تاریخ انتشار :جمعه ۸ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ

   807 بازدید

سليم زاده : اگر به گفته ها توجهی نمی کنیم به این خاطر است که برای خدمت به جامعه ورزشی آمده ایم و به دنبال حاشیه نیستیم

جوان پرس : یکی از هیئت های ورزشی مطرح به لحاظ تعدد رشته و مخاطب ، هیئت انجمن های ورزشی می باشد هیئتی که در ماه های اخیر بدست یک خانواده ای ورزشی و علاقمند سپرده شده و به پشتوانه عشقی که به مقوله ورزش داشته اند با هزینه های شخصی بخش عمده ای از فعالیت ها را مدیریت و سازماندهی نموده اند اما با کم لطفی برخی عناصر بعضاً اخبار غلط و نادرستی در سطح رسانه ها مخابره و منعکس شده که جای تامل و تفکر دارد . با هدف تنویر افکار عمومی پای صحبت های دبیر هیئت نشسته ایم و با او از هر دری سخن گفته ایم که مشروح آنرا در زیر می خوانید :

اواخر مهر ماه سال۹۴ با نظر مساعد مجمع همسر بنده هیئتی را تحویل گرفت که نزدیک به یک دهه بودکه به خواب رفته بود. این هیئت با رتبه سی و یکم در فدراسیون هیچ نشانی از برازندگی ورزشکاران آذربایجان غربی نداشت اما با گذشت تنها پنج ماه رتبه خود را تا سکوی پنجم کشور ارتقاء بخشیدیم .
در حالیکه بعضاً اخبار غیر موثق در حال انتشار می باشد بایستی از همینجا اعلام بکنم که همسر بنده سر کار خانم لیلا خوش نیت خود خلبان پاراگلایدر هستند و بنده هم مفتخر هستم به عنوان دبیر و مسئول کمیته هوایی خلبان این رشته مفرح می باشم و دقیقاً به سبب علاقه ای که به رشته خود داشتم با آسیب بسیار شدیدی از ناحیه ستون مهره ها دچار شده ام که آثار آن بوضوح دیده می شود . پسرم نیز خلبان است وعاشق پرواز خانواده ورزشی ما بدون کوچکترین دریافتی در حال شناساندن این رشته به مردم و مسئولین هست ضمن آنکه با انضباط و مدیریتی که در کوتاه مدت انجام شده موفق شدیم رتبه استانمان را ۲۶ پله ارتقاء بدهیم.
علی سلیم زاده ادامه داد: باور کنید سال ۹۴ بسیاری از مسئولین این استان حتی اسم پاراگلایدر را نشنیده بودند اما به واسطه مسابقات کشوری که باشکوه هرچه تمام اجرا و میزبانی شد حالا همه مسئولین و بخش قابل توجهی از افراد عادی با این رشته آشنا شده اند وکار بجایی رسیده که مدیران ارشد استانی برای میزبانی بهتر مسابقات بین المللی پای کار آمده اند. باور کنید اگر ما هم در این هیئت کار خاصی نمی کردیم امروز آب از آب تکان نمی خورد و حرف و حدیثی هم نداشتیم.
– همانطور که گفتید حرف وحدیث بسیار است ، برخی مدعی هستند شما با کمک های مالی دولتی ریخت و پاش می کنید و… در اینباره چه صحبتی دارید ؟
ریشه و سند این صحبت ها کجاست ؟ واقعا اصحاب رسانه برای مطالبی که پوشش می دهند نیازی به مدرک ندارند یا فقط تحت تاثیر برخی دوستانشان هرچه شد می نویسند؟
از روز نخست که هیئت را تحویل گرفته ایم با سرمایه شخصی کار را به پیش برده ایم . همین دفتری که در اختیار امورات اداری قرارگرفته ملک شخصی است و هرآنچه توانسته ایم برای رضایت خاطر اعضا فراهم کرده ایم . شاید باورتان نشود زمانیکه اموال هیئت استان را تحویل دادند تمام لوازم موجود از رایانه و چاپگر گرفته تا فکس و صندلی و …. را تماماً به هیئت ارومیه اهداءکردیم تا از این طریق بخشی از مشکلات مرکز استان را رفع نموده باشیم.
شکر خدا در سایه حق آنقدر اندوخته مالی دارم که گوشه چشمی به اموال و دارایی هیئت نداشته باشم .
– آیا تاکنون ازسوی اسپانسرها ، باشگاه شهرداری ، اداره کل ورزش وجوانان حمایت مالی شده اید ؟
نزدیک به یک میلیارد و سی صد میلیون ریال تاکنون هزینه کرده ایم اما هنوز از هیچ ارگانی دریافتی نداشته ایم بنده برای تمام هزینه ها مدرک دارم . از تمام افرادی که تاکنون مبالغی دریافت کرده اند رسید و تصاویر شناسایی اخذ شده از آبان گذشته تا امروز تنها دستور پرداخت یکصد میلیون ریال را گرفته ایم که تا بحال محقق نشده و ریالی به حساب هیئت واریز نشده است هر چند که در دستور کار قرار دارد.
اگر به گفته ها توجهی نمی کنیم به این خاطر است که برای خدمت به جامعه ورزشی آمده ایم و به دنبال حاشیه نیستیم حالا که این هیئت رتبه پنجم کشور را از آن خود کرده خیلی ها برای تصاحب آن دندان تیز کرده اند ولی یادم نخواهد رفت که سال گذشته هیچ فرد شناخته شده ای نزدیک این هیئت نمی شد!
– به غیر از مسابقات کشوری پاراگلایدر در بحث مسابقات چه فعالیت هایی داشته اید ؟
ما در همین ۹ ماه گذشته هشت سفر به شهرستان ها جهت بازدید و بررسی عملکرد و مشکلات هیئت ها را داشته ایم که کم نظیر می باشد.
در نخستین ماه سال مسابقات استانی طناب کشی را به میزبانی بوکان برگزار کردیم که در نهایت تیم سردشت با کسب مقام اول بعنوان نماینده استان در حال آماده شدن برای اعزام به مسابقات کشوری اردبیل می باشد.
با خروج رشته دراگون بت محمدامین شیخ مندی برای شرکت در مسابقات تایلند به اردوی تیم ملی دعوت شد ضمناً در حال تشکیل تیم بانوان دراگون بت نیز هستیم که سال ها راکد بود .
به مناسبت عید مبارک فطر مسابقات پاراگلایدر را در سایت کیرچین داغی منطقه آزاد ماکو تدارک دیدیم بلافاصله پس از آن مسابقات بازی های رایانه ای را با حضور ۲۰۰ جوان علاقمند برگزار کردیم که باحمایت گیم سنتر تونل انجام شد.
همایش کوهپیمایی خانوادگی و ورزش های هوایی را در کوه سیر ارومیه داشتیم همزمان با روز تامین اجتماعی با شعار زندگی سبز باطبیعت سبز و آسمان آبی روانه برگزار شد. همزمان با هفته محیط زیست مسابقات دارت، طناب کشی و فوتبالدستی را داشتیم به همت شیخ مندی قهرمان ارزنده مهابادی محوطه سد این شهر پاکسازی شد. بیست و سوم خرداد در مهاباد مسابقات طناب کشی را هم داشتیم .در رده سنی جوانان در دو بخش دختران و پسران مسابقات دارت را برگزار کردیم که پنج روز به طول انجامید.
در مسابقات منطقه یک شهرداری مشارکت داشتیم، برای کارمندان شهرداری رقابت های دارت ، فوتبالدستی و طناب کشی را تدارک دیدیم .
– در بخش آموزش چه فعالیت هایی داشته اید ؟
– موضوع آموزش برای ما دو وجه دارد. اول بحث جذب و مدیریت علاقمندان جهت پیوستن به تیم ها و دوم موضوع داوری و مربیگری است .در بخش اول ما با اعزام مربی پاراگلایدر در پی راه اندازی این رشته در خوی هستیم قایق دراگون بت را که در محوطه سد شهر چایی رها شده بود در قسمت پارک گلرباغی شهرچایی به آب خواهیم انداخت و در نظر داریم با حضور سرکار خانم سحر حفظی قهرمان این رشته به استعدادیابی بپردازیم لازم به ذکر است که قیمت قایق دراگون بت یک میلیارد و ششصد میلیون ریال است که در حال از بین رفتن بود.
رشته راگبی را در محمدیار فعال می کنیم با رایزنی با دانشگاه فنی و حرفه ای قاضی طباطبایی ارومیه بناست این رشته و سپک تاکرا در دانشگاه هم فعال شوند.
درخواست میزبانی مسابقات قهرمانی فوتبالدستی کشور را به فدراسیون داده ایم و منتظر پاسخ هستیم.
در اولین دوره نمایشگاه دستاوردهای اداره کل بعنوان غرفه برتر انتخاب شدیم ما از این فرصت نیز برای جذب علاقمندان و ورزشکاران بهره کامل را بردیم.
اما در بحث دوره های داوری و مربیگری فدراسیون ما بصورت متمرکز و با مرکزیت تهران نسبت به برپایی دوره ها اقدام می نماید این موضوع از جهاتی برای ما و علاقمندان دشواری های به همراه داشته که بعد مسافت و هزینه ریالی از جمله آنهاست.
-اوضاع بیمه ورزشکاران هیئت چطور است؟
مهرماه سال گذشته زمانیکه هیئت را تحویل گرفتیم آمار ما صفر بود اما تا پایان سال ۳۳۴ بیمه شده داشتیم فقط ۱۶۲ کارت درخلال مسابقات پاراگلایدر صادر کردیم . امسال با تلاش دوستان ۱۴۰ بیمه شده در ارومیه داریم و بالغ بر هزار بیمه شده در سطح استان گزارش شده است. بیش از ۴۵۰ ورزشکار بیمه شده از مهاباد سازمان دهی شده که از فعالیت چشمگیر دوستان در این شهرستان حکایت دارد.
– آیا برای مسابقات بین المللی آمادگی دارید؟
سایت کوه خلیل شهرسیلوانا بعنوان محل برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی پاراگلایدر معین شده و ۲۶ لغایت ۳۰ مرداد ماه میزبان تیم های شرکت کننده خواهیم بود. جناب مهندس رادفر معاونت محترم سیاسی و امنیتی استاندار بعنوان رئیس ستاد برگزاری انتخاب شده و اعضاءکمیته های مختلف هم ابلاغ دریافت کرده اند و از تاریخ ۹۵/۴/۹ جلسات تخصصی در حال برگزاری و پیگیری هستند تا به بهترین نحو ممکن میزبانی را مدیریت بکنیم و تمام مجموعه در آمادگی کامل برای برگزاری یک رویداد خاطره انگیز آماده هست.
ضمناً در راستای سازماندهی خلبانان استان با هولوگرام حراست اداره کل کارت پروازی صادرشده تا عزیزان نیروی انتظامی و امنیتی به سادگی اعضاء هیئت و خلبانان را شناسایی نمایندتا هیچ خللی در امور انتظامی پیش نیاید این موضوع برای یک خلبان بسیار مهم و حیاتی است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 93563
دیدگاه خود را به ما بگویید.