تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ

   167 بازدید

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی : پرداخت وام کار گشایی دراستان بیش از 95درصد رشد داشته است.

جوان پرس : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: پرداخت وام کار گشایی دراستان بیش از 95درصد رشد داشته است.

عزیز سهندی در گفت و گو با ایسنا افزود: وام کار گشایی از سال ها قبل جز برنامه های موثر کمیته امداد بوده که در 9 ماهه اول سال 96 توسط کمیته امداد و دولت مبلغ 106میلیارد و 638 میلیون ریال به تعداد 4 هزار و 633 نفر وام کارگشایی پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 95 درصد رشد داشته است.

سهندی در خصوص تعدادمتقاضیان که در نوبت دریافت جهیزیه هستند تصریح کرد: در سطح شهر ارومیه 42نفر و در شهرستان های استان 335 نفر در نوبت دریافت جهیزیه هستند که میزان تسهیلات وام جهیزیه تا سقف 50 میلیون ریال بوده که فاقد هر گونه کار مزد و سود بانکی است.

وی افزود: عمده ترین مشکل در پرداخت وام جهیزیه کمبود منابع و اعتبارات و از طرف دیگر صف طولانی پشت نوبت است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی به تعداد مشمولان دریافت وام ازدواج دراستان اشاره کرد و افزود: در سال جاری یک هزارو 414 نفر نوعروس و داماد مشمول دریافت کمک هزینه ازدواج شده اند و بیشترین دریافت نیز شامل شهر ارومیه است.

سهندی ادامه داد: مبلغ 29 میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج به این افراد پرداخت شد که مبلغ 3میلیارد و 195 میلیون ریال به صورت وام و مابقی نیز به صورت بلاعوض مساعدت شده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110844
دیدگاه خود را به ما بگویید.