جوان پرس : طرح گردشگری تفریحی اقامتی ستاره سیلوانا کلنگ زنی شد. طرح گردشگری تفریحی اقامتی ستاره سیلوانا صبح امروز با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، حسنخانی فرماندار ارومیه،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بخشدار، شهردار و امام جمعه سیلوانا و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان محلی، کلنگ زنی شد.

طرح گردشگری، تفریحی و اقامتی ستاره سیلوانا واقع در کیلومتر 31 جاده ارومیه-سیلوانا و حد فاصل میان دریاچه پشت سد و سه راهی راژان – در محدوده بخش سیلوانا- مجموعه ای با مساحت 12 هزار هکتار می باشد. این مجموعه که از موقعیت منحصر به فردی به لحاظ پتانسیل های گردشگری برخوردار است، در پنج سایت مجزا و مستقل طراحی گردیده است.

این سایت ها به لحاظ عملکرد در سه مجموعه گردشگری، اقامتی و ورزشی قابل دسته بندی می باشند و در عین حالیکه مختص بخود بوده، بخشی از یک مجموعه کلان می باشند؛ بعبارت دیگر تمام اجزای در نظر گرفته شده در این مجموعه نقش مکمل و تمام کننده نسبت به یکدیگر را بر عهده دارند.

مجموعه گردشگری سایت شماره یک، مشتمل برا فضاهای چادرزنی و اتراق چند ساعته در بیرون از فضای محصور، فروشگاه های عرضه محصولات منطقه نظیر گوشت تازه، شیر و …، فروشگاه بازارچه مرزی، ورودی محوطه، سوئیت های 3،2 و 4 خوابه رویال با فضاهای مرکزی، مرکز مدیریت و مانیتورینگ، هتل 3 ستاره ممتاز با تمام امکانات مورد نظر، زمین ورزشی جهت برگزاری اردوهای تیم های ورزشی و آمفی تئاتر روباز می باشد.

مجموعه اقامتی سایت شماره دو مشتمل بر سوئیت های یک یا دو طبقه مسکونی برای اقامت و اجاره دهی یک الی دوازده ماهه، میدان عمومی مختص مجموعه و فضاهای جانبی موردن نیاز از جمله نگهبانی، پارکینگ و غیره می باشد.

مجموعه ورزشی: سایت های شماره 3 و 4 و 5

سایت شماره 3

شامل مانژ اسب سواری به همراه اصطبل و فضاهای آموزشی و انبار علوفه،  فضای بازی کودکان( دارای ماشین های کنترلی و هواپیما های مدل) و مینی گلف با 8 لوپ بازی است.

سایت شماره 4

در بر گیرنده کافی شاپ مجتمع های ورزشی و تفریحی همراه پارکینگ های مجاور جاده 15 متری، محوطه والیبال ساحلی شامل دو زمین بازی و تمرین، اتاق مربی، رختکن و انبار، محوطه تیر اندازی با کمان در زمین چمن به ابعاد 100در50 متر، پارکینگ موتورسواری و دوچرخه های کوهستانی، انبار مخصوص، تعمیرگاه و خانه ی مستخدم می باشد.

سایت شماره 5

شامل دو لوپ گردش مسابقات موتورسواری و دوچرخه کوهستانی و بهمراه فضاهای جانبی مورد نیاز