تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۲ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۸:۰۵ ق.ظ

   204 بازدید

ترکان به ضرورت ایجاد خط آهن در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت : در مطالعات انجام یافته برای ایجاد این خط قرار است کریدور جلفا از منطقه آزاد ارس و ماکو کشیده شده و از این منطقه به خط آهن ترکیه وصل شود .

جوان پرس : ورود بانکهای خارجی به مناطق آزاد کشور لازم و ضروری است .به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو، مشاوررئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد در نشست با مدیران واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران منطقه آزاد ماکو با اعلام این خبر گفت : تحقق نسل چهارم مناطق آزاد نیازمند عملیات مالی مطابق با بازارهای جهانی است و بر همین اساس باید بانک های خارجی وارد این عرصه شود.
ترکان با بیان اینکه با ورود بانکهای خارجی به مناطق آزاد مردم این مناطق انتخاب خواهند کرد که از کدام بانک خدمات بگیرند افزود : این کار موجب اصلاح بانکهای داخلی در مناطق آزاد خواهد شد .
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اولویت و دستور کار دولت دوازدهم در مورد مناطق آزاد را مناطق آزاد مالی عنوان و اظهار کرد: آزاد کردن بازارهای مربوط به خدمات بیمه اجتماعی نیز از دیگر برنامه های پیش رو مناطق آزاد در دولت دوازدهم است.
وی با بیان اینکه در مناطق آزاد به دنبال حق انتخاب از سوی بیمه شدگان هستیم، خاطر نشان کرد: سیستمی باید در مناطق آزاد راه اندازی شود که کارگران واحدهای تولیدی به میل خود از شرکت های بیمه ای برای خود بیمه خریداری کنند.
ترکان در ادامه به ضرورت ایجاد خط آهن در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت : در مطالعات انجام یافته برای ایجاد این خط قرار است کریدور جلفا از منطقه آزاد ارس و ماکو کشیده شده و از این منطقه به خط آهن ترکیه وصل شود .
وی خط آهن دیگر را ازمحل خط آهن جلفا به دیل اوجی ترکیه همجوار منطقه بورالان ماکو برای اتصال به خط آهن ترکیه اعلام کرد و گفت : که اجرای این مسیر هم در دست بررسی و مطالعه است .
در ادامه این نشست مدیران واحدهای تولیدی و صاحبان سرمایه نبود آب ، برق ، گاز و تلفن در برخی از واحدهای تولیدی ، مشکل بروکراسی اداری ، نبود سرمایه در گردش ، نبود قانون جامع وشفاف بین منطقه آزاد و بانکها ، مشکل گشایش اعتباری در بانکهای مناطق آزاد را از جمله مشکلات و موانع تولید در منطقه آزاد ماکو اعلام کرده و خواستار کمک و مساعدت برای حل این مشکلات شدند .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 106538
دیدگاه خود را به ما بگویید.