفت: خودسازی مدیران، پرهیز از تشریفات و صرفه جویی در برگزاری جلسات و همایش هاو سفرهای کاری، برقراری ارتباط گسترده مدیران ارشد ادارات با مردم و برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از زمان مدریتی برای توسعه و ابادانی کشور بخشی از توصیه های ایشان به مدیران دستگاههای اجرای و دولت بوده است.
سلطانی فر با اشاره به فرمایشات معظم له در خصوص اصول و مبانی اقتصاد مقاومتی در راستای حل مشکلات کشور تصریح کرد: مقام معظم رهبری استفاده از تمام ظرفیت های اقتصادی کشور در برابر تهدیدات داخلی و خارجی، افزایش ظریب بهر وری و حمایت از سرمایه گذاران ، ایجاد اشتغال و استفاده از رشته های دانش بنیان با حفظ عدالت را شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی اعلام کردند که دولت از زمان اغاز بکار خود این رهنمود های را دنبال کرده است.
وزیر ورزش و جوانان توجه به رشد دولت الکترونیک در ادارات را مهم تلقی کرد و افزود: در کشور از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مشکلی برای انجام امورات اداری به شکل الکترونیک نداریم و زمان آن فرارسیده تا در انجام امور ادرای سرعت افزایش یابد و دولت الکترونیک در کل کشور اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در بین کشورهای توسعه یافته دنیا توجه به بخش جوانان و ورزش در اولویت قراردارد تصریح کرد:توسعه اقتصادی کشوربا رونق و ارتقاء ورزش رابطه دوسویه دارد.
سلطانی فر با اشاره به افتخارات نظام در توسعه بخش ورزش کشوربعد از انقلاب گفت: بعد از انقلاب سالن ها و ورزشگاههای متعددی ساخته و مدال های زیادی توسط قهرمانان کشور کسب شده که مهم ترین افتخارات کسب شده در ورزش کشور از دستاوردهای بعد از انقلاب است.
وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش از ابزارهای ارزان و شادی آفرین در بین مردم هر کشور بوده که در کمترین زمان زمینه شادی و شعف و غرور ملی و وحدت را ایجاد می کند.  
وی با اشاره به تعداد سمن های فعال در حوزه ورزش و جوانان تصریح کرد: در سال 92، تعداد این سمن ها درحدود 60 سمن بوده که این تعداد در حال حاضر با رشدی 50 برابری به 2 هزار سمن در کشور رسیده است.
سلطانی فر در خصوص وام ازدواج به جوانان گفت: در آغاز بکار دولت یازدهم با سقف 3 میلیون تومان،2 هزار و 900 میلیارد تومان وام در کشور داده می شد که در این میزان در سال 95، با سقف 10 میلیون تومان،در حدود 9 هزار و 800 میلیارد تومان رسیده است.
وی با اشاره به ظرفیت های ورزشی آذربایجان غربی گفت: علاوه بر والیبال و کشتی و ورزشهای رزمی در بسیاری از رشته های دیگر نیز در بخش عشایر و روستایی ظرفیت قابل توجهی در استان وجود دارد که نیازمند شناسایی و ظهور این استعدادهای توسط هیات ورزشی استان است. 
وزیر ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از میزان تعامل و همکاری مسئولین استانی در توسعه زیرساخت ها تصریح کرد: ضرورت توسعه در هر جامعه ای ارامش و ثبات و تعامل در بین امور اجرایی و مردم است.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107224
دیدگاه خود را به ما بگویید.