تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۰ ق.ظ

   424 بازدید

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی : افتخاری که ورزشکاران ما به دست می‌آورند تنها برای اداره کل ورزش و جوانان نیست و تمامی مجموعه‌های جامعه در این مهم دست دارند.

جوان پرس : مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: رقابت میری با رستمی نشان از پیشرفت ورزش آذربایجان غربی است و آینده خوبی در انتظار ورزش استان است.

عبداله چمن گلی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: اصحاب رسانه در همه حال کمک حال ما مسئولان ورزشی هستند و به هیچ وجه ما را تنها نمی‌گذارند.

وی افزود: با وجود اینکه آذربایجان غربی در بحث ورزش از امکانات بسیار کمی برخوردار است اما اتفاقات خوبی در‌‌‌استان‌می‌افتد‌و‌این‌مباحث‌‌برای آینده بسیار جای امیدواری دارد و با پیگیری‌های سخت‌گیرانه هیئت‌های ورزشی و جامعه ورزشی تلاش‌ها بیش از پیش افزایش یافته‌ و می‌توان جایگاه ورزش را اعتلا  بخشید.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: امروز در ورزش آذربایجان غربی دیگر بحث از مباحث کشوری فراتر رفته و از مسابقات بین‌المللی سخن می‌گویند و از این میان می‌توان به درخشش وزنه‌بردار غیور شهر ارومیه اشاره کرد که خود را برای مسابقات جهانی آمریکا آماده می‌کند و با فردا همچون کیانوش رستمی می‌تواند رقابت کند.

وی خاطرنشان کرد: سکینه نوری یکی دیگر از ورزشکاران مطرح استانی است که در مسابقات جهانی شمشیر می زند و باربد صداقت یکی دیگر از چهره‌هایی است که با وجود محرومیت‌های شهرستان تکاب در مسابقات جهانی خوش می‌درخشد که می‌توان این مدال‌ها را با مدال‌های المپیکی برابر دید.

چمن گلی تأکید کرد: در ورزش‌های تیمی نیز حرف برای گفتن داریم و آخرین مورد آن قهرمانی والیبالیست‌های جوان کشورمان است که چهار فرزند آذربایجان غربی در ترکیب اصلی تیم ملی کشورمان نقش‌آفرینی می‌کردند و افتخارآفرینی فرزندانمان در هر رده‌ای بیشتر از آن رده ارزش دارد.

وی تصریح کرد: در شهرهای بزرگی همانند تهران زیرساخت‌ها، نرم افزار و سخت‌افزارهای فراوانی وجود دارد که در استان آذربایجان غربی از این امکانات بسیار کم‌بهره هستیم ولی با حداقل بودن تجهیزات هم سخنی برای گفتن داریم و رقابت  برای ورزشکاران ما بسیار سخت و نابرابر است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی یادآور شد: افتخاری که ورزشکاران ما به دست می‌آورند تنها برای اداره کل ورزش و جوانان نیست و تمامی مجموعه‌های جامعه در این مهم دست دارند.

معاون ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی  هم در این نشست گفت: فدراسیون وزنه‌برداری در مورد میری برای‌ المپیک سرمایه‌گذاری می‌کند که در نوع خود افتخاری برای آذربایجان غربی است.

کیومرث پورایراندوست با ارائه گزارشی از عملکرد یک ماه و نیم گذشته ورزشکاران آذربایجان غربی اظهار داشت: تنها در این مدت زمان کوتاه مدال‌های بسیاری توسط ورزشکاران استان کسب کرده‌اند که در نوع خود بسیار بی نظیر است.

وی افزود: بیش از 10 مدال آسیایی و جهانی در طول این یک ماه و نیم گذشته توسط ورزشکاران آذربایجان غربی برای استان ثبت شده است و از این میان می‌توان به ژیمناستیک کاران آکروژیم که برای نخستین بار توانستند در مسابقات آسیایی ازبکستان مدال برنز را به دست آورند اشاره کرد.

معاون ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: احد محمدی و عباسی در این رقابت توانستند هم برای کشور عزیزمان و هم استان آذربایجان غربی افتخار آفرینی کنند و میری یکی از جوانانی است که فدراسیون بر روی او برنامه‌ریزی کرده ‌و به احتمال زیاد در مسابقات المپیک حضور خواهد  داشت.

وی خاطرنشان کرد: میری ضمن این که توانست مدال برنز داخل سالن آسیا را در کشور ازبکستان به دست آورد الآن در اردوی تیم ملی به سر می‌برد و ان شا الله دربازی‌های جهانی وزنه برداری آمریکا در آذر ماه وزنه خواهد زد و امیدواریم سبب  افتخارآفرینی برای میهن عزیزمان شود.

پورایراندوست تاکید کرد: در قایقرانی می‌توان به الهوردیان اشاره کرد که دومدال طلا و دو برنز آسیا را کسب کردند و جزو مفاخر استان هستند و از دیگر ورزشکارها می‌توان به سید علی کریمی و باربد صداقت می‌توان اشاره کرد که در کاراته مقام نخست آسیا را به دست آوردند و صداقت تنها مدال آور کشورمان در مسابقات جهانی اسپانیا در بخش مردان بود و در ورزش‌های بومی محلی نیزصاحب مقام هستیم.

معاون ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی یادآور شد: از دیگر افتخارات ورزشی استان می‌توان به دوچرخه سواری و پیاده روی ترکیبی در شهر میاندوآب و پیاده روی همگانی در شهر ارومیه که از طریق رسانه ملی پخش شد  اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در شهرستان نقده نیز کوه پیمایی همگانی را برگزار خواهیم کرد و حضور ‌ سلیمی به عنوان عضو ارشد کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته نیز یکی دیگر از افتخارات آذربایجان غربی و کشورمان است که می‌تواند از حقوق  ورزشکارانمان در سطح جهانی دفاع کنند.

رئیس هیئت کاراته آذربایجان غربی نیز گفت: کاراته کاهای آذربایجان غربی در سال۹۶ سه مدال طلا برای کشورمان به ارمغان آوردند و برای المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴برنامه ریزی می‌کنیم.

 جواد سلیمی اظهار داشت: در همه حال قدردان زحمات اصحاب رسانه هستیم چراکه بازوی اطلاع رسانی ورزش استان هستند.

وی با اشاره به افتخارات کاراته استان آذربایجان غربی در سال 96 افزود: این سال  تاکنون برایمان بسیار پربار بوده است و در شروع امسال قهرمان مطلق کشور بودیم و توانستیم در رقابت‌های کشوری 5 مدال طلا، یک نقره و یک مدال برنز را بهدست آوریم.

رئیس هیئت کاراته گفت: از میان 15 مدال طلا توانستیم 5 مدال طلا را برای استان به ارمغان آوریم و یک شروع خوبی برای انتخاب تیم ملی بود و در نهایت در رده سنی نو جوانان و جوانان دو نفر ورزشکار ثابت تیم ملی داشتیم که سبب غرورآفرینی برای جامعه ورزشی استان است.

وی خاطرنشان کرد: هر دو کاراته کا که به عنوان نفرات ثابت تیم ملی انتخاب شدهبودند به مسابقات آسیایی اعزام شدند و توانستند در این رقابت‌ها هر دو مدال طلا را به دست آوردند و کشورمان با کسب دو طلای بازیکنان آذربایجان غربی توانست در بین 45 کشور مقام قهرمانی آسیا را کسب کند.

سلیمی تصریح کرد: پس از این مسابقات اردوهای تیم ملی برگزار شد و باحمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی دو نفر از کاراته کاهایمان به مسابقات جهانی اعزام شدند که حدوداً ده روز پیش در اسپانیا برگزار شد که در بخش آقایان یک مدال طلا به دست آوردیم که آن هم توسط ورزشکار آذربایجان غربی به دست آمد.

وی یادآور شد: در کاروان ایران اسلامی در این مسابقات در بخش آقایان صداقت تنها فردی بود که توانست مدال طلا را به دست آورد و سه مدال طلا حاصلتلاش‌های مسئولان ورزشی استان به ویژه آقای چمن گلی است که سبب غرور برای هیئت ماست و این مکوضوع برای نخستین بار در تاریخ هیئت استان است.

رئیس هیئت کاراته بیان کرد: می‌توان گفت تمامی این موفقیت‌ها از برگزاری مسابقات جام صلح و دوستی”ارومیا اوپن” که چندین ماه پیش در شهر ارومیه برگزار شد نشأت می‌گیرد چراکه بازیکنان ما در سطح جهانی مورد آزمایش قرار گرفتند و برنامه ریزی ما برای المپیک‌های 2020 و 2024 است که حداقل یکورزشکار از استان در این رقابت‌ها داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109219
دیدگاه خود را به ما بگویید.