تاریخ انتشار :چهار شنبه 26 فوریه 14.::. ساعت : 10:23 ب.ظ

   266 بازدید

IMG22165506

بازی برگشت دور مقدماتی با حساب 3 بر 2 به سود شاگردان مصطفی کارخانه پایان یافت .

جوان پرس : تیم والیبال شهرداری ارومیه در مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال کشور در ورزشگاه 6 هزار نفری مهد والیبال ایران باریج اسانس کاشان را مغلوب و به مرحله نیمه نهایی این دور از رقابتها راه یافت. شهرداری ارومیه که امروز در ورزشگاه شش هزار نفری الغدیر ارومیه میزبان تیم باریج اسانس کاشان در مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال کشور بود توانست با نتیجه 3 بر یک این تیم مدعی عنوان قهرمانی را شکست و از راه یابی این تیم صدر جدولی به جمع 4 تیم نهایی این دور از مسابقات جلوگیری کرد.

 

تیم شهرداری ارومیه که با حضور بالغ بر 6 هزار هوادار و والیبال دوستان پر شور ارومیه ای در داخل سالن و 3 هزار نفر در پشت دربهای ورزشگاه در مقابل تیم باریج اسانس به بازی پرداخت ستهای دوم، سوم و چهارم به برد و تنها در ست اول بازی را به تیم مهمان باریج اسانس واگذار کرد.

 

ست اول این دیدار با وجود دفاع های خوب پویا فیاضی و سعید مصطفی وند برای تیم شهرداری ارومیه و نیمکت نشینی مهدی مهدوی پاسور ملی پوش باریج اسانس کاشان به سود تیم مهمان پایان یافت.

باریج اسانس کاشان در ست اول بد از استراحت فنی اول طوفانی بازی کرد و مربی کارکشته شهرداری را مجبور به درخواست وقت استراحت کرد، ولی بازی پایاپای دو تیم مدعی تا پایان بازی ادامه داشت حتی در مقطعی از بازی فاصله 3 امتیازی شهرداری با باریج منجر به برد میزبان در این ست نشد و باریج توانست با فاصله 2 امتیاز با نتیجه 25 بر 23 پیروز شد.

 

ست دوم با وجود امتیاز گیری فرهاد قائمی چپ دست گنبدی ملی پوش باریج اسانس با نتیجه 8 بر 4 به سود تیم شهرداری ارومیه به وقت استراحت فنی اول کشیده شد، شهرداری ارومیه با حفظ برتری خود نتیجه را به 11 بر 6 بود سود خود ادامه داد تا مصطفی کارخانه  مربی باریج اسانس کاشان درخواست وقت استراحت کرد ولی وقت استراحت فنی دوم نیز با امتیاز 16 بر 14 به سود میزبان به پایان رسید.

 

تا این مرحله از بازی تیم شهرداری در حمله موفق به کسب 13 امتیاز، دفاع 3 امتیاز، سرویس 4 امتیاز و اشتباه تیم مقابل 3 امتیاز را کسب کرده بودند، که تیم باریج اسانس کاشان نیز 9 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 11 امتیاز از اشتباهات بازیکنان شهرداری ارومیه بدست آورده بودند.

 

در نهایت ست دوم با امتیاز 26 بر 24 در یک بازی سخت و نفس گیری و تشویق های بی امان هواداران و والیبال دوستان مهد عاشقان والیبال ایران و آسیا به سود شهرداری ارومیه پایان یافت و دو تیم در ست شماری یک بر یک مساوی شدند.

 

ست سوم این دیدار هیجانی و پر استرس برای تماشاگران، بازیکنان و مربیان دو تیم با امتیاز 8 بر 7 به سود باریج اسانس کاشان به وقت استراحت فنی اول کشیده شد تا در ادامه قرمز پوشان شهرداری ارومیه با جبران اشتباهات، در امتیاز 11 با 3 امتیاز اختلاف از حریف مربی کارخانه را مجبور به استفاده از وقت استراحت کرد.

 

ولی با دفاع خوب حامد رضایی، پوریا فیاضی و فرهاد پیروت پور و جای خالیهای به موقع تونی کواکوویچ کاپیتان تیم ملی کرواسی و بازیکن شهرداری ارومیه نتیجه بازی 18 بر 13 به سود ارموی ها رساند و استفاده از مهدی مهدی برای باریج اسانس کارساز نشد تا مربی کارخانه سید جواد میر آفتاب و حسین امیری را به جای قاسم کارخانه و مهدی مهدوی به زمین فرساتاد.

با این تعویضها هر چند تیم مدعی باریج اسانس کاشان که 15 هفته صدر نشین جدول لیگ برتر والیبال کشور بود را به امتیاز 18 در مقابل 21 شهرداری ارومیه رساند و اختلاف امتیازها از 6 به 2 کاهش یافت و کارگر پیشه را مجبور به درخواست 2 استراحت فنی پی در پی کرد ولی در نهایت این شاگردان کارگرپیشه بودند که با 5 امتیاز اختلاف باریج اسانس کاشان را به زانو درآوردند.

 

خنده های امیر غفور که در ست سوم نسبت به ستهای اول و دوم کمرنگ تر شده بود در ست چهارم به تکانهای سر به نشانه افسوس تبدیل شد و مصطفی کارخانه را نیمکت نشین کرد چون بازیکنان شهرداری ارومیه با حمایت پرشور تماشاگران حاضر در سالن 6 هزار نفری که مملو از جمعیت بود، موفق شدند بازی را با نتیجه 25 بر 22 بر تیم میهمان پیروز و به جمع 4 تیم مدعی بپیوندند.

 

بازی در ست چهارم به نفع شهرداری ارومیه پیش می رفت که با کسب امتیاز 6 شهرداری ارومیه در مقابل 4 امتیاز باریج اسانس کاشان مصطفی کارخانه درخواست وقت استراحت کرد.

 

ولی در ادامه با دفاع خوب سعید مصطفی وند کاپیتان تیم والیبال شهرداری ارومیه همانند 3 ست قبلی با غلبه شهرداری ارومیه بر باریج اسانس کاشان زنگ وقت استراحت فنی زده شد.

 

در ادامه بازی با توجه به بازی خوب بازیکنان ارومیه و غلبه آنها بر استرس خود در یک بازی خانگی و تجربه شکست باریج اسانس در ارومیه و کاشان ، در امتیاز 14 بر 10 به سود شهرداری ارومیه، باریج اسانس کاشان 2 تعویض انجام داد و کارخانه در این مقطع جواد میرآفتاب ره به جای مهدوی و استانوو را به جای فرهاد قائمی که چند اسپگ را پشت سرهم از دست داده بود را به زمین فرستاد.

در ادامه آرمین تشکری ملی پوش و داوود مقبلی نیز به از دست دادن یک امتیاز برای باریج اسانس کاشان به میدان آمدند ولی در نهایت مربی کارخانه مجبور به درخواست وقت استراحت برای بازیکنان خود شد؛ ولی استرس بازیکنان باریج اسانس کاشان در ارومیه سرنوست آنها را از رسیدن به مرحله نیمه نهایی این دور از رقابتها تغییر داد و این شهرداری ارومیه بود که به بازی با 3 امتیاز اختلاف برد و پیروز میدان شد.

 

 به گزارش مهر؛ در لیگ امسال و در بازی رفت دور مقدماتی، شهرداری ارومیه که تا قبل از بازی با باریج اسانس کاشان نتایج چندان خوبی نگرفته بود در خانه میزبان توانست با حمایت شش هزار هوادار خودی این بازی را با نتیجه 3 بر صفر و امتیازهای (25 بر 23، 25 بر 20 و 25 بر 20) باریج اسانسی ها را شکست داده و بتواند کمی به اوضاع خود در جدول رده بندی لیگ برتر سر و سامان دهد.

 

بازی برگشت دور مقدماتی با حساب 3 بر 2 به سود شاگردان مصطفی کارخانه پایان یافت و باریج اسانس در این بازی با امتیازهای (23 به 25، 25 بر 20، 26 به 28، 25 بر 15 و 15 بر 9) به برتری دست یافت،  جایگاه دو تیم در جدول رده بندی لیگ امسال نیز باعث شد دو تیم در مرحله پلی آف لیگ برتر به مصاف یکدیگر می رفتند که در دیدار رفت تیم شهرداری ارومیه با نتیجه 3 بر 1 به برتری دست یافت در این دیدار تیم شهرداری ارومیه با یک بازی برتر و با امتیازهای (25 – 20، 25 – 27، 23 – 25 و 22 – 25) به پیروزی رسید.

Print Friendly
کدخبر : 32349
یک دیدگاه

  1. ؟!=1+5 says:

    خسته نباشید قهرمانان، خدا قوت…

دیدگاه خود را به ما بگویید.