تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۴۲ ب.ظ

   430 بازدید

با اهدای حکم انتصاب از سوی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط معاون حقوقی این وزارتخانه؛ حجت الاسلام خدایاری در سمت مدیرکل فرهنگ وارشاد استان آذربایجان غربی معرفی شد.

جوان پرس : آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با حضور مسئولان کشوری و استانی  در سالن اجتماعات کتابخانه های مرکزی ارومیه برگزار شد.

علیرضا رادفر، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات 9ع ساله حجت الاسلام محمدباقر کریمی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتصاب حجت الاسلام ناصر خدایاری را به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل تبریک گفت و خاطرنشان کرد: عرصه فرهنگ سخت و پرمسأله است و در بیشتر مشکلات جامعه به دنبال راهکاری از جنس مباحث فرهنگی می گردیم که نشان دهنده حساسیت و اهمیت آن است.

معاون حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهار داشت: خواستیم حجت‌الاسلام کریمی بماند اما شرط گذاشت که یا باید حکم 5 ساله بگیرد یا قبل از عید بازنشست شود که در نهایت قبل از اینکه به توافق برسیم استعفا داد.

سید هادی حسینی با اشاره به مدت طولانی مدیریت کریمی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  بعد از کش‌وقوس‌های فراوان و نظرخواهی از بزرگان استان بر سر یک روحانی دانشگاهی به توافق رسیدیم.

وی افزود: مجموعه فرهنگ باید فارغ از فضای چپ و راست اداره و نگاه و مصلحت سیاسی نباید بر آن غالب شود.

حسینی با بیان اینکه مشکلات فرهنگی در خانواده، محله و مدرسه نمود پیدا می‌کند یادآور شد: فرهنگ بیش از هر زمان دیگری نیاز به مساعدت و همراهی دارد چراکه امروز اگر اقتصاد خراب است مشکل از ضعف فرهنگی ناشی می‌شود.

وی عنوان کرد: هدیه‌ای بهتر از فرهنگ برای ارائه در سطح جهانی نداریم چراکه نمی‌توان ایران را با کشاورزی و صنعت آن به دنیا معرفی کرد بلکه باید ایران را باید با فرهنگ آن به دنیا شناساند.

تنها راه موفقیت کشورمان در عرصه های بین المللی حفظ وحدت و همدلی است
نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت:امروز تنها راه موفقیت کشورمان در عرصه های بین المللی حفظ وحدت و همدلی است تا بتوان اهداف عالی نظام و انقلاب را با سربلندی تمام به سرمنزل مقصود رسانید.

عین‌الله شریف پور اظهار کرد: مردم و آحاد مختلفی که هر یک به نحوی در جامعه فعالیت دارند اگر به فرهنگ خود ارزش قائل شوند به تمامی اهدافی که در دیگر عرصه‌ها و زمینه‌ها دارند می‌رسند چرا که پایه و اساس آن‌ها محسوب می‌شود.

وی همچنین در این مراسم با اشاره به برجام و اتفاقاتی که شب گذشته رخ داد بیان کرد: هر گونه مذاکره غیر از آن چیزی که در برجام آمده برای ایران قابل پذیرش نیست و ما همچنان در این مسیر سخت و دشوار پشتیبان مقام معظم رهبری و دولت خواهیم بود.

نماینده مردم ماکو، شوط و چالدران تصریح کرد: قطعا در کنار مقام معظم رهبری ایستادن راهبردی عالی خواهد بود از این رو مردم و جامعه برای عبور از این معبر ایجاد شده توسط آمریکا، باید در کنار دولت و دولت در کنار مردم قرار بگیرند.

وی ادامه داد: امروز تنها راه موفقیت کشورمان در عرصه های بین المللی حفظ وحدت و همدلی است تا بتوان اهداف عالی نظام و انقلاب را با سربلندی تمام به سرمنزل مقصود رسانید چرا که ما ناجیان نظام،انقلاب و اسلام هستیم به همین منظور جهان غرب و استکبار به ستوه آمده‌اند.

همه امور کشور باید در خدمت فرهنگ باشند

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این برنامه اظهار داشت: به این کشور مدیونم و انشالله در این فرصت پیش‌آمده بتوانم نهال امید را در دل مردم استان بنشانم.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ناصر خدایاری با اشاره به یک نمای کلی در حیطه فرهنگ کشور گفت: برای بهره گیری از نعمات الهی چارچوبی وجود دارد اما حرام‌ها محدود هستند بنابراین باید بستر را برای استفاده از نعمات حلال خدا فراهم کنیم.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه عبادت بدون اقتصاد و فرهنگ ارزشی ندارد افزود: مسلمانی فقط مسجد و حسینیه نیست و اقتصاد و هنر در مرتبه دوم و سوم مدیریت زمان یک مومن قرار دارد و باید به آن‌ها بها داده شود.

وی با اشاره به اینکه از نظر آداب‌ و‌ رسوم، ارزش‌ها، هنجارها و زبان غنی هستیم یادآور شد: اساس دین ما زیبایی است و به قدری باید از بهشت گفت که نوبت به جهنم نرسد.

خدایاری خاطرنشان کرد: برای مقابله با شبیخون فرهنگی که مقام معظم رهبری نیز به آن تاکید کردند، باید سپاه و ارتش فرهنگی درست کرد.

وی با بیان اینکه آسیب پذیری و البته نقطه قوت ما در فرهنگ است گفت: فرهنگ موتور جامعه است و قطعات مختلف یک موتور باید باهم همخوانی داشته باشند تا بتوان انتظار عملکرد بهینه از آن داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت: فرهنگ را نباید محدود به تئوری های پیشین کنیم بلکه همه امور باید در خدمت فرهنگ باشند.

وی افزود: انقلاب ایران تنها انقلابی است که از آن به انقلاب فرهنگی تعبیر می شود بنابراین روح فرهنگ در همه امور تزریق شود.

  3 وزیر و 4 استاندار به خود دیده‌ام

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این برنامه اظهار داشت:  تلاش کردیم تا در ظرف 10 سالی که در خدمت دوستان بودیم فضای همدلی در جمع خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی حاکم شود.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدباقر کریمی گفت: هیچ تفاوتی بین اقلیت‌های دینی و مذهبی وجود ندارد و خوشبختانه کمترین حاشیه را در باب این سری از مباحث داشتیم.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد: در دوره تصدی پست مدیریتی فعلی 3 وزیر و 4 استاندار به خود دیده‌ام.

در پایان این مراسم از خدمات 9 ساله حجت الاسلام محمد باقر کریمی تقدیر و حجت الاسلام دکتر ناصر خدایاری به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی معارفه شد.

وی که سابقه عضویت در هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز را در کارنامه دارد، متولد سال ۱۳۴۲ در شهرستان شوط بوده و دانش آموخته علوم سیاسی با مدرک دکترا از کشور ترکیه است.

او سابقه ثبت‌نام برای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران را هم دارد که البته از طرف شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

حجت الاسلام ناصر خدایاری، سال پیش در‌ انتخابات ریاست جمهوری نیز مسئولیت کمیته روحانیون ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان‌غربی را بر عهده داشت.

گزارش مراسم تودیع ومعارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی

http://img8.irna.ir/1397/13970219/82910483/n82910483-72330603.jpg

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113937
۳ دیدگاه

 1. اورموی مسلمان گفت:

  از اینکه روحانی باسوادی چون دکتر خدایاری مدیر کل و سکاندار فرهنگی استان آذربایجان غربی شده است بسیار مسرت بخش و امیدوارکننده است.در طول این چهار دههارساد اسلامی توفیق مدیریت سطح دانشگاهی نداشته است و همین امر موجب مدیریت های کدخدا منشی در حوزه فرهنگ و هنر استان گردیده بود.به قول آقای دکتر حسینی معاون محترم وزیر ارشاد :

  آن قصر که جمشید در او جام گرفت

  آهو بچه کرد و روبه آرام گرفت

  بهرام که گور می‌گرفتی همه عمر

  دیدی که چگونه گور بهرام گرفت

  این آغا بهرام (مدیرکل اسبق)تمام مدیران و کارشناسان باتجربه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان راو تمامیه هنرمندان پیشکسوت را شکار و دربند کرده بود بحمدا…گور یقه خودش راگرفت.یاا…یامحمد(ص)

 2. ا.ف گفت:

  بدینوسیله کمال امتنان خود را از جناب دکتر شهریاری استاندار محترم استان عزیزمان اعلام می دارم.چرا که جناب دکتر خدایاری انسانی به غایت فرهیخته و با کمالات هستند و به دلیل حضور مداومشان بین مردم از پایگاه اجتماعی بالایی برخوردار بوده و سعه صدر مضاعفی دارند.
  به نظر بنده فرصتیست مغتنم برای اصحاب فرهنگ و هنر استان تا بعد از سالهای سخت گذشته، با یاری دکتر خدایاری غبار غم چندین ساله را از چهره فرهنگ و هنر استان زدوده و آنرا رنگ و لعابی تازه بخشند.

 3. اورموی مسلمان گفت:

  دیدگاه مردم را سانسور نکن ارباب سایت. امان از محافظه‌کار های رسانه‌ای استان!

دیدگاه خود را به ما بگویید.