تاریخ انتشار :شنبه 17 ژوئن 17.::. ساعت : 9:05 ق.ظ

   174 بازدید

سرخوش
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تا کنون حدود یک سوم از کار احداث تونل انتقال حوضه به حوضه آب به سمت دریاچه ارومیه به انجام رسیده است.

جوان پرس : مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تا کنون حدود یک سوم از کار احداث تونل انتقال حوضه به حوضه آب به سمت دریاچه ارومیه به انجام رسیده است.

 فرهاد سرخوش در نشست خبری مشترک مدیران دستگاه‌های ذیربط طرح احیای دریاچه ارومیه که در سال جلسات فرهنگسرای خانه جوان برگزار شد اظهار کرد: اگر از 20 سال پیش همچون همین چهار سال اخیر به موضوع حفاظت از دریاچه ارومیه اهمیت داده می‌شد امروز این بحران اتفاق نمی‌افتاد.

وی افزود: در سال های گذشته به‌طور میانگین هر سال 40 سانتی متر از ارتفاع آب دریاچه ارومیه کاهش یافته است.

سرخوش گفت: از سال 88 تا 92 با داشتن 302 میلیمتر بارندگی 130 سانتی متر کاهش تراز در دریاچه ارومیه اتفاق افتاده است.

وی افزود: با این روند از سال 92 تا سال 96 باید 160 سانتی متر از ارتفاع و تراز دریاچه ارومیه کاهش می‌یافت اما با اقدامات دولت از این اتفاق کاملاً جلوگیری شد.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: هم اکنون تقریباً در تمام حوضه آبریز دریاچه ارومیه بیش از 80 درصد ریزگردها مهار شده‌اند.

وی اظهار کرد: از پروژه 36 کیلومتری انتقال حوضه به حوضه آب افزون بر 11 کیلومتر در جنوب استان انجام شده است.

سرخوش گفت: برای این پروژه تاکنون 620 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

وی افزود: هیچ ردیف تخصیص اعتبار برای خود ستاد احیا نداریم بلکه این ستاد به مثابه یک سازمان برنامه و بودجه کوچک است که مسائل و طرح های مربوط به احیا دریاچه ارومیه را مدیریت می‌کند.

Print Friendly
کدخبر : 105224
دیدگاه خود را به ما بگویید.