تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۴ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱:۰۰ ب.ظ

   577 بازدید

رییس ‌جمهوری ایران در اروپا اعلام کرد که اگر نفت ایران صادر نشود، هیچ نفتی از خلیج‌ فارس صادر نخواهد شد؛ این پاسخی واضح به خرابکاری ‌های مکرر سعودی و آمریکا در محیط اقتصادی ایران است.

جوان پرس : رییس ‌جمهوری ایران در اروپا اعلام کرد که اگر نفت ایران صادر نشود، هیچ نفتی از خلیج‌ فارس صادر نخواهد شد؛ این پاسخی واضح به خرابکاری ‌های مکرر سعودی و آمریکا در محیط اقتصادی ایران است.

روزنامه صبح نو در سرمقاله ای آورده است: جمهوری اسلامی توانمندی ‌های وسیعی در اختیار دارد و از آنجا که درگیر یک جنگ چند سطحی است، می‌بایست همه مکانیزم ‌های قدرت خویش را به‌ کار بندد. یکی از ایرادهای وارد بر روند سیاست خارجی دولت کنونی در پنج ‌ساله اخیر، تمرکز تک‌ عاملی به یک مشکل و بی‌توجهی از ظرفیت‌های سایر بخش ‌هاست.

نمونه بارز آن، عمق استراتژیک گسترده ایران در آسیای جنوب ‌غربی است که آن را در قامت قدرت منطقه‌ای مطرح کرده و متاسفانه از جانب برخی بخش ‌های دولتی، تنزیل داده شد به این ادبیات که به ‌جای هر قدرت منطقه، ما به‌دنبال منطقه قدرتمند هستیم.

به این اعتبار، فرصت ‌های زیادی از دست رفته، اما هنوز زمان باقی است و سخنان اخیر رییس‌ جمهوری در دیدار با مدیران اجرایی با رویکرد داخلی و ایرانیان مقیم سوییس با رویکرد خارجی را می‌توان تحرکی مثبت برای احیاء و به‌ روز رسانی ابزارهای متعدد کشور جهت حل مشکلات دانست.

در شرایطی که حملات سخت علیه ایران (منهای برخورد نظامی مستقیم) فراگیر شده؛ تنها راهکار مقابله‌ به ‌مثل و حتی اجرای حملات پیش ‌دستانه است. اجرای چنین راهبردهایی ضمن افزایش غرور ملی و اعتماد افکار عمومی، اقتدار کشور را نیز ارتقا می‌دهد و به ‌طور طبیعی در عقب ‌نشینی دشمن و کاهش فشارها مؤثر خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115402
دیدگاه خود را به ما بگویید.