تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۷:۴۲ ب.ظ

   372 بازدید

همزمان با گرامیداشت هفته دولت ، با حضور استاندار آذربایجان غربی ، نمایندگان مردم حوزه انتخابیه در خانه ملت چندین طرح عمرانی در شهرستانهای نقده ،  پیرانشهر و اشنویه به بهره برداری رسید.

جوان پرس : همزمان با گرامیداشت هفته دولت ، با حضور محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی ، عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم حوزه انتخابیه در خانه ملت و رسول خضری نماینده مردم شهرستان های پیرانشهر و سردشت چندین طرح عمرانی در شهرستانهای نقده ،  پیرانشهر و اشنویه به بهره برداری رسید.

  • سفر به شهرستان نقده

ادای احترام استاندار آذربایجان غربی به مقام شامخ شهدا

شهریاری استاندار آذربایجان غربی در بدو ورود به شهرستان نقده مورد استقبال حسین زاده نماینده مردم در خانه ملت و مسئولان شهرستانی قرار گرفت و با حضور در مزار شهدای این شهرستان با آرمانهای مقدس شهدا تجدید میثاق کرد

بهره‌برداری از تقاطع غیر هم سطح راه آهن مراغه_ارومیه  (محور محمدیار-نقده)

تقاطع غیرهمسطح محور نقده – محمدیار که با ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه در مسیر خط آهن مراغه – ارومیه احداث شده است  که با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.این طرح از سال ۱۳۹۱ شروع شده بود و پس از ۶ سال و با اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

آغاز عملیات اجرایی بزرگراه نقده – پیرانشهر – تمرچین

با حضور استاندار آذربایجان غربی ، حسین زاده و مسئولان شهرستانی عملیات اجرایی بزرگراه نقده – پیرانشهر – تمرچین به طول ۳۳ کیلومتر با ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه آغاز شد.

 عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه در آئین کلنگ زنی این طرح با اشاره به اینکه اتمام این بزرگراه نقش اساسی در پیشرفت و آبادانی منطقه و جنوب استان به عنوان مسیر کریدوری به عراق خواهد داشت ، تصریح کرد : تمام هم و غم و تلاش حقیر به عنوان خادم مردم در مجلس و مسئولان حل مشکلات محورهای مواصلاتی است و اجرای این پروژه هم در همین راستا صورت گرفته است.

 نماینده مردم نقده و اشنویه همچنین از زحمات شهریاری استاندار آذربایجان غربی در سالم سازی و مبارزه با رانت و فساد تقدیر کرد.

استاندار آذربایجان غربی  هم در آیین کلنگ زنی این طرح گفت: اجرای این طرح نقش مهمی در توسعه و آبادانی این منطقه خواهد داشت.

محمد مهدی شهریاری افزود : مرز تمرچین از مرزهای مهم و پرتردد زمینی است و بهسازی مسیرهای منتهی به این مرز ترانزیتی موجب تسهیل تجارت می شود.

  • سفر به شهرستان پیرانشهر

آغاز عملیات اجرایی بزرگراه نقده – پیرانشهر – تمرچین

با حضور استاندار آذربایجان غربی ، معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور ، نماینده مردم در خانه ملت و مسئولان شهرستانی عملیات اجرایی بزرگراه نقده – پیرانشهر – تمرچین به طول ۳۳ کیلومتر با ۵۵۰ میلیارد ریال با اعتبار اولیه آغاز شد.

استاندار آذربایجان غربی در این آیین با گرامیداشت هفته دولت گفت : به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به ارزش ۸۸۱ میلیارد تومان طرح عمرانی در استان افتتاح و کلنگ زنی شده است .شهریاری ادامه داد: در پیرانشهر نیز چندین طرح با اعتباری بالغ بر ۹۱ میلیارد تومان در این هفته به بهره برداری رسید.

محمدرضا کدخدا زاده، معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در آیین کلنگ زنی این طرح افزود: توسعه اقتصادی در هر کشوری نیازمند توسعه مسیرهای ارتباطی است.

معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور گفت: حدود ۱۳ هزار کیلومتر راه آهن، آزادراه، راه اصلی و بزرگراه در دست ساخت است که به گونه‌ای به آذربایجان غربی ختم می‌شود یا از آن منشا می‌گیرد.

ابراهیم مبارک قدم  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربیهم در این مراسم گفت: امسال پروژه‌های راه وشهرسازی آذربایجان غربی با اعتبار ۳۶۰میلیارد ریال به مناسبت گرامی‌داشت هفته دولت به بهره برداری رسید.

مبارک‌قدم همچنین به افتتاح تقاطع غیر همسطح نقده-محمدیار اشاره کرد و ادامه داد : ۳۳کیلومتر راه روستایی با بهره مندی ساکنان ۲۰روستا از راه آسفالته در شهرستان های چالدران، اشنویه، سلماس و سردشت بهسازی و آسفالت شده است.

دکتر رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت هم در این مراسم با اشاره اهمیت محور ارتباطی تمرچین خواستار تسریع در ساخت این اتوبان شد.

افتتاح مجتمع نمایشگاه خورویی پیرانشهر

در ادامه پروژه های افتتاحی این سفر ، مجتمع نمایشگاه خورویی پیرانشهر نیز توسط مسئولان و خانواده مدیریت شهری افتتاح شد. برای اجرای این طرح بیش از ۱۱ میلیارد تومان اعتبار که توسط بخش خصوصی و شهرداری پیرانشهر انجام گرفته ، هزینه شده است.

کلنگ زنی مدرسه ۱۲ کلاسه شین آباد

آغاز عملیات احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در روستای شین آباد پیرانشهر برنامه بعدی این سفر بود که با حضور اهالی و دختران شین آبادی انجام گرفت. این مدرسه در زمینی به مساحت ۲۳۰۰ متر مربع  اهدایی توسط بخش خصوصی و یکی از اهالی سین آباد و در مدت ۱۸ ماه در روستای شین آباد احداث می شود.

استاندار آذربایجان غربی در حاشیه کلنگ زنی این مدرسه با دختران شین آبادای دیدار و از آنان دلجویی کرد.

  • سفر به شهرستان اشنویه

بازدید از روند احداث پل پوش آباد

استاندار آذربایجان غربی در بدو ورود به شهرستان اشنویه که مورد استقبال مسئولان شهرستانی قرار گرفت از روند احداث پل پوش آباد بازدید کرد. این پل با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان بر روی رودخانه گادر احداث می شود و قرار است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

افتتاح راه روستایی

در ادامه افتتاح پروژه های هفته دولت این شهرستان بهره برداری از آسفالت معابر روستایی و طرح هادی ۵ روستای اشنویه با حضور استاندار و مسئولان شهرستانی آغاز شد که برای اجرای این طرح ۲۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

دیدار با مردم روستای علیان

استاندار آذربایجان غربی به همراه حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه و مسئولان شهرستانی در ادامه سفر یکروزه خود به شهرستان اشنویه با حضور در جمع صمیمی مردم روستای علیان ضمن دیدار و گفتگو با مردم این روستا ، پروژه آبرسانی به این روستا را نیز افتتاح کرد.برای اجرای این طرح ۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

نماز و نهار در جمع روستائیان و اهالی روستای علیان آخرین برنامه فشرده یک روز کاری استاندار و تیم هیات همراه و مسئولان شهرستانی بود که با استقبال گرم مردم و اهالی روبرو شد و مردم باصفای منطقه با مجعمه های پر از غذای خانگی در مسجد روستا از مهمانان پذیرایی کردند.

گزارش تصویری مراسم بهره برداری از چند طرح هفته دولت در ۳ شهرستان جنوبی استان

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116906
دیدگاه خود را به ما بگویید.