تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۴ ب.ظ

   1247 بازدید

در حالی که قریب به اتفاق جریان های سیاسی و رسانه ای منطقه خبر از انتخاب " فریدون همتی " برای تصدی استانداری آذربایجان غربی می دادند هیئت دولت امروز صبح وی را برای استانداری هرمزگان منصوب کرد تا به اصطلاح خیال برخی از مخالفینش راحت شود.

جوان پرس : در حالی که قریب به اتفاق جریان های سیاسی و رسانه ای منطقه خبر از انتخاب ” فریدون همتی ” برای تصدی استانداری آذربایجان غربی می دادند هیئت دولت امروز صبح وی را برای استانداری هرمزگان منصوب کرد تا به اصطلاح خیال برخی از مخالفینش راحت شود.

 البته از بین نمایندگان استان آذربایجان غربی از قرار معلوم ؛ نمایندگان ارومیه و جبهه ای به نام شورای اصلاح طلبان آذربایجان غربی که مخالفت این جریان هم مورد انتقاد برخی از فعالان اصلاح طلب و فرهنگی قرار گرفت و با این استدلال که وی بومی نیست با تصدی پست استانداری همتی در این استان مخالفت کردند.

 البته در روی دیگر سکه برخی از نمایندگان و جریان های سیاسی هم با آمدنش موافق و حمایت خود را از وی به صورت غیر رسمی دنبال می کردند و در راهروهای وزارت کشور دنبال کارش بودند که این هم محقق نشد.

این دومین بار است که نام همتی برای سکانداری آذربایجان غربی مطرح می شود ، یک بار سال 92 و شروع بکار دولت تدبیر و امید بود که آن زمان هم با مخالفت برخی از جریان ها و البته معرفی گزینه بومی با سابقه تر و با تجربه تر نتوانست صاحب این کرسی شود.

فریدون همتی متولد ۱۳۳۹ در شهر ایلام بوده و دکترای مدیریت بازرگانی است، فریدون همتی نامی است که مردم آذربایجان غربی آن را به واسطه حضورش در صداوسیما می شناسند و هنوز هم نامش در میان کارکنان صدا وسیما می درخشد و ساختمان و مجموعه گلشهر مدیون زحمات آن روزهای همتی است.
دوران مدیریت او را برخی، -که ایشان یکی از جوانان ترین مدیران تاریخ صدا و سیما بوده -از موفق ترین دوره های فعالیت رسانه ملی در استان آذربایجان غربی می دانند که ساختمان فعلی گلشهر یکی از ثمرات این مدیریت است.همتی بعد از چندی از صداوسیما استعفا داد و برای رقابت انتخاباتی راهی دیارش «ایلام» شد.
وی نمایندگی مردم ایلام را در دوره هفتم مجلس به دست آورد درحالیکه ارتباطاتش با آذربایجان غربی و دوستان سیاسی اش را همچنان حفظ کرده بود،همتی در دوره هشتم و بعد از اینکه از راهیابی به مجلس بازماند به دعوت عبدالرضا رحمانی فضلی، معاون سیاسی سابق صداوسیما که رئیس دیوان محاسبات شده بود، نزد وی رفت و مسئولیت معاونت این نهاد را عهده دار شد.
بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و وزیر کشور شدن رحمانی فضلی، گمانه زنی های زیادی در خصوص فریدون همتی صورت گرفت به طوریکه برخی رسانه ها ،حکم استانداری آذربایجان غربی برای همتی را قطعی می دانستند.

سوابق و فعالیت ها :
– مدیر کل صدا و سیما در مراکز ایلام ، لرستان و آذربایجان غربی
– نماینده مجلس هفتم از حوزه انتخابیه ایلام
– مسئول امور استان های دیوان محاسبات کشور
– معاون حقوقی و پارلمانی دیوان محاسبات کشور
– مشاور عالی وزیر کشور

وی همچنین مشاور ارشد عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور است.

فریدون همتی همچنین نماینده حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی بوده‌ است.

همتی در سال 1394 به مدت چهار ماه سرپرست استانداری قم بود و از آبان 1394 تا شهریور 1396 استاندار قزوین بوده است.

شنیده ها هم حاکی از آن است جریان های سیاسی و احزاب موجود قزوینی هم از عملکرد دو سال همتی رضایت داشتند و حتی چند روز اخیر کمپینی در جهت ابقایش راه انداختند که این هم موثر واقع نشد.

فریدون همتی یکی از جوان ترین مدیران صدا و سیما در زمان خود بود. هر چند برخی از جریان ها از وی به عنوان اصولگرا یاد می کنند ولی دیدگاه سیاسیش همواره معتدل بوده است. چه آن زمانی که مدیریت صدا و سیما را بر عهده داشت و چه زمانی که نماینده مجلس بود همواره مشی معتدلی را در رفتار سیاسی خویش دنبال می کرد.

حال بعد از کلی حاشیه و ماجرا امروز تکلیف فریدون همتی ؛ مرد ایلامی و پرحاشیه این روزهای شمالغرب کشور مشخص شد تا خیال برخی از سیاسیون و البته جریان پان قومیتی در آذربایجان غربی راحت شود از این که به اصطلاح خودشان اجازه ندادند یک کرد و یا غیر بومی ” استاندار آذربایجان غربی ” شود.

امروز برخی از مخالفین انتصاب همتی در این استان آن چنان با آب و تاب از عدم انتصابش سخن به میان آوردند که انگار قاره خاصی را کشف کرده و همه مشکلات و چالش های پیش روی مسیر توسعه استان آذربایجان غربی از رتبه های پرافتخار 25 به بالا مرتفع و حل نموده و کاروان به سلامت به سر منزل مقصود رسیده است!!!!

 در حالی که شایع شده برخی از جریان های سیاسی و پیرو تصمیم اخیر وزارت کشور مبنی بر انتخاب استانداران غیربومی برای کلیه استان ها و اینکه مخالف ابقای سعادت برای استانداری آذربایجان غربی هستند دنبال ابقای گزینه غیربومی بوده و در صدد تغییر استاندار فعلی آذربایجان غربی هستند در حالی که همین استاندار به رغم همه انتقادات پیش رو به اقدامات ، فعالیت و تیم کاریش و در کنار سایر گزینه های مورد بحث ؛ از با تجربه ترین ، باسابقه ترین و کاربلدترین نیروی وزارت کشور است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107569
یک دیدگاه

  1. فیضی گفت:

    همتی وامدنش فیلم سعادت وحامیانش بودکه سعادت ابقاشود..فقط نمی دانند هرفیلمی سعادت وبرخی نمایندگان دراورند..سعادت رفتنی است..چون کارنامه ای ندارد واستانداری رابه مدرسه پیرمردها تبدیل نمودوبه عمدچندمدیرخوب حامی دولت هم که بودندازاستانداری فراری شدند چون سعادت .استانداری رابا شرکت بخش خضوصی اشتباه گرفته است…ان چیزکه عیان است چه حاجت به بیان است…

دیدگاه خود را به ما بگویید.