تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۲.::. ساعت : ۱۰:۲۱ ب.ظ

   1058 بازدید

  کدام انسان متفکر،انديشمند،آينده نگر و حسابگر 70 ميليارد تومان پول بي زبانش را دور مي ريزد و راکدش مي کند که کيامرز کيهانفر اين دوستدار واقعي اروميه و استان بخواهد اين ريسک را بکند تا بلکه كمكي بشود!

 جوان پرس / عبدالسلام معروفي : مي گويند گردشگري نقش اساسي در توسعه دارد ! مي گويند بسياري از کشورها از جمله ترکيه بيشترين درآمدشان از صنعت گردشگري و توريسم است و مهم تر از همه اعتراف و اذعان دارند ؛ آذربايجان غربي قطب صنعت گردشگري و بهشت اماکن تفريحي و توريستي و گردشگري خدادادي است.

 

 مسوولين مي گويند ما با قدرت از کساني که در اين مسير گام بر مي دارند با قدرت تمام حمايت مي کنيم؛ مي گويند کساني که قصد سرمايه گذاري و مشارکت در مسير توسعه استان را دارند مسير را هموار و درب اتاق کارمان هميشه برايشان باز است ! مي گويند؛ همه دست در دست هم داده اند به مهر، تا ميهن خويش کنيم آباد …!

 

  جشنواره برگزار مي کنيم،نشست و همايش مي گذاريم ؛ برنامه تعريف مي کنيم،کار گروهي داريم به نام کارگروه گردشگري! و ستادي هم به همين نام که هر از چند گاهي با حضور چندين اداره خودنمايي مي کند ولي همچنان در سرا پرده بي توجهي مانده است!  اينها همه در حد حرف است!

 

 حمايت بي معني است،همراهي و کمک به فراموشي سپرده شده است،؟!  اروميه زيبا که روزي پاريس ايران مي ناميدند يک مجتمع توريستي و گردشگري و تفريحي توسط بخش خصوصي در60 کيلومتري خود جا داده است،فردي به نام »کيامرز کيهانفر « پيدا شده که جرقه ايجاد يک مجتمع گردشگري در ذهنش مي زند تا بلکه با اين همه سرمايه که اگر امروز در جايي ديگر هزينه و يا صرف مي کرد به 100 برابر آن مي رسيد ولي افسوس امروز بايد با مشكلات عديده اي دست و پنجه نرم کند، در کنار مرگ درياچه بي شک بايستي منتظر مرگ اين مجتمع گردشگري نيز باشيم!

 

بارها و به کرات در خصوص بي توجهي صاحب منصبان به حوزه گردشگري گفتيم و ناليديم و مثل بسياري از دردهاي بي درمان همچنان در تب و تاب مي سوزيم.

 

امروزه باري و صدها باري ديگر متعلق به کيهانفر و امثال او نيست،اينها سرمايه ملي و منافع يک استان و منطقه است ؛ امروزه بيش از ده ها نفر از همين محل ارتزاق مي کنند ،جلوي ناهنجاريها و نابساماني گرفته مي شود ، مشکلات اجتماعي به حداقل  مي رسد ولي چه فايده ؛بايد درش را تخته کرد .

 

به اذعان گواهان و شاهدان امروزه مرکزي که با بهترين امکانات و تجهيزات و شکيل ترين آن صرفا بايستي يک پيست دوچرخه سواري ،اسب سواري و بازديد از حيات وحش اش باز باشد و بقيه هتل،رستوران، محل اقامت ، محل توريسم درماني و غيره اش با يستي به کما بروند!

 

 مي گويند هتل از آبان ماه تعطيل است، نيروهايش هم رفته اند ! بداخلاقي هايي نسبت به باري ديده مي شود! مي گويند جذب مسافر مستلزم ترفند و شيوه خاص است،با شيوه هاي خاصي و جذاب مرکز خريد و ورزشي، توريسم درماني بايد فعال بشود، تمامي امکانات تکميل شد ولي با يک سرم پر از پول نياز دارد .

 

 مي گويند مجموعه 72 واحدي داخل باري به لحاظ امکانات داخلي به اتمام رسيده وفقط منتظر تجهيز و امکانات و تاسيسات است و آنهم چند ريالي پول مي خواهد! قديم ها مي گفتند ظرفيت پذيرش مسافر مجتمع باري که در حال حاضر حدود 130 نفراست در صورت راه اندازي اين 72 واحد 4 ستاره که مکمل 4 ستاره فعلي شقايق و 12 واحد ساحلي هم در همجوار ديده مي شود ظرفيت مجتمع جديد به 400 نفر خواهد رسيد .

 

برخي اذعان کرده اند يک موج منفي بر عليه باري راه انداخته شده تا او هم در رديف واحد ها و مجموعه هاي ورشکسته قرار گيرد؛مي گويند اين تعطيلي تعمدي است که اين ادعاي غلط با هيچ منطق و عقلي نمي گنجد!

 

  کدام انسان متفکر،انديشمند،آينده نگر و حسابگر 70 ميليارد تومان پول بي زبانش را دور مي ريزد و راکدش مي کند که کيامرز کيهانفر اين دوستدار واقعي اروميه و استان بخواهد اين ريسک را بکند تا بلکه كمكي بشود!

 

 چندسال قبل گاها ضريب اشغال اين مجموعه به 85 درصد مي رسيد،قوي ترين و حرفه اي ترين نيروهاي حوزه گردشگري ،هتل داري را درخود  جاي داده بوده که اين روزها همگي در هتل و اقامتگاه هاي استاني پخش شده اند!

 

 مشکل اصلي مجتمع باري و چه بسا همه واحدهاي توليدي و مجموعه هاي ديگر کمبود نقدينگي و سرمايه در گردش است؛باري که مثل برخي از واحدها مشکل مديريتي ندارد ،هرچند مشکل جذب گردشگر و زمينه جذب توريسم در استان و کشور داريم و برخي جزيره اي عمل کردن ها باعث شده تا کشور و حتي استان ما هم نتوانند از اين نعمت بکر خدادادي استفاده برند،هر چند زمينه هاي جذب گردشگر ايجاد نشده است ولي در کنار اين همه بي مبالاتي استان ظرفيت و استعدداد جذب توريسم و گردشگر را دارد،اگر صاحب منصبان يک تکاني به خود بدهند و يک برنامه اساسي و با ايده و ابتکار ارايه نمايند مي توان با اندک سرمايه موجود از همه منابع و امکانات خدادادي نهايت استفاده را برد .  مگر مي شود يک مجموعه اي با اين همه اماکن زيبا و توريستي منتظر چند ريال کمک دولت باشد، چرا نبايد به داد اينگونه واحدها و همه واحدهايي که چه بسا درد آنها بي مديريتي نيست رسيد!اينها چه گناهي کرده اند که جان و مال و ناموس خود را در راه توسعه منطقه گذاشته اند،ايثار و پاسداري فقط با اسلحه و جبهه و جنگ نيست امروز نياز اساسي کشور به اشتغال و اقتصاد است ؛ امروز زيربناي توسعه کشور پيشرفت است ،سالهاست که رهبري دغدغه تحول اقتصادی را دارند ولي چه سود كه گوش شنوايي وجود ندارد، باري و ده ها باري ديگر در سطح استان امروز بخاطر يک مشکل نقدينگي و بي نامه گي مديريتي  و بي توجهي با مرگ دست و پنجه نرم مي کنند!

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 16892
۳ دیدگاه

  1. سلام با اخبار جدید و اختصاصی به روزیم
    http://www.asrazar.com

  2. ناشناس گفت:

    من یکبار به این مجتمع رفتم و واقعا”لذت بردم در حال حاضر هم دنبال خبر جدیدی از این مجتمع هستم و امیدوارم به زودی فعال گردد و اگر هم فعال شده خواهش میکنم اطلاع رسانی نمایید.

  3. ناشناس گفت:

    چند نوبت بهمراه دیگراعضای خانواده باافتخار مهمان این مجتمع بوده ایم وهربارمحو زیبایی خلاقیت ابتکار وهنردست اندرکاران بزرگوارآن بوده ایم.بیان سپاسگزاری کمترین قدرشناسی ازاین همه تلاش واندیشه ورزی درپیشگاه شماست.دست مریزاد.چشم به راه برپایی دوباره آن میمانیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.