تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۴:۲۷ ب.ظ

   433 بازدید

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از کاهش 60 درصدی حفاریهای غیر مجاز در سطح استان خبر داد .

جوان پرس : فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از کاهش 60 درصدی حفاریهای غیر مجاز در سطح استان خبر داد .

سرهنگ حسن محمدی با اعلام این خبر گفت: درهشت ماهه سال جاری شاهدافزایش 50 درصدی میزان دستگیری و تشکیل پرونده و کاهش 60 درصدی حفاریهای غیر مجاز در سطح استان هستیم.

او با قدردانی از نیروهای نظامی و انتظامی استان تصریح کرد: خوشبختانه با تعامل خوبی که با نیروی انتظامی و دیگر نیروهای امنیتی در استان وجود دارد روز به روز عرصه بر سوداگران آثار تاریخی تنگ تر شده و امکان انجام حفاریهای غیر مجاز به حداقل رسیده است .

سرهنگ محمدی با اشاره به راه اندازی سیستم جامع اطلاعاتی عنوان کرد: با تدابیر سرکار فرماندهی محترم یگان حفاظت کشور سیستم جامع امنیت پایدار راه اندازی شده و ضرورت دارد تمامی اطلاعات مربوط به آثار تاریخی در این سیستم ثبت شده و نظارتهای هدفمندانه برآثار تاریخی انجام شود و مسئولین محترم شهرستانها می توانند در این امر خطیر و مهم یگان حفاظت را یاری کنند.

فرمانده یگان حفاظت استان در انتها خاطر نشان کرد: ما در مرکز استان از طریق فضای مجازی و کانال تلگرامی بشماره  6937-440-0921  آماده دریافت اطلاعات و ارائه راهکارهای مورد نیاز هستیم و بنابراین انتظار داریم همه همکاران و بویژه مسئولین محترم شهرستانها با بهره مندی از فضای مجازی اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109780
دیدگاه خود را به ما بگویید.