تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   348 بازدید

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد: مرکز تشخیص و ثبت بیماران سرطانی در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و با زیربنای 635 متر مربع در یک طبقه و با اعتبار 13 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی احداث می شود.

جوان پرس : به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد ؛ مرکز تشخیص و ثبت بیماران سرطانی  بیمارستان امام خمینی (ره)مهاباد در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: مرکز تشخیص و ثبت بیماران سرطانی در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و با زیربنای 635 متر مربع در یک طبقه و با اعتبار 13 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی احداث می شود.

وی اظهار داشت: این مرکز با هدف تسریع در تشخیص به موقع بیماری های سرطانی و افزایش سطح کیفیت زندگی این بیماران  راه اندازی می شود و با تشخیص سرطان در مراحل اولیه می توان این بیماری مهلک را سریعتر درمان کرد.

دکتر مرزنگ گفت: این پروژه که کلنگ زنی آن از دهه فجر سال 94 آغاز شد در حال حاضر از رشد فیزیکی 90 دصد برخوردار است در زمان زودتر از موعد مقرر خود به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان ساخت: در سطح استان آذربایجان غربی در 7 شهرستان از جمله ارومیه 2 مرکز، مهاباد، میاندوآب،خوی،نقده و ماکو  مرکز ثبت و تشخیص بیماران سرطانی در حال احداث می باشد که مرکز مهاباد زودتر از سایر شهرستانها افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این مرکز دارای 9 اتاق بوده که شامل اتاق مسئول مرکز ، سونوگرافی ، کولونوسکپی ، کولوکوسکپی ، 4 اتاق معاینه و مشاوره ،یک اتاق آموزشی و یک اتاق برای جلسات می باشد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 99898
دیدگاه خود را به ما بگویید.