تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۲ ق.ظ

   212 بازدید

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: امسال به 140 هزار خانوار تحت پوشش این نهاد حمایتی تسهیلات خودکفایی اعطا شده و زمینه اشتغال سرپرستان این خانوارها با تسهیلات اعطایی فراهم می شود.
جوان پرس :رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: امسال به 140 هزار خانوار تحت پوشش این نهاد حمایتی تسهیلات خودکفایی اعطا شده و زمینه اشتغال سرپرستان این خانوارها با تسهیلات اعطایی فراهم می شود.
سید پرویز فتاح روز چهارشنبه در همایش تجلیل از 300 خیر نیکوکار آذربایجان غربی در ارومیه افزود: امسال 21 هزار میلیارد ریال برای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته که این رقم سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال بوده است.
وی به آمار خودکفایی مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته 102 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تسهیلات خودکفایی گرفتند و از چرخه حمایت این کمیته خارج شدند.
به گفته فتاح، منابع امدادی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال گذشته سه هزار میلیارد ریال بود که امسال به 10 هزار میلیارد ریال افزایش یافته و موجب رشد میزان تسهیلات شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه حفظ حرمت و کرامت نیازمندان مهمترین وظیفه این نهاد حمایتی است، گفت: 6 درصد مردم کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند و بیشترین حمایت های مادی و معنوی ممکن از این افراد صورت می گیرد.
فتاح با تاکید بر اینکه تمام تلاش کمیته امداد رفع محرومیت و توانمندسازی افراد تحت پوشش این نهاد است، ادامه داد: کار اصلی در این نهاد حمایتی بر دوش مردم و خیران است و بیش از یک میلیون حامی در کشور وجود دارد.
وی با اعلام اینکه ماهانه 140 هزار تومان برای هر یتیم به عنوان سرانه حمایتی از سوی حامیان پرداخت می‌شود، گفت: یک میلیون نفر حامی در سطح کشور با هدف حمایت از ایتام با کمیته امداد همکاری می‌کنند که از این تعداد 30 هزار نفر به استان آذربایجان غربی اختصاص دارد.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تمام جناح‌ها و ارگان ها با کمیته امداد امام خمینی (ره ) همراه هستند، گفت: کار کمیته امداد فراجناحی، فراقومی و فرادینی است و به همین دلیل قوه مجریه و قوه مقننه به همراه سایر دستگاه‌ها با کمیته امداد همکاری مناسبی دارند.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107430
دیدگاه خود را به ما بگویید.