تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۹۱.::. ساعت : ۸:۵۹ ق.ظ

   605 بازدید

  اسکي باز باشيد و پيست اسکي چند کيلومتري تان باشد اما نتوانيد از آن لذت ببريد مي تواند ناراحت کننده باشد . ناراحت کننده تر از آن اين است که به دلايل واهي و غير منطقي شما را از ورود به پيست منع کنند يعني نه تنها دليل قانع کننده اي براي تعطيلي پيست نداشته باشند بلکه جواب سربالا هم  به شما بدهند .

جوان پرس :  اين حکايت امروز دهها و شايد صدها اسکي بازي باشد که به اذعان خودشان اجازه انجام ورزش اسکي را درتنها پيست اسکي استان يعني ( پيست اسکي خوشاکو  ) ندارند .  پيستي که مي تواند ضمن پرکردن اوقات زمستاني خيل عظيمي از مشتاقان ورزش بويژه جوانان، ظرفيتي باشد براي حضور گردشگران زمستاني و جذب توريست ! اما حال علاوه بر نبود امکانات مناسب،بي توجهي و سکوت معنا دار مسوولين هيأت اسکي استان را نيز مي بايست بر خيل عظيم نارسايي هاي تنها پيست اسکي استان افزود .

  بنا به گفته جمع کثيري از اسکي بازان، مربيان و علاقمندان رشته اسکي در استان كه در قالب 2 نامه بلند بالا خطاب به رئيس فدراسيون و مدير كل ورزش و جوانان آمده و رونوشت آن هم در اختيار دفتر نشريه قرار گرفت ، رنج نامه اي عريض و طويل از اوضاع نابسامان اوسفناك پيست و وضعيت هيات نوشته اند و اعلام كرده اند ؛ با وجود بارش هاي خوب از سال 90  تنها پيست اسکي استان تعطيل شده و درسال جاري نيز که مشتاقان ورزشهاي برفي براي فرا رسيدن زمستان ثانيه شماري مي کردند اما گويا دوباره با در بسته پيست اسکي خوشاکو مواجه شده اند .

  به اذعان اين افراد ، رئيس هيأت اسکي استان از زمان تصدي اين مسئوليت نه تنها منشأ اقدامات درخور توجهي نبوده بلکه کماکان هيأت جديد از دسترنج و اقدامات هيأت قبلي خرج مي کند و اروج ولي زادگان رئيس جديد هيأت اسکي استان كه چند ماهي است با ترفند هميشگي مسوولان حوزه ورزش و البته بخش سياسي ما مانند انتخابات سايرهيات هاي ورزشي ، سكاندار اين پست شده ، در پاسخ به تمام انتقادات وارده ، نه تنها جوابي منطقي نداشته بلکه با ترشرويي و بداخلاقي حاضر به پاسخگويي نبوده است.

 وي چندي قبل نيز در پاسخ به يکي از نشريات استاني که از وي سوال کرده بود با وجود اينکه حدود 5 ماه از انتخابش به عنوان رئيس هيأت اسکي استان مي گذرد ،چه تعداد ورزشکار ساماندهي شده داريم صرفا به گفتن نمي دانم بسنده کرده و مدعي بوده که بازگشايي پيست خوشاکو توسط اداره تربيت بدني اروميه در اولين فرصت انجام مي شود !

اولين فرصتي را که اروج ولي زادگان مدعي است از سوي اداره تربيت بدني اروميه اعلام مي شود، توسط خود رئيس اداره وورزش و جوانان اروميه هفته قبل به اين هفته موکول گرديد اما با اين همه عليرغم اينکه نماينده فدراسيون اسکي چندي قبل از پيست اسکي خوشاکو بازديد نموده و مقرر گرديده  بود بزودي اين پيست افتتاح شود اما مشتاقان ورزشهاي زمستاني کماکان چشم انتظارند تا بلکه به خواسته هايشان جواب منطقي داده شود .

 ح- الف يکي از اسکي بازان استان در گفتگو  با ما با اشاره به اينکه شرايط برفي براي ورزش اسکي کاملا مساعد است، اما مشخص نيست که چرا پيست اسکي خوشاکو تعطيل است، گفت : پيست شرايط عالي دارد و برخي از مسئولين نبود امکانات  برفي  ودلايل ديگر را براي تعطيل پيست عنوان مي کنند در حالي که بايد از آنان پرسيد  در اين مدت تا زمان رسيدن فصل زمستان چرا به فکر حل مشکلات نبوديد و حالا که مي بايست ورزشکاران از پيست استفاده کنند به فکر افتاده ايد؟

 وي گفت : براي پيگيري اين موضوع با رئيس هيأت اسکي استان تماس مي گيريم اما وي اعلام مي کند که با بنده تماس نگيريد .من مسئول استان هستم و برويد از رئيس هيأت اسکي اروميه سؤال کنيد!
  اين ورزشکار افزود : خب اين رئيس هيأت اسکي اروميه چه کسي است ؟ چرا او را معرفي نمي کنيد؟ چرا تعطيل مي کنيد ؟

 وي ادامه داد :در مديريت قبلي هيأت اسکي استان،پيست اسکي خوشاکو حتي يک روز هم تعطيل نمي شد و روزهايي بود که پيست با يک نفر هم داير مي بود اما امروز متأسفانه با بي تدبيري مسئولين باعث شده تا ما از اسکي دراين پيست محروم باشيم .

  م-الف يکي از مربيان اسکي نيز معتقد است مديريت  قبلي هيأت اسکي عملکردي به مراتب شاخص و درخشان داشته است و فعاليتهاي رئيس سابق هيأت اسکي استان در داير نمودن پيست، برگزاري کلاسها ، آموزش ، دوره هاي مربيگري ، تهيه امکانات و… قابل ستايش است .

 وي گفت :متأسفانه با انتخاب رئيس جديد هيأت اسکي شاهد پسرفت در وضعيت اسکي استان هستيم ، به نحوي که نه تنها پاسخگوي نيازهاي ما نيستند بلکه اقدامي نيز براي حل مسائل و مشکلات انجام نمي دهند .

  اين مربي اسكي ادامه داد: تعطيلي پيست اسکي خوشاکو باعث مهجور ماندن روستاي خوشاکو نيز شده است چرا که اين مکان از مجموع ماههاي   سال فقط در فصل زمستان مي تواند قابليت هاي خود را براي مشتاقان ورزشهاي برفي نمايان سازد اما امروز با تعطيلي پيست و روند معکوس ورزش اسکي استان،روستاي خوشاکو هم شادابي سابق را ندارد .

  مسعود قهرمانلو ،رئيس سابق هيأت اسکي استان نيز  در گفتگويي با ما با اشاره به پتانسيل ها و ظرفيت هاي خوب سخت افزاري و نيروي انساني در حوزه ورزش اسکي در استان،تعطيلي پيست و عقب افتادگي تمرينات ورزشکاران و نيز ناتواني مردم عادي در بهره گيري از قابليت هاي پيست اسکي خوشاکو را مطلوب ندانست.

 وي گفت : در 4 سالي که عهده دار مسئوليت هيأت اسکي استان بودم توانستيم با تلاش ورزشکاران،مربيان، علاقمندان و مسئولين ورزش دوست، اقدامات در خور توجهي را پايه گذاري کنيم ، اقداماتي که هر کدام در نوع خودش مثمر بودند .

 قهرمانلو کلاسهاي بازآموزي مربيان،محصور کردن محوطه پيست اسکي ،قانومند کردن آموزش اسکي و استفاده از پيست و حذف انحصار طلبي و برقراري عدالت محوري،تهيه دستگاه برفکوب ،هماهنگي با ارگانهاي مختلف ،تشکيل مجامع عمومي فدراسيون اسکي هرساله،تهيه نقشه هاي توسعه پيست اسکي خوشاکو ،آموزش اسکي ،ساماندهي تورهاي ورزشي،بهره گيري از توان کارشناسي پيشکسوتان ،شفاف سازي مالي،،احداث لاين بالابر جديد،شرکت مربيان هيأت در کلاسهاي آموزش با حضور مدرسين خارجي،خريد ست اسکي،برگزاري اولين همايش اسکي و بررسي مشکلات آن،بيمه نمودن ورزشکاران،هموار سازي جاده دسترسي به پيست و… را از جمله اقدامات در 4سال دوره مديريت خود برشمرد .

  به نظر مي رسد دغدغه هاي اهالي ورزش اسکي استان در خصوص تعطيلي پيست ،جوابگو نبودن رئيس هيأت اسکي و نيز عملکرد نامشخص و از سوي ديگر نبود چشم انداز روشن براي آينده اسکي استان که مي بايست ازسوي هيأت اسکي استان تدارک ديده شود و دهها مسئله ديگر در حدي باشد که مسئولين ارشد استاني پاي کار بيايند تا در روزهايي که مي بايست علاقمندان به اسکي از فضاي برفي خوشاکو نهايت بهره را ببرند بيش از اين چشم انتظار نمانند .

اگر هم رئيس جديد هيأت اسکي نيز حوصله پاسخگويي به درخواستها را ندارد مسئولين استاني در اين رابطه نيز چاره انديشي کنند و یا اینکه کسانی سکاندارهیات های ورزشی شوند که واقعا کار بلد وکاردان حوزه و رشته موردنظر بوده و این کشتی ها را به ساحل نجات رهنمون سازند نه اینکه با فشار سیاسی وسفارش وبرای ذکر نام ونشان بر این صندلی تکیه بزند!

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 11760
دیدگاه خود را به ما بگویید.