تاریخ انتشار :پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۰ ق.ظ

   315 بازدید

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی ایران در آیین افتتاح ستاد دکتر حسن روحانی در ایلام گفت: نباید به مقوله توسعه نگاه قومی داشته باشیم.
جوان پرس : نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی ایران در آیین افتتاح ستاد دکتر حسن روحانی در ایلام گفت: نباید به مقوله توسعه نگاه قومی داشته باشیم.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسعود پزشکیان با بیان اینکه توسعه یافتگی از یک نظر به معنای احترام گذاشتن به نظر دیگران است، گفت: توسعه یعنی احترام به تمام انسانها با تمام نگاههایشان فلذا نباید با توهین طوری رفتار شود که به فرهنگ دیگران بی احترامی شود.
او افزود: مردم از هر قوم و قبیله ای که باشند باید بر اساس عدالت و انصاف با آنها رفتار کرد نه اینکه در یک منطقه به راه و جاده و بیمارستانش به خاطر قومیت یک جور نگاه شود و در جای دیگری از ایران چون متعلق به فلان قوم و قبیله است جور دیگری ببینیم.
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی توضیح داد که چنین برخوردهایی در اسلام نیست، در دین نیست و اینگونه رفتارهایی راه امام و خدا و کتاب و پیامبر(ص) نیست. او گفت: چه کسی گفته که همه پستهاي اداري و قدرتها در جامعه ایران متعلق به یک قوم خاص، یک گروه خاص و یا یک جناح خاص باشد؟ همه مردم مملکت ما باید در همه جا حضور داشته باشند و صدایشان را بشنویم و به دغدغه هایشان بر اساس عدالت جواب بدهیم.
پزشکیان عنوان کرد: روی اسکناس‌های رایج در کشور چین که کشوری کمونیستی است با 4 زبان رایج در کشور توضیحات لازم را نگاشته اند. در حالی که آنها را دیکتاتور خطاب می کنیم ولی شاهدیم که فرهنگ مردم را تحویل می‌گیرند. هیچکس حق ندارد با فرهنگ مردم برخورد نامناسب داشته باشد.
وی افزود: هیچکس نمی تواند کرد، ترک، عرب، بلوچ و… را در ایران نادیده بگیرد. همه آنها عضو این مملکتند و حق دارند در بالاترین جایگاه این کشور قرار بگیرند. البته برای حضور باید اجازه حضور داده شود و اگر به همین اصول و چهارچوب قانون اساسی عمل کنیم به مطلوب خواهیم رسید.
این اوضاعی که ما در آن گرفتاریم به خاطر آن است که با مردم صداقت نداشته ایم: نمی توانیم به مردم فقط دروغ بگوییم حق با کسی است که آگاه تر، سالم تر و درست است و حق با کسی نیست که فقط قوم و خویش فلان شخص باشد، حق با کسی نیست که فقط فارس یا ترک یا کرد یا عجم است بلکه حق با کسی است که متقی تر است و این یعنی کسی که بی عیب ونقص تر باشد
با دانایی رقابت کنید؛ فحش ندهید
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تبریک بعثت پیامبر اعظم (ص) ضمن اشاره به آیات قرآن که می‌فرماید ما به پیامبران ترازو و کتاب دادیم تا در جامعه عدالت کنند، عنوان کرد: عدالت یعنی شنیدن همه صداها، یعنی بر اساس شایستگی به انسانها جا دادن، یعنی حضور همه انسانها، یعنی عدم جدا کردن کسی از کس دیگر لذا نباید برخورد حذفی با دیگران کرد و با فحش و تهمت با رقبا برخورد کرد.
مسعود پزشکیان با اشاره به معنای اولوالألباب در قرآن گفت: صاحب خرد در قرآن کسی است که در برابر قلدرها و زورگوها سر خم نمی کند و حرف حق را می شنود پس از حق و واقعیت سخن بگوییم و از تهمت و فحش دوری کنیم با منطق و علم و آگاهی به مردم راست بگویید و دروغ نگویید.
وی با بیان این نکته که باید بپذیریم که ضعف و عیب داریم و هر جا که اشتباه کردیم جرأت داشته باشیم که بگوییم اشتباه کرده ایم، عنوان کرد: برازنده جامعه اسلامی نیست که فقر و بیکاری و رانت و فساد، کشور را با بحران مواجهه کند. ما از هرکسی که می‌خواهد سر قدرت بیاید عدالت و اخلاق می خواهیم ما با عدالت و انصاف فاصله داریم و با شعار دادنش نمی توانیم آن را به دست آوریم بلکه باید به سمتش حرکت کنیم.
نماینده دوره‌های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام این موضوع که مشکلات کشور را باید با دانایی حل کرد نه با تهدید و تطمیع، به طرفداران روحانی توصیه کرد: به فرهنگ دیگران توهین نکنید و از خودتان با کارشناسی دفاع کنید و اخلاق و دوری از فحش را در کارها و برنامه هایتان رعایت کنید و با احساسات مردم بازی نکنید و به آنها احترام بگذارید بلکه با منطق و با قدرت و با احترام با رقیب روبرو شوید.
وی با اشاره به آیات سوره مزمل به طرفداران روحانی و همه مردم ایران گفت: از لاک بی تفاوتی و نظاره گری بیرون بیایید و به مردم انذار دهید و به آنها بگویید که اگر پای صندوقهای رأی نیایند چه اتفاقاتی برای کشورمان می افتد.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 103857
دیدگاه خود را به ما بگویید.