تاریخ انتشار :سه شنبه 5 سپتامبر 17.::. ساعت : 2:00 ب.ظ

   143 بازدید

مرز رازي
پایانه گمرکی رازی خوی از نزدیکترین و پر ترددترین پایانه های کشور به ترکیه و کشورهای اروپایی است

جوان پرس : پایانه گمرکی رازی خوی از نزدیکترین و پر ترددترین پایانه های کشور به ترکیه و کشورهای اروپایی است .به گزارش  ایسنا منطقه آذربایجان غربی پایانه گمرکی رازی خوی از پر ترددترین و نزدیکترین پایانه های کشور به ترکیه و کشورهای اروپایی است که با وجود تامین اعتبار و حضور وزیر  راه و ترابری در مراسم کلنگ زنی اش هنوز عملیات احداث آن شروع نشده و مسافرین داخلی و خارجی در شرایط نامطلوب ناشی از کمبود امکانات و زیر ساخت ها و ساختمان گمرکی آبرومند با تحمل سختی های فراوان تردد می کنند .

 

سید محمد عابدی فرماندار خوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی  اظهار کرد :گمرک فعلی رازی که در کانکس فعالیت می کند در شآن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست .

وی با بیان اینکه باید عملیات احداث این گمرک از نیمه دوم شهریور ماه جاری شروع شود .

 

دکتر رادفر معاون‌سیاسی استاندار آذربایجان غربی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد :گمرک رازی خوی نزدیکترین و پر ترددترین مسیر ارتباطی ایران به ترکیه و اروپاست .

وی تصریح کرد :باید عملیات احداث گمرک رازی سریعا شروع شود تا مرز رازی به دروازه اروپا تبدیل شود .

رادفر احداث پایانه گمرکی و مسافری رازی را برای رونق اقتصادی استان و کشور تاثیر گذار عنوان کرد .

 

حسین فرسادی از تجار ایرانی  افزود :در سال ۱۳۸۹ زمانی که مرز زمینی رازی به همت نماینده وقت خوی و دلسوزان بصورت رسمی باز شد خیلی خوشحال شدیم که متاسفانه در حال حاضر جاده خوی رازی و گمرک رازی هنوز آماده نشده اند در حالیکه کشور ترکیه چند متر آن طرف تر هم جاده را بصورت چهار بانده آماده کرده و هم گمرک تجاری و مسافری شان به بهترین وجه ممکن احداث می کنند .

این تاجر ایرانی تصریح کرد :تکمیل جاده و گمرک رازی می تواند تاثیر بسیار بسزایی در تبادلات تجاری بین کشور  ایران و ترکیه داشته باشد .

 

دکتر حسینی صدر نماینده سابق خوی در مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد :مرز رازی کاپی کوی را در سال ۱۳۸۹ با وجود مخالفت برخی از مسئولین بلند پایه استانی به همت رسانه ها و پشتبانی مردم بصورت رسمی باز نمودیم .

وی تصریح کرد :در حال حاضر نگاه دولت دکتر روحانی در خصوص مرز رازی نگاه خوب  اقتصادی است و باید مسئولین فعلی برای تامین و تکمیل زیر ساخت های جاده و مرز رازی اقدام اساسی نمایند .

 

به گزارش ایسنا :مرز رازی خوی نزدیکترین و پرترددترین مرز زمینی و ریلی کشور به ترکیه وکشورهای اروپایی است که متاسفانه زیر ساخت هایش اعم از جاده و پایانه گمرکی و مسافری خوی رازی تکمیل نشده اند و در حال ساختمان گمرک در یک کانکس که جوابگوی سیل مسافرین داخلی و خارجی نیست فعالیت می کند .

Print Friendly
کدخبر : 107371
دیدگاه خود را به ما بگویید.