تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۵۵ ب.ظ

   139 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی پیش بینی افزایش 20درصدی ورود مسافران نوروزی به استان خبرداد.

جوان پرس : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی پیش بینی افزایش 20درصدی ورود مسافران نوروزی به استان خبرداد.

جلیل جباری در گفت و گو با ایسنا در خصوص آمار گردشگردانی که سال گذشته و در ایام نوروز وارد آذربایجان غربی شدند خاطر نشان کرد: سال گذشته بالغ بر 1 میلیون و 600 هزار نفر در ایام نوروز وارد استان شدند و از جاذبه های گردشگری بازدید کردند و پیش بینی می شود با تبلیغات ها، طرح های تشویقی و تخفیفی و سایر برنامه هایی که اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی در نظر گرفته با مساعد بودن وضعیت جوی و آب و هوایی استان این آمار 15 الی 20 درصد افزایش یابد.

وی گفت: ارزان سازی سفر و ارائه بسته های سفر ارزان قیمت و اعمال تخفیف 10 الی 30 درصدی در بعضی از واحد های اقامتی و هتل ها از برنامه های تشویقی برای جذب مسافران نوروزی به آذربایجان غربی است.

جباری افزود: برگزاری جشنواره ها و رویداد های فرهنگی هنری متشکل از برنامه های آیینی و نوروزی متناسب با فرهنگ اصیل آذربایجانی در سطح استان که در اکثر شهرستان های استان برنامه ریزی شده بخشی از برنامه های نوروزی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در خصوص برنامه ویژه نوروزگاه در سطح استان خاطر نشان کرد: در پایگاه های میراث جهانی همچون تخت سلیمان قره کلیسا و همچنین در پایگاه های ملی میراث فرهنگی حسنلو و بسطام  برنامه نوروزگاه اجرا خواهد شد.

وی در خصوص اهداف برنامه نوروزگاه تصریح کرد: انگیزه بسیاری مسافران از سفر آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن منطقه است که با اجرای چنین برنامه هایی در آذربایجان غربی مسافران نوروزی می توانند با آداب و رسوم و برنامه های آیینی نوروزی مردم آذربایجان غربی آشنا می شوند و ایام مفرح و شادی را در آذربایحان غربی سپری کنند.

جباری در خصوص برگزاری ورک شاپ، کارگاه ها در کنار پایگاه های میراث جهانی و بنا های تاریخی تاکید کرد: بالغ بر 200 غرفه ها و بازارچه های صنایع دستی از تولیدات صنایع دستی آذربایجان غربی در کنار پایگاه های میراث جهانی، بنا های تاریخی، در محل نوروزگاه و در محل برگزاری مراسم ها و رویداد فرنگی هنری برپا خواهد شد.

وی در خصوص برنامه های دیگر اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی برای جذب گردشگران در ایام عید بیان کرد: استفاده از فضا های رسانه ای و مجازی و سایبری برای اطلاع رسانی بیشتر و معرفی جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی یکی دیگر از برنامه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی بوده که این بخش همکاری هر چه بیشتر رسانه ها را می طلبد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: برای اولین بار در سطح استان و با همکاری خانه مطبوعات استان یک تیم رسانه ایی که عهده دار اطلاع رسانی اخبار و جاذبه های گردشگری ایجاد شده تا بتوان از ظرفیت ها و پتناسیل های گردشگری موجود در آذربایجان غربی استفاده کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112796
دیدگاه خود را به ما بگویید.