تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   321 بازدید

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در سفر یکروزه به منطقه آزاد ماکو، از پژوهش سرای دانش آموزی این منطقه بازدید کرد و با اقدامات انجام شده در این مرکز آشنا شد.
جوان پرس : مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در سفر یکروزه به منطقه آزاد ماکو، از پژوهش سرای دانش آموزی این منطقه بازدید کرد و با اقدامات انجام شده در این مرکز آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ماکو، مرتضی بانک در بازدید از پژوهش سرای دانش آموزی منطقه آزاد ماکو گفت: با راه اندازی و توسعه پژوهش سراها، امکان استفاده دانش آموزان از آخرین فناوری ها و دانش روز دنیا میسر می شود و این امر نیز زمینه آشنایی با دستاوردهای علمی و انجام آزمایش های مختلف علمی را برای دانش آموزان فراهم می کند.

مشاور رییس جمهور با اشاره به اینکه توسعه پژوهش سرای دانش آموزی ماکو جزو پروژه های با اهمیت است، افزود: دولت تدبیر و امید از این اقدامات حمایت جدی می کند.

حسین فروزان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این بازدید با بیان اینکه در سال گذشته آزمایشگاه نانو در این پژوهش سرا راه اندازی شده است، گفت: برای راه اندازی و تجهیز این آزمایشگاه سه میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده که از این میزان 900 میلیون ریال برای خرید تجهیزات این آزمایشگاه از سوی منطقه آزاد ماکو مساعدت شده است.

تجهیزات موجود در آزمایشگاه نانو منطقه آزاد ماکو علاوه بر دانش آموزان مورد استفاده دانشجویان دانشگاه های این شهرستان نیز قرار می گیرد.

در حال حاضر 300 دانش آموز در رشته های مختلف تحصیلی عضو پژوهش سرای دانش آموزی منطقه آزاد ماکو بوده و از بخش های زیست شناسی، فیزیک، شیمی رایانه، ربات و کتابخانه استفاده می کنند.

این پروژه در قالب تعمیر و تجهیز پژوهش سرا، خرید هفت دستگاه تجهیزات نانوبه همراه وسایل جانبی اجرایی شده است.

علاوه بر این، مطالعه و احداث پارک علم و فناوری در سال جاری نیز از دیگر پروژه های علمی و تحقیقاتی سازمان منطقه آزاد ماکو است.

کلنگ بخش کارگوی فرودگاه ماکو به زمین زده شد

مرتضی بانک همچنین از فرودگاه این منطقه و برج مراقبت بازدید و کلنگ ساخت ساختمان کارگوی فرودگاه را به زمین زد.

بخش کارگو فرودگاه ماکو اقدام به جا به جایی بارهای تجاری کرده و با هواپیماهای مخصوص حمل می شود که شامل قسمتهای مختلف بوده وابعاد اپرون کارگو فرودگاه ماکو 160 متر در 150 متر است که طول تاکسی ارتباطی از محور باند نیز در 165متر در حال اجرا بوده و شولدرهای دو طرف نیز هرکدام در 7.5 متر احداث می شوند.

بخش کارگوی فرودگاه ماکو برای پارک دو فروند ایرباس طراحی و برای این منظور نیز 320 متر در نظر گرفته شده است.

مرتضی بانک سپس از نیروگاه برق سیکل ترکیبی که با مشارکت چینی ها ساخته می شود بازدید و از نزدیک شاهد پیشرفت روند پروژه قرار گرفت.

مشاور رئیس جمهور همچنین بعد از ادای احترام به شهدا از پژوهش سرای دانش آموزی منطقه آزاد ماکو، واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی (واحد تولیدی بتادنت سازنده دندان مصنوعی، واحد تولیدی پوشاک برسام (شلوار جین)، پایانه مرزی گمرک بازرگان) در این منطقه نیز بازدید کردند.

بازدید از گمرک بازرگان، بازدیداز پروژه جاده لجستیک، کلنگ زنی کمربندی ماکو بازرگان، بازدید از شهرک صنعتی سبک، شرکت در مراسم استعدادیابی والیبال، جلسه با سرمایه گزاران و کار آفرینان از دیگر برنامه هایی بود که مشاور رئیس جمهور در آن شرکت  کرد.

بازدید از طرح های زیرساختی مهمترین هدف سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد به ماکو

بازدید دبیر شورایعالی مناطق آزاد از پژوهش سرای دانش آموزی منطقه آزاد ماکو

کلنگ بخش کارگوی فرودگاه ماکو به زمین زده شد

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108003
دیدگاه خود را به ما بگویید.