تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۴ ب.ظ

   138 بازدید

هیات مدیره و اعضای خانه مطبوعات ، سازمان بسیج رسانه ، سازمان بسیج صدا و سیما و قرارگاه بصیرت سپاه امروز با حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار کردند.

جوان پرس : هیات مدیره و اعضای خانه مطبوعات ، سازمان بسیج رسانه ، سازمان بسیج صدا و سیما و قرارگاه بصیرت سپاه امروز با حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار کردند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی در این دیدار خاطرنشان کرد : رسانه‌ها باید رسالت خود را حفظ کنند و وقتی از صحت یک موضوعی آگاهی کامل یافتند آن را انتشار دهند تا با آبروی کسی در این بین خدشه‌دار نشود.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی تصریح کرد: کاری را که رسانه انجام می‌دهد یک سخنران نمی‌تواند انجام دهد و هر مطلبی که به گوش مردم می‌رسد، عده‌ای قبول می‌کنند و به آن عمل می‌کنند.

قریشی تأکید کرد: عده‌ای مردم را فریب می‌دهند و متأسفانه عده‌ای به حرف آنان گوش می‌دهند و باطل‌ترین مطالب را در بهترین صورت بیان می‌کنند و سبب فریب جامعه می‌شوند.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی با تاکید بر اینکه مسئله رسانه و اطلاع‌رسانی در عصر کنونی از موقعیت حساس و بالایی برخوردار است اظهار کرد: یکی از اساسی‌ترین مباحثی که جوامع را اداره کرده و فضای عمومی جامعه را مدیریت می‌کند، رسانه است.

وی با اشاره به اینکه تاثیر اطلاع‌رسانی و رسانه از سایر مباحث کشور بیشتر به چشم می‌خورد تصریح کرد: با وجود اینکه در سریال پایتخت تنها مختصری از جنایات تکفیری‌های داعش به نمایش گذارده شد، اما تاثیر عمیقی در جامعه برجای گذاشت.

نماینده‌ولی فقیه در آذربایجان‌غربی افزود: بنابراین فضای عمومی جامعه در دست رسانه بوده و تاثیرگزار است و رسانه‌ها مسئولیت بزرگ، حساس، خطرناک و سنگینی بر عهده دارند.

وی گفت: مسئولیت اصحاب رسانه از این جهت خطرناک است که اگر در مسیر صحیح و درست کار کنند، تاثیر مثبتی در جامعه گذاشته و ذخیره عالم آخرت می‌شود و اگر موازین شرعی و دینی را رعایت نکنند، آرامش جامعه به هم زده و خسارات عظیمی در روز قیامت به دنبال دارد.

قریشی با تاکید بر اینکه حساسیت کار اصحاب رسانه همانند کارهای دیگر نیست اظهار کرد: در سایر کارها و مشاغل، اگر فردی اشتباه کند، ضربه چندانی وارد نمی‌شود اما اگر در اطلاع‌رسانی خبر اشتباهی مخابره شود پیامدهای منفی فراوانی خواهد داشت.

وی با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کرد: در این زمینه اگر اصحاب رسانه مطالبات امام خامنه‌ای را در طول سال تبیین کرده و در مجموعه دولت تاثیر بگذارند، حرکت عظیمی را انجام داده و تاثیر فراوانی در جامعه بر جای می‌گذارد اما اگر سستی کرده و پیگیری نکنند، به رسالت خود خود عمل نکرده‌اند.

نماینده‌ ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید به امر به معروف و نهی از منکر بپردازند گفت: بی‌شک رسانه‌ها به عنوان زبان گویای امر به معروف، می‌توانند نقش مهمی را در جامعه ایفا کنند و در این رابطه رسانه‌ها باید تلاش کنند تا معروفات را تبلیغ کنند چون به نحو احسن می‌توانند این کار را انجام دهند.

وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت جامعه به گونه‌ای است که مطالب باطل در قالب زیبا در رسانه‌ها بیان شده و مردم را فریب می‌دهند افزود: متاسفانه در این صورت، ذهن مردم به باطل‌ترین موضوع رغبت یافته و عده ای راضی و عده‌ای به آن عمل می‌کنند.

قریشی با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی موضوعات باطل را به صورت زیبا به مردم نشان می‌دهند اظهار کرد: برای مثال سال‌ها است که دین مبین اسلام، سگ را حیوان نجسی معرفی کرده اما رسانه‌ها کاری را انجام داده‌اند که مردم سگ را بوسیده و در آغوش می‌گیرند و آن را نمونه روشن‌فکری و احساس شخصیت می‌دانند.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع، رسانه‌ها حق و باطل را در هم می‌آمیزند، تصریح کرد: در این رابطه در برخی موارد نیز آبروی برخی افراد را در سطح وسیعی می‌برند بنابراین باید پیش از انتشار هر مطلبی، از صحت و سقم آن آگاه شده و مطمئن باشند که پخش این خبر از لحاظ شرعی مشکلی ندارد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113176
دیدگاه خود را به ما بگویید.