تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۲:۲۲ ب.ظ

   108 بازدید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: زمینه تسریع در اعطای تسهیلات به متقاضیان اشتغال روستایی فراهم شود

جوان پرس : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: زمینه تسریع در اعطای تسهیلات به متقاضیان اشتغال روستایی فراهم شود

رضا حسینی در جلسه شورای اشتغال آذربایجان غربی گفت: عملکرد این استان در اشتغال روستایی با وجود رتبه های اول و دوم کسب شده در بین استان های کشور، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده و باید بیشتر برای اشتغال روستاییان تلاش شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی افزود: بانک کشاورزی عملکرد بسیار خوبی در خصوص اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان طرح های اشتغال پایدار روستایی داشته و همین امر، عملکرد استان را در کشور بالا برده است.

وی اضافه کرد: هنوز در سه بانک توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید مشکلاتی برای اعطای تسهیلات به طرح های مصوب وجود دارد که باید در یک کارگروه ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

وی بیان کرد: طی یک هفته آینده کارگروه ویژه فنی باید با حضور در این موسسات، اشکالات موجود را بررسی کرده و در صورت امکان حل آنها، زمینه تسریع در اعطای تسهیلات به متقاضیان اشتغال روستایی فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی پایان تیرماه امسال را آخرین مهلت برای پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اعلام کرد و ادامه داد: در ۴۰ روز آینده باید سرعت بررسی طرح ها، تصویب آنها، انعقاد قرارداد در بانک های عامل و پرداخت تسهیلات به صورت جهشی افزایش یابد تا زمینه توفیق بیشتر در این طرح فراهم شود.

حسینی از پرداخت حدود ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از ابتدای اجرای این طرح در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات در اختیار صاحبان ۱۵۷ طرح جدید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال پیش بینی شده برای این طرح ها ۶۲۹ نفر بوده است، افزود: امیدواریم این تعداد روز به روز افزایش یافته و زمینه اشتغال صدها نفر دیگر در روستاها فراهم شود که در آن صورت، یکی از مهمترین اهداف اجرایی طرح که جلوگیری از مهاجرت روستاییان است، می تواند تحقق یابد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114836
دیدگاه خود را به ما بگویید.