تاریخ انتشار :شنبه ۲۳ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۳۵ ق.ظ

   426 بازدید

چهارمین دوره مسابقات بین المللی پاراگلایدر سیلوانا گرامیداشت شهید یاسین قنبری عصر روز جمعه 22 تیرماه با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

جوان پرس : چهارمین دوره مسابقات بین المللی پاراگلایدر سیلوانا با قهرمانی نماینده گلستان در بخش آقایان و نماینده آذربایجان غربی در بخش بانوان به پایان رسید.

در بخش آقایان، حسین عباسقلیزاده از استان گلستان به مقام قهرمانی دست یافت و علیرضا عمیدی و محمود شیرازی نیا از استان تهران دوم و سوم شدند.

در بخش بانوان، الهام مختاری از استان آذربایجان غربی به مقام قهرمانی دست یافت و نسیم ابراهیمی از کردستان و سحر اولیایی از فارس دوم و سوم شدند.

در مراسم اختتامیه مسابقات عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان گفت: مسابقات سال آینده پاراگلایدر سیلوانا طبق قول فدراسیون، در رنک جهانی ثبت خواهد شد.

وی از تمامی دست اندرکاران برگزاری این تورنمنت بخصوص اهالی خونگرم سیلوانا که با حضور پرشور خود موجب رونق مسابقات شدند تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود با برنامه ریزی و هماهنگی های بهتر و البته توسعه زیرساخت ها سال آینده قرار است این مسابقات را زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار کنیم.

پورمحمدرضا رییس کمیته فنی مسابقات پاراگلایدر سیلوانا هم گفت: ۲۰۰ پاراگلایدر سوار در مسابقات حضور داشتند که در حاشیه مسابقات عرفان عطایی ، پیام عطایی و سعید صنوبری توانستند با طی مسافت ۱۷۶ کیلومتر از کوه خلیل تا جلفا با پاراگلایدر رکورد مسافتی را به ثبت برسانند.

وی ادامه داد: این اتفاق ۵ ساعت به طول انجامید.

اودر خاتمه اظهار کرد: برخی ادارات و ارگان ها در جلسه اول مسابقات قول همکاری دادند ولی هیچ همکاری برای این مسابقات نداشند که متاسفانه به کیفیت برگزاری مسابقات لطمه زد.

در این مسابقات ۲۰۰ ورزشکار داخلی و خارجی شرکت داشتند که در حاشیه مسابقات رکورد پرواز ۱۷۶ کیلومتری پاراگلایدر از کوه خلیل محل برگزاری مسابقات تا جلفا توسط عرفان عطایی، پیام عطایی و سعید صنوبری سه خلبان شایسته حاضر در مسابقات به ثبت رسید.

همچنین در آیین اختتامیه این تورنمنت که با اجرای برنامه های فرهنگی نیز همراه بود از خانواده شهید یاسین قنبری تجلیل بعمل آمد.

آیین اختتامیه این تورنمنت با حضور دلداده مهربان دبیر فدراسیون انجمن های ورزشی، دکتر چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان، علیرضا ملامحمدزاده معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ارومیه  ، بخشدار ، امام جمعه ، شهردار و جمعی از مسئولین محلّی سیلوانا و با شور و شوق اهالی این منطقه برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115626
دیدگاه خود را به ما بگویید.