تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ آذر ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۱ ق.ظ

   342 بازدید

شهردار ارومیه : تلاش می کنیم تا اردیبهشت سال 97 فازدوم آن را همراه با زیرگذر افتتاح کنیم و همچنین برنامه ریزی برای افتتاح کل پروژه هفته دولت سال آینده است.

جوان پرس : شهردار ارومیه اعلام کرد: فازاول پروژه تقاطع غیر همسطح آذربایجان 12 آذر همزمان با اجلاس نهایی 12000 شهید استان آذربایجان غربی افتتاح خواهد شد.شهردار ارومیه اعلام کرد: فازاول پروژه تقاطع غیر همسطح آذربایجان 12 آذر همزمان با اجلاس نهایی 12000 شهید استان آذربایجان غربی افتتاح خواهد شد.

به گزارش ارتباطات و بین الملل شهرداری ارومیه، محمد حضرت پور شهردار ارومیه اعلام کرد: فازاول پروژه تقاطع غیر هم سطح آذربایجان 12 آذر همزمان با اجلاس نهایی کنگره ملی 12000 شهید استان آذربایجان غربی افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این افتتاح با حضور مقامات کشوری و لشکری صورت خواهد گرفت.

حضرت پور با اشاره به اینکه پروژه آذربایجان شامل 4 فاز است، اظهار داشت: فاز اول آن به طول 910 متر با عرض 11 متر می باشد.

وی در خصوص تاثیر  افتتاح  فاز اول بر کاهش ترافیک ابراز داشت: این فاز شامل باند برگشت جاده امامزاده به خیابان والفجر است و بر رفع ترافیک فلکه آذربایجان  40 درصد تاثیردارد که می توانیم از این باند به صورت دوطرفه استفاده کنیم، یا  مسیر آن صبح ها از سمت والفجر به امام زاده و بعد از ظهر عکس آن باشد.

شهردار ارومیه در خصوص زمان بهره برداری فاز دوم این پروژه گفت: تلاش می کنیم تا اردیبهشت سال 97 فازدوم آن را همراه با زیرگذر افتتاح کنیم  و  همچنین برنامه ریزی برای افتتاح کل پروژه هفته دولت سال آینده است.

حضرت پور در پاسخ  به این سوال آیا مشکلات مالی شهرداری مانع از تداوم اجرای پروژه آذربایجان خواهد شد؟ تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی های بعمل آمده پروژه تداوم خواهد داشت و تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه تامین مالی پروژه از سوی شهرداری ارومیه بوده و بودجه دولتی شامل آن نشده، تصریح کرد: متاسفانه سالهای قبل در بودجه بندی کشوری، ردیفی برای پروژه های شهری ارومیه پیش بینی نشده بود، به استثنای  بخش حمل و نقل که آن هم برای شهرهای دارای پروژه مترو و بالای یک میلیون نفر تعلق می گرفت.

شهردار ارومیه در پایان اظهار امیدواری کرد با کمک نمایندگان بتوانیم در بودجه برنامه ششم برای پروژه های عمرانی شهر ارومیه همچون سایر شهرها مثل تهران، کرج و اصفهان در ردیف ملی بودجه پیش بینی کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109721
دیدگاه خود را به ما بگویید.