تاریخ انتشار :سه شنبه 23 دسامبر 14.::. ساعت : 10:35 ق.ظ

   276 بازدید

19_kordestan

پس از برگزاری کارگاه آموزشی و همایش های اقتصاد مقاومتی در همه استان ها بر اساس ارزیابی کمیته های اجرائی کمیسیون چشم مجمع تشخیص مصلحت نظام در 31 استان کشور، استان کردستان به عنوان استان برتر معرفی شد.

جوان پرس : پس از برگزاری کارگاه آموزشی و همایش های اقتصاد مقاومتی در همه استان ها بر اساس ارزیابی کمیته های اجرائی کمیسیون چشم مجمع تشخیص مصلحت نظام در 31 استان کشور، استان کردستان به عنوان استان برتر معرفی شد.

http://www.kurdpress.com/Fa/Images/News/Larg_Pic/1-10-1393/IMAGE635548510701867439.png

به گزارش کردپرس پس از برگزاری کارگاه آموزشی و همایش های اقتصاد مقاومتی در همه استان ها بر اساس ارزیابی مشترک کمیته های اجرائی و علمی وزارت کشور و کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام از روند و نتایج برگزاری کارگاه های آموزشی در 31 استان کشور، استان‌های کردستان، مرکزی، قزوین و فارس به عنوان استانهای برتر شناخته و معرفی شدند.

برنامه ریزی گسترده ای از سوی وزارت کشور در عرصه اقتصاد مقاومتی بعمل آمده و اقدامات متعددی در اجرای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری به اجرا درآمده است که برگزاری کارگاه های آموزشی وهمایش های اقتصاد مقاومتی با هدف آموزش و فرهنگ سازی مؤثر از آن جمله است.

در گام نخست این برنامه شورای سیاستگذاری برگزاری کارگاههای آموزشی و همایش های اقتصاد مقاومتی تشکیل و دستورالعمل نحوه برگزاری کارگاهها و تشکیل دو کمیته اجرایی و علمی به ترتیب با مسئولیت دفتر برنامه ریزی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شد.

در گام دوم مسئولیت علمی برگزاری کارگاه هر استان به گروهی از اساتید برجسته منتخب کمیته علمی واگذار شد و با سازماندهی علمی و اجرائی دنبال شده برگزاری کارگاهها در سطح استانها از تاریخ 93/5/18در استان آذربایجان شرقی آغاز و در تاریخ 93/9/13 پس از قریب 4 ماه در استان یزد خاتمه یافت.

در مجموع 31 کارگاه در سطح کشوربرگزار شد که مخاطبین کارگاههای مذکور اعضاء شورای اداری، اساتید دانشگاهها و فعالین بخش خصوصی استانها بودند. همچنین ظرفیت سایر بخش ها از جمله بغش های رسانه ای،‌ علما و ائمه جمعه و دیگر بخش ها در جهت فرهنگ سازی مورد تعامل قرار گرفت.

همچنین به منظور احصاء مشکلات فعالین اقتصادی استانها طی نشستهایی با اعضاء اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی هر استان موارد عنوان شده نیز توسط تیم اعزامی بررسی و جمع بندی می گردید.

پس از برگزاری چند کارگاه معاونت هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور با آسیب شناسی روند دنبال شده، و بررسی نظرات استانهایی که کارگاه در آنها برگزار شده بود و نیز استان هایی که دارای پیشنهاداتی در این زمینه بودند در جهت ارتقاء سطح کارگاههای مذکور برنامه ریزی لازم را انجام داد.

همچنین در طول زمان برگزاری کارگاهها از مخاطبین نظرسنجی مکتوب بعمل آمده و بلافاصله پس از اتمام کارگاه ضمن تحلیل نتایج نظرسنجی ها، برای هر چه بهتر برگزار نمودن کارگاههای بعد برنامه ریزی لازم صورت می پذیرفت.

پس از برگزاری کارگاه در همه استان ها بر اساس ارزیابی مشترک کمیته های اجرائی و علمی از روند و نتایج برگزاری کارگاههای آموزشی در 31 استان کشور، استان‌های کردستان، مرکزی، قزوین و فارس به عنوان استانهای برتر شناخته و معرفی شدند.

برگزاری همایش‌های اقتصاد مقاومتی در استان‌ها اقدام تکمیلی در ادامه برنامه تشکیل کارگاه‌های آموزشی است که در آینده با تأمین منابع مالی لازم دنبال خواهد شد.

Print Friendly
کدخبر : 55970
دیدگاه خود را به ما بگویید.