تاریخ انتشار :شنبه 12 می 12.::. ساعت : 3:41 ق.ظ

   674 بازدید

وحید جلیلی, برادر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران است. آقا وحید روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی است

 ایشان سال هفتاد وارد دانشگاه امام صادق شد و در رشته معارف اسلامی و اقتصاد از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. وحید جلیلی  کار مطبوعاتی را از همان دوران دانشجویی و در نشریه تفکر بسیجی، نشریه داخلی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق آغاز کرد و در سال 75به مجله نیستان رفت و در آنجا با سید مهدی شجاعی( نویسنده کتاب کشتی پهلو گرفته) همکار بود.

در سال 81سردبیر روزنامه ابرار شد. آقا وحید  پس از ابرار به حوزه هنری رفت و سردبیری ماهنامه سوره را بر عهده گرفت؛ مجله‌ای که پیش‌تر سید مرتضی آوینی عهده‌دار سردبیری آن بود. ایشان  تا سال 85سردبیر مجله سوره بود. اما در اواخر این سال، آقا وحید و همکارانش با مدیریت وقت حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی (حسن بنیانیان و سید مهدی خاموشی)دچار مشکل و اختلاف شده و از سوره اخراج شدند.

 

 پس از این اخراج، آقا وحیدو همکارانش ، دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را پایه‌گذاری کردند. انتشار مجله راه، با همکاری تحریریه سوره چهارم، ثمره فعالیت این دفتر‌است.

 

جزوه معروف جبهه فرهنگی انقلاب (که هنوز بین فعالین فرهنگی دست به دست می شود )یکی از دهها مقاله و سخنرانی ایشان است که بصورت جزوه در آمده و مورد استفاده عناصر جوان و متعهد فرهنگی قرار می گیرد

 

بی راه نیست اگر ایشان  را خلف صالح سید مرتضی آویینی بنامیم.

Print Friendly
کدخبر : 4011
یک دیدگاه

  1. معراج says:

    کاملا بی راه است که ایشون رو خلف صالح آوینی بدونیم

دیدگاه خود را به ما بگویید.