تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۴ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ

   89 بازدید

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از وجود ۱۹۵ هزار بیسواد در سطح استان خبر داد.

جوان پرس : مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از وجود ۱۹۵ هزار بیسواد در سطح استان خبر داد.

ابراهیم محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار از سرشماری سال ۹۵ آمار بیسوادن شناسایی شده در استان ۷۲ هزار نفر است افزود: اما بر اساس آمار کلی ۱۹۵ هزار بیسواد در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه استان در زمینه نرخ میانگین باسوادی از میانگین کشوری خیلی عقب است اظهارداشت: هم اکنون نرخ میانگین باسوادی در کشور ۹۴.۷۳ درصد بوده در حالی که نرخ میانگین باسوادی در استان ۹۰.۰۷ درصد است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینکه استان در زمینه شاخص تراکم دانش آموزی وضعیت مناسبی ندارد اضافه کرد: در زمان حاضر تراکم دانش آموزی در استان ۳۵۵.۲۴ است که استان در رتبه ۲۶ کشوری قرار دارد.

محمدی خاطرنشان کرد: برای بالا بردن شاخص تراکم دانش آموزی باید ۷۳۰ کلاس درس در استان احداث و به تعداد کلاسهای موجود افزوده شود تا این شاخص به میانگین کشوری برسد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه استان در زمینه سرانه فضای آموزشی با شاخص ۳.۲ در رتبه ۲۹ کشوری قرار دارد عنوان کرد: برای رسیدن به میانگین کشوری و نیز حل این مشکل نیازمند احداث پنج هزار و ۴۱ کلاس درس هستیم.

محمدی خاطرنشان کرد: استان در شاخص های عدالت آموزشی و نیز درصد قبولی در کنکور نیز جزو ۱۰ استان اول کشور است که امسال تلاش می شود این شاخص ها همچنان روبه افزایش باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در زمینه آخرین آمار بازماندگان از تحصیل نیز اظهارداشت: بر اساس آمار تعداد افراد بازمانده از تحصیل استان ۵۳ هزار نفر است که از این تعداد هشت هزار و ۷۰۰ نفر شناسایی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114922
دیدگاه خود را به ما بگویید.