تاریخ انتشار :پنج شنبه ۴ اسفند ۹۰.::. ساعت : ۱۱:۵۵ ق.ظ

   528 بازدید

خبرگزاری جوان// در حاشیه نشست صمیمی وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی با جمعی از دانشجویان دانشگاه ارومیه که یکشنبه گذشته به دعوت معاونت فرهنگی این دانشگاه و برخی از تشکل های دانشجویی در محل سالن شهید چمران دانشکده دامپزشکی نازلو برگزار شد ، تعدادی از شرکت کنندگان با طرح مباحث هدفدار  و قابل تأمل تلاش کردند سمت و سوی این نشست را تغییر داده و از هدف اصلی آن که تعامل و نزدیکی بیشتر بین استاندار و دانشگاهیان بود ، دور سازند .

در همین ارتباط ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد :

1-     ابتدا می بایست مشخص شود که پروسه انتخاب دانشجویان شرکت کننده به چه صورت بوده و چه کسی یا کسانی در انتخاب دانشجویان برای شرکت در تریبون آزاد و طرح سوال از استاندار نقش داشته اند و دانشجویان محترمی که در این جلسه ایراد سخن کردند بر چه اساس و معیاری انتخاب شده بودند ؟ اگر وضع تحصیلی ملاک بود که دانشجویانی با سطح علمی بالا در انتظار بودند و اگر سال وروردی معیار قرار گرفته بود که باید گفت دانشجویان پیشکسوت تری در نوبت ماندند . مگر آنکه معیارهای مدنظر عزیزان محرمانه و غیرقابل انتشار باشد !

2-    چگونه است که از بین صدها دانشجوی نخبه علاقمند که مشتاقانه منتظر بودند مسائل و موارد کلان تری را با استاندار درمیان بگذارند ، افرادی بصورت گزینشی انتخاب می شوند و دایره سوال کنندگان را به همان چند نفری محدود می کنند که قبلا خودشان گزینش کرده اند ؟

3-    چرا دانشجویانی که برای تریبون آزاد معرفی شدند ،عمدتاً از دانشجویان غیربومی بودند که نه تسلطی برمشکلات دانشگاه و دانشجو داشتند و نه از مسائل و موارد شهر و استان آگاهی کافی داشتند ؟ به حدی که حتی یکی از این عزیزان برای شهر ارومیه و ساکنانش عبارات توهین آمیزی بکار برد که البته با پاسخ استاندار مواجه گردید !

4-     چرا موارد مطرح شده توسط 10 الی 12 دانشجو همگی شبیه هم و حول یک موضوع می چرخید ؟

5-     چرا همه سخنرانان این جلسه ، گفته هایشان را از روی دست نوشته ای که به آنها دیکته شده بود قرائت می کردند ؟ آیا می توان باور کرد که کسی یا کسانی این نوشته های مهم (!) را کمی قبل از جلسه در اختیار آنها قرار نداده باشد ؟

6-     مسئولین محترم دانشگاه ارومیه توضیح دهند که آیا اتفاقات رخ داده در این جلسه احیاناً ارتباطی با آنچه طی هفته ها و ماههای اخیر بر سر ریاست دانشگاه آمده و درمعرض انتقادات شدید قرار گرفته ، ندارد ؟

7-      مسئولین دانشگاه ارومیه باید پاسخ دهند که چرا برگزاری نشست با استاندار در سطح دانشگاه اطلاع رسانی نشده بود ؟ چرا که اغلب دانشجویان از برگزاری چنین جلسه ای مطلع نبودند !

و اما سخنی با استاندار :

·    هر چند که برخی اتفاقات این نشست چندان خوشایند نبود اما باید گفت امیدواریم برای استانداری چون شما که سالها شور و احساس دوران دانشجویی را در عالی ترین سطوح دانشگاهی و تشکلهای دانشجویی تجربه کرده اید  ، این نشست نیز تجربه خوبی بوده باشد که شما را یاد دوران دانشجویی و انتظاراتتان از مسئولین انداخته و بیش از پیش با دانشجویان ارتباط برقرار نمایید و با توجه به شناختی که از سوابق دانشجویی و دانشگاهی جنابعالی داریم یقین می دانیم که چنین خواهید کرد.

·    ضمن تأکید بر این نکته که شرکت کنندگان گزینشی و از پیش انتخاب شده نشست با استاندار به هیچ عنوان نمایندگان هزاران دانشجوی دانشگاه ارومیه نبوده و نیستند ، از استاندار درخواست می شود در اولین فرصت بدست آمده با اطلاع رسانی مناسب  مجدداً در بین دانشجویان دانشگاه ارومیه حضور یابند تا ثابت شود که استقبال قاطبه دانشجویان برای جلسات پاسخگویی مسئولین به چه صورت خواهد بود !

از همه این موارد که بگذریم مرور اخبار یکی دوماه گذشته حاکی از آن است که جلال زاده در این مدت جلسات و نشست هایی را در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه ارومیه داشته و همچنین جلسه رؤسای تمام دانشگاههای استان نشان می دهد که رویکرد جدیدی از سوی مدیریت ارشد استان در زمینه دانشگاهیان در پیش گرفته است که همه این اتفاقات ترش و شیرین را به فال نیک می گیریم .  

ذوالفقار

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1475
۳ دیدگاه

 1. بزرگترین نظر سنجی انتخاباتی در وب سایت اروم نیوز شما هم شرکت کنید و به دوستان توصیه کنید شرکت نمایند.

  http://www.uromnews.com

 2. مرتضی گفت:

  حال آدم از این همه … مالی شما برای استاندار به هم میخورد. دانشجو دوست دارد و میتواند هر کاری بکند فقط شما ها که اسمتان را مطبوعه چی گذاشته اید و … مالی میکنید نمی دانم میخواهید چه کنید. اینکه نقی کریمی که گند زده به سازمان آب منطقه و والیبال یکی دو روز بشتر بماند. یک کم آدم بشوید

  • خبرگزاری جوان گفت:

   اولا اینکه از استاندار طرفداری کنیم این عیب ندارد اگر حق باشد مخصوصا اگر بشنوی یک عده دارند توطئه می کنند. و صدای اون جلسه خصوصی هم دستت باشد.
   ثانیا نقی کریمی هر وقت وقتش تمام شده باشد می رود شما نگران مدیران خودتان باشید که برای دو روز ماندن به هر دری می زنند. مثلا اقای الف و اقای میم

دیدگاه خود را به ما بگویید.