تاریخ انتشار :یکشنبه 2 اکتبر 16.::. ساعت : 8:26 ب.ظ

   234 بازدید

خون
مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان علت تعطیلی پایگاه انتقال خون را عدم سودآوری آن اعلام کرد.

جوان پرس : مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان علت تعطیلی پایگاه انتقال خون را عدم سودآوری آن اعلام کرد.

محمد مقصد حق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان انتقال خون یک سازمان مستقل از شبکه بهداشت و درمان است و تا کنون هم نیروی انسانی و فضای فیزیکی پایگاه انتقال خون از طرف این شبکه تأمین می شد که طبق اعلام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه فعالیت این پایگاه به روال سابق امری غیر قانونی بود و چون هیچ محلی برای تأمین اعتبار برای هزینه های جاری آن وجود نداشت، این واحد تعطیل شده است.

مقصد ادامه داد: طبق برنامه قاصدک(پرداخت مبتنی بر عملکرد)، هر گونه پرداختی به پرسنل باید مبتنی بر عملکرد فرد و میزان درآمدی که برای سیستم دارد باشد، که پایگاه انتقال خون چون هیچ درآمدی برای بیمارستان بوکان نداشت، به همین دلیل هم هر گونه پرداختی به پرسنل آن با مشکل مواجه بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان اضافه کرد: این شبکه ماهیانه حدود ۱۰۰ میلیون ریال برای تأمین فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان به سازمان انتقال خون پرداخت می کند و پیشنهاد این شبکه برای جلوگیری از تعطیلی پایگاه این بود که از این مبلغ، هزینه های پرسنلی تأمین شود که با مخالفت سازمان انتقال خون مواجه شد.

وی افزود: به منظور رفاه حال همشهریان محترم چندین نوبت شخصاً با مسئولین انتقال استان مذاکره کرده و همچنان پیگیری های لازم را تا حصول نتیجه ایجاد پایگاه توسط سازمان انتقال خون همانند سایر شهرهای استان که از نظر جمعیتی با شهرستان بوکان قابل مقایسه نیستند، ادامه خواهیم داد و آماده هر گونه همکاری در این زمینه خصوصاً تأمین فضای فیزیکی هستیم.

به گزارش ایسنا،تا پیش از این پایگاه انتقال خون بوکان هفته ای سه روز دایر بود که سالانه بیش از ۵ هزار نفر اهداکننده خون به آن مراجعه می کردند.

Print Friendly
کدخبر : 96410
دیدگاه خود را به ما بگویید.