تاریخ انتشار :جمعه 16 ژانویه 15.::. ساعت : 9:30 ب.ظ

   328 بازدید

78

امام جمعه پیرانشهر: براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت هر ایرانی روزانه 9 گرم نمک مصرف کرده در حالی که باید مصرف نمک در روز 3 گرم باشد و در این باره زیاده‌روی در مصرف نمک سبب سکته‌قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده و آسم می‌شود.

جوان پرس : ماموستا مصطفی محمودی  امام جمعه پیرانشهر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه پیرانشهر ضمن دعوت نمازگزاران بر رعایت تقوای الهی، گفت: اتحاد مسلمانان تنها رمز اصلی پیروزی آنان در برابر ظلم و ستیز مستکبران عالم است.

78

 

وی  مسئله صلح و دوستی را در اسلام مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: احادیث متعددی در سیره ائمه بزرگوار اسلام در این رابطه ذکر شده است که همگی اهمیت صلح و دوستی را از دیدگاه خداوند و اولیای ایشان مورد تأکید قرار می‌دهند.

محمودی با اشاره به اهمیت رفتارها و عقاید دوست هر شخص بر افکار و عقاید وی، بر معیارهای اصلی گزینش دوست خوب نیز اشاره کرد و افزود: دوست خوب کسی است که همواره به یاد خدا بوده و هدفش جز رسیدن به تقرب الهی نباشد.

وی عاقل بودن را از دیگر خصیصه‌های مهم دوست خوب عنوان کرد و گفت: دوست خوب نباید خیانتکار، ستمگر، سخن‌چین و یا عیب‌جو باشد که دوستی با چنین افرادی می‌تواند موجبات ضرر و زیان برای فرد را مهیا کند.

امام جمعه پیرانشهر دوست خوب را از جمله سرمایه‌های زندگی هر فرد و عامل خوشبختی او یاد کرد و افزود:‌ دوست خوب باید بتواند در تمام اوقات زندگی، یار صمیمی فرد بوده و او را در انتخاب مسیرهای درست زندگی هدایت کند.

محمودی به برخی از وقایع سیاسی غرب در تقابل با اسلام اشاره کرد و افزود: جهانیان باید بدانند آنان که ادعای حقوق بشر و دوستی با انسان‌ها را دارند، دست به اقدامات تروریستی متعدد علیه اسلام و مسلمانان می‌زنند که در این میان نیز هدفی جز تفرقه‌اندازی میان مسلمانان ندارند.

وی سکوت غرب در برابر قتل عام بیش از 2 هزار زن و کودک بی‌گناه در کشورهای اسلامی و در مقابل موضع‌گیری قاطع در برابر کشته شدن 12 نفر در فرانسه را نشانه بارز دیگری بر عدم رعایت حقوق بشر در جهان امروز دانست و گفت: این قبیل اقدامات تنها یک درس بزرگ به مسلمانان می‌دهد که آن «حفظ اتحاد مسلمانان برای غلبه بر ظلم استکبارگران» است.

امام جمعه پیرانشهر بار دیگر بر هدف ایجاد و راه‌اندازی گروهک‌های تروریستی و تکفیری اشاره کرد و افزود: هدف از راه‌اندازی این جریان‌ها نابودی مسلمانان با زیر سلطه بردن آنها است.

وی نصریح کرد: اکنون حقوق بشر در مورد مسلمانان به هیچ وجه اعمال نمی‌شود و این خود نمونه بارزی در ستیز مستکبران با مسلمانان برای نابودی ریشه‌های اسلام در جهان است.

ماموستا مصطفی محمودی گفت: 6 دی تا 15 بهمن از سوی سازمان جهانی بهداشت توصیه به کاهش مصرف نمک شده است.

امام جمعه پیرانشهر افزود : براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت هر ایرانی روزانه 9 گرم نمک مصرف کرده در حالی که باید مصرف نمک در روز 3 گرم باشد و در این باره زیاده‌روی در مصرف نمک سبب سکته‌قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده و آسم می‌شود.

Print Friendly
کدخبر : 58403
دیدگاه خود را به ما بگویید.