تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ مهر ۹۲.::. ساعت : ۱:۳۰ ق.ظ

   7774 بازدید

رهبران سياسي و فکري ،افراد تاثير گذار و معتمدين استاني،گرو ها و احزاب و تشکل و قشر روحانيت هر کدام با معرفي افرادي بر آن هستند تا بلکه در تيم جديد حضورداشته باشند.

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : بالاخره بهارستان نشينان از 18 وزير پيشنهادي به 15 وزير راي اعتماد دادند و از ميان آنها وزير پيشنهادي کشور با 256 راي موافق از 284 راي توانست مورد اعتماد مجلسيان قرار گيرد. اساسي ترين وظيفه وزير کشور انتخاب استانداران است که از ماه ها قبل گمانه زني ها آغاز شده است بدون شک تغيير مديران رده بالاي کشوراز جلسه استانداران بعداز تغيير هر دولت طبيعي است و مطمعنا تغييرات مياني ديگر هم انجام خواهد پذيرفت .

  با اين حال آذربايجان غربي از جمله استان هايي است که داراي شرايط خاص وحساسي است و به محض تغيير دولت از جمله مناطقي است که با بيشترين حاشيه ها دست و پنجه نرم مي کند و به لحاظ داشتن فضاي مسموم و غبارآلودي که از قبل چهره هاي سياسي که دارد باعث گرديده هر کسي از ظن خود گمانه زني هايي داشته باشد و گروهي تشکيل دهد تا بلکه در دولت جايگاهي براي خود داشته باشد.

  رهبران سياسي و فکري ،افراد تاثير گذار و معتمدين استاني،گرو ها و احزاب و تشکل و قشر روحانيت هر کدام با معرفي افرادي بر آن هستند تا بلکه در تيم جديد حضورداشته باشند. از همان روز پيروزي دکتر روحاني، در استان گمانه زني ها براي معرفي استاندار و مديريت ارشد استان از سوي چهره هاي خاص به تهران و کميته انتخابات دولت جديد آغاز شد.

  شنيده ها حاکي از آن است که حدود 20 نفر چهره شاخص استاني در اين ليست جاي دارند که از آن جمله مي توان به  فریدون همتی ،وحيد جلال زاده-جهابخش محبي نيا،جواد جهانگيرزاده،مويد حسيني صدر،علي اکبر آقايي،روح اله بيگي،محمد ميرزايي،عباس خورشيدي،محمد اشتري،جمشيد انصاري،علي اکبر عسگري،خلخالي،عليرضا رادفر،قربانعلي سعادت،محسن خادم عرب باغي،کريم فروزان،محمد امين رضازاده ،  سردار دارياني و غيره اشاره کرد که اين افراد به ترتيب مورد حمايت شخصيت ها و گروه هاي خاص ذيل قرار گرفته اند.

Graphic1

 ناگفته نماند اين پيش نويس و تحليل گمانه زني و شنيده اي بيش نيست و ممکن است يکي از چهره ها و افراد در ليست حاضر به واقعيت بپيوندد.

 1) وحيد جلال زاده استاندار فعلي آذربايجان غربي  اولين گزينه احتمالي که خود را يک اصولگراي واقعي مي داند شنيده شده از سوي آيت اله قريشي نماينده مرم استان در مجلس خبرگان رهبري براي اين پست پيشنهاد شده و حمايت مي شود.

 2) جهانبخش محبي نيا، نماينده 3 دوره مردم شهرستان هاي جنوب استان و عضو اسبق هيات رئيسه مجلس هم از سوي برخي از چهره هاي خاص سياسي معرفي و مورد حمايت قرار گرفته است.

 3)جواد جهانگيرزاده، مويد حسيني صدرو علي اکبر آقايي 3 نماينده مردم استان در مجلس از شهرهاي اروميه،خوي و سلماس که هر 3 نفر آنها اصولگرا و از دکتر ولايتي و دکتر قاليباف در تبليغات انتخاباتي حمايت کردند نيز از سوي ساير نمايندگان و همکارانشان در مجلس براي پست استانداري معرفي شده اند.

  4)روح اله بيگي هم از چهره هاي فعال اجتماعي و سياسي  كه بواسطه درايت و زيرکي اش به مجلس نهم راه يافت و از محبي نيا جلو افتاد و مورد حمايت  حجت الاسلام حسني نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اروميه است و شنيده ها حاکي از آن است که معرفي نامه اي  هم به امضاي حسني براي تهران ارسال شده است.

  5)عليرضا غني زاده ، نماينده اسبق مردم اروميه در مجلس و يکي از  سياسيون کهنه کار و با درايت استان و البته پر حاشيه در دوران خود و تاثير گذار در تهران و از ياران نزديک آيت اله هاشمي که در دوره هاي قبل از وي حمايت کرده هم مورد حمايت  حجت الاسلام حسني قرار گرفته ومعرفي نامه اي براي وي نگاشته شده تا غني زاده هم از اين قافله عقب نماند البته برخي خبرها حاکي از آن است که غني زاده مورد  حمايت حزب اعتدال و توسعه استان نيز قرار گرفته و  به شدت اين حزب برآن است تا غني زاده به عنوان 15 مين استاندار آذربايجان غربي معرفي شود.

  6) حجت الاسلام محمد ميرزايي کانديداي ناکام چند دوره مجلس از برخي شهرستانهاي جنوب استان ،مسوول نمايندگي ولي فقيه در سپاه و يکي از سياسيون و حاميان دکتر روحاني در استان هم يکي از گزينه هاي جدي براي پست استانداري آينده آذربايجان غربي است.

7) عباس خورشيدي معاون اسبق سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي و آخرين معاون دوره اصلاحات گزينه بعدي است که اسمش بر سر زبان ها جاريست .خورشيدي هر چند در دوره قبل تبليغات انتخابات رياست جمهوري رياست ستاد انتخاباتي ميرحسين موسوي را عهده دار بود ولي بواسطه حمايت طيف اصلاح طلبان و ستاد مرکزي دکتر روحاني در استان و بخشي از اصولگرايان   گزينه جدي اين پست است که  بتواند استاندار بعدي آذربايجان غربي باشد.

  8)محمد اشتري مدير کل اسبق ميراث فرهنگي ،معاون اسبق سياسي  و امنيتي استاندار در دوران دولت هاشمي که مورد حمايت طيف راست سنتي و برخي از مشاورين ستاد مرکزي دکتر روحاني قرار گرفته گزينه بعدي است.

  9) جمشيد انصاري نماينده مردم زنجان در مجلس و استاندار اسبق  استان  در دوره اصلاحات و کارشناس برنامه و بودجه هم يکي از گزينه هاي استانداري آذربايجان غربي است.

10) خلخالي نيز اين روزها نامش بر سر زبان ها جاريست وي بيشتر در ارگانها و نهادهاي امنيتي فعاليت کرده ولي بواسطه اعتدال گرايي و حمايت افراد خاص و معرفي به کميته انتخابات گزينه بعدي رسيدن به ساختمان استانداري آذربايجان غربي مي باشد تا وي هم شانس خود را امتحان کند.

 11) مهندس عسگري رئيس ستاد انتخاباتي دکتر روحاني در استان بعد از حجت الاسلام حسين زاده و فرماندار اسبق شهرستان هاي پيرانشهر و اشنويه در دو دوره اصلاحات هم گزينه جدي  براي رسيدن به  مقام مديريت اجرايي آذربايجان غربي است که در دولت تدبير و اميد هم شانس خود را امتحان کند.

  12) عليرضا رادفر رئيس ستاد انتخاباتي دکتر عارف در استان وجانشين مهندس عسگري و همچنين فرماندار اسبق شهرستان هاي ماکو و يکي از چهره هاي سرشناس دوران اصلاحات  هم گزينه  ديگري در ليست استانداران آذربايجان غربي در دولت جديد است .

13) قربانعلي سعادت ،فرد با تجريه و با درايت استان،استاندار اسبق آذربايجان غربي و استان هاي قم و لرستان،رئيس ستاد انتخاباتي آيت اله هاشمي در استان و يار ديرين ايشان ،يکي از چهره هاي معتدل استاني هم گزينه جدي و رسيدن مجدد به اين پست است و اگر سعادت دوباره به قم نرود به احتمال قوي مديريت آينده استان به او واگذار  مي گردد.

14) محسن خادم عرب باغي مديرعامل اسبق تراکتور سازي و يکي از چهره هاي سياسي استان که مورد حمايت بخشي از کارگزاران و جناح اصلاح طلب است  گزينه بعدي است.

15)کريم فروزان شهردار اسبق اروميه و مدير عامل سابق ماشين سازي تبريز و يکي از چهره هاي سياسي جناح کارگزار که مورد حمايت همين حزب والبته عبدالعلي زاده نماينده مردم تبريز در مجلس و جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري است ديگر گزينه احتمالي پست استانداري آذربايجان غربي است.

  16) دکتر محمد امين رضازاده ،مدير کل اسبق بازرسي استان و فرماندار دوران اصلاحات شهرستان هاي ماکو و خوي و مدرس دانشگاه گزينه بعدي است که مورد حمايت طيف اصلاح طلب براي رسيدن به پست استانداري آذربايجان غربي است.

 17- مهندس فريدون سيلمي نيا نماينده اسبق برخي  از شهرهاي جنوبي استان كه رابطه نزديكي با ستاد انتخاباتي دكتر روحاني در تهران دارد گزينه محتمل ديگر براي سكان هداست استان آذربايجان غربي مي باشد.

18- دكتر دارياني برادر دكتر دارياني معاونت سابق امور عمراني استاندار و يكي از چهره هاي موفق در عرصه ملي ، ذي نفوذ و تاثير گذار در تهران و وابسته به  جريان سياسي آيت الله هاشمي گزينه ديگري است كه از شانس بيشتري  براي تصدي پست استانداري آذربايجان غربي برخوردار است.

19- فريدون همتي مدير كل اسبق صدا و سيماي مركز آذربايجان غربي و يكي از چهره هاي نزديك به دكتر رحماني فضلي وزير كشور گزينه محتمل ديگريست كه از شانس فراواني براي تصدي اين پست برخوردار است.

20- و….

  بي شك اسامي ديگري غير از اين افراد وجود دارند كه از قلم افتاده ، اما اين افراد گزينه هاي احتمالي هستند كه اين روزها اسم شان بر سر زبانها جاريست .

   به هر حال انتخاب استاندار در اين دولت از پروسه خاصي تبعيت مي کند و بنا به اعلام  دکتر روحاني و وزير کشور جديد هم افرادي با تجربه و صاحب ايده و خلاق براي اين حوزه مديريتي انتخاب مي شوند و اميدواريم کميته انتصابات فردي را انتخاب کند که بتواند مسير توسعه استاني را به درستي هدايت نمايد و همچنين شرايط خاص و حساس آذربايجان غربي هم مي طلبد تا يک مدير توانمند و کارا و صاحب تجربه و آشنا به شرايط خاص استان و ارتباط موثر با کشورهاي همجوار و نمايندگان مردم و غيره انتخاب شود تا بتواند به درستي اين کشتي را هدايت نمايد،چرا که زمان آزمون و خطا نيست .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 22628
۱۳۵ دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  سوال من از شما این است آقای معروفی،
  با اینکه بیش از 30 الي 40 درصدجمعیت استان را هموطنان کرد تشکیل می دهند، به نظر شما چرا حتی در بین اسامی کاندیداهای احتمالی پست استانداری به یک نفر از اکراد بر نمیخوریم!!؟

 2. حسین گفت:

  بنظر من آقا یان سعادت ، اشتری ، جهانگیر زاده و محبی نیا گزینه های مناسبی برای استانداری استان می باشند و میتوانند مثمر ثمر برای شهر وندان باشند

 3. دارا گفت:

  یعنی آدم بی صلاحیتی مثل …… الان میخواد استاندار بشه؟؟؟
  4-5 زن داره ها

 4. بنیامین گفت:

  با سلام
  به وبلاگ حقیر سر بزنید و 2 نامه را که نوشته ایم در صورت امکان امضاء کرده و به دیگر دوستان فضای مجازی نیز اطلاع دهید که امضاء کنند. نامه اول خطاب به دکتر احمدی نژاد و تقدیر از زحمات 8 ساله ایشان می باشد. نامه دوم خطاب به رییس قوه قضائیه در راستای محاکمه فتنه گران دروغگوی سال88 و دشمنان رای ملت می باشد که متاسفانه 4 سال است به دلایل نامشخص به تاخیر افتاده است. منتظر حضور و همکاری شما

 5. سینا گفت:

  عباس خورشیدی با توجه به سوابق اجرایی اش گزینه مناسبی است و مورد وثوق همه اقشار استان میباشد

 6. ناد ر گفت:

  این چه نماینده ای است که نمایندگی را ول میکنه وبه استانداری میاد . واقعا به عقل او باید شک کرد

 7. اميري گفت:

  ضمن تاييد اخبار شما شانس جهانگيرزاده، فروزان و اشتري بيش از ديگران است؛
  جهانگيرزاده شانس اول است چون بيشترين قرابت و نزديكي را باشخص وزير كشور دارد
  فروزان مورد حمايت معاون اول رييس جمهور، و افرادي نظير عبدالعلي زاده و غلامحسين كرباسچي است كه نفوذ زيادي در دولت دارند.
  محمد اشتري گزينه مرضي الطرفيني است كه ميتواند در نهايت مورد توافق و وصول تمامي نيروها قرار گيرد.

 8. ai گفت:

  سلام
  طی آخرین اخبار در کمیته 7 نفره تعیین استانداران که آقایان عبدالعلی زاده و انصاری عضو آن کمیته هستند در رابطه با استان نظرات خود را اعلام کرده اند و دو نفر یعنی آقایان خورشیدی و فروزان گزینه های نهایی استان شده اند و در حال حاضر با آقایان در حال رایزنی هستند ولی گویا آقای فروزان گفته تمایلی به حضور در ارکان دولتی ندارد و می خواهد در بخش خصوصوی بماند و البته خودش هم از خورشیدی حمایت کرده . مصطفی فروزان فرزند وی هم که اکنون در اروپا در حال سفر می باشد نیز این شنیده را به نوعی تائید نموده که پدرش متمایل به حضور و ادامه فعالیت در بخش خصوصی می باشد.

 9. علي گفت:

  بسمه تعالي
  باتوجه به مديريت قوي وتجربه گران سنگ جناب آقاي دكتر دارياني دردستگاههاي مختلف اجرايي( كه قبلا معاون سازمان مديريت وبرنامه ريزي ،معاون وزيرنيرو ودرحال حاضريكي از معاونين شهردارتهران و….)مي باشندوازهمه مهمترازجانبازان عزيز انقلاب بوده وسوابق درخشاني ازايشان درذهن كليه افرادي كه با ايشان دردستگاههاي مختلف كار كرده اند مي باشد بنظراينجانب بهترين وبا سابقه درخشان مديريتي ،هيچ كدام ازافراد مورد نظرقابل قياس با ايشان نمي باشند وخصوصا علاوه بر سابقه درخشاناجرايي يكي ازچهرهاي شناخته شده ولايي وبدون وابستگي حزبي وجناحي ميباشندكه واقعا مي توانندباتجارب مفيد وباروحيه اعتدالي كه دارند همراه وهمدل دولت وبراي استان مفيد وسودمندباشند.
  انشاا…

  • مستوفی گفت:

   این آقای داریانی کسی است که فقط در خدمت اعضای خانواده بی مصرفش بوده الان هم اگر استان همان خانواده اوست واین بار از آخور استانداری به دنبال تغذیه داداشش که در دوران احمدی نژاد معاون استاندار بود یا باجناقش رجبی یا خواهر زنش که به هر قیمتی وارد اداره برق کرد هست عاقبت کار مشخص است.آقای معروفی عزیز ،لطفا تحلیل خود را با توجه به اطلاعات کامل خود را نیز در ادامه خبر ذکر فرمایید.

 10. مهدی گفت:

  دکترفتاحی نماینده ارومیه ودکترعثمانی نماینده بوکان ومهندس جلال محمودزاده برای استانداری موردحمایت دکترروحانی ووزیرکشورمیباشند

 11. صادق گفت:

  مهندس جلال محمودزاده نماینده سابق مهابادیکی ازگزینه های استانداروموردحمایت دکترروحانی ونمایندگان مجلس استان میباشد

 12. ناصر گفت:

  جای خوشحالی است افرادی مثل آقای علیرضاخلخالی که ازنیروهای دلسوروباسابقه وباتجربه وآشنابه مسایل ومشکلات کل استان میباشدوبین همه شهرستانها عدالت رارعایت میکندجزگزینه هاست

  • سروش گفت:

   آقای خلخالی جزو گزینه های استان سمنان نیز می باشد و دلیل مطرح شدن ایشان به استانداری سمنان رعایت عدالت بین شهرستانهاست

 13. محمد گفت:

  باسلام
  ضمن تقدیرازاطلاع رسانی وتنویرافکارعمومی این خبرگزاری محترم به نظراینجانب آقای غنی زاده باتوجه به سوابق ونفوذی که درمرکزداردمیتواندگزینه مناسبی برای استانداری اذربایجان غربی باشد.

 14. میثم گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
  من چند باری با جناب آقای خلخالی زمانی که تو استانداری سمنان بودند برخورد داشتم و واقعا انسان پاک و در عین حال مدیر با انصافی هستند تو سمنان که مورد اجتماع اکثریت هستند و مقبولیت بالایی دارند این و میشه از سایت های استان سمنان و بازخورد مردم فهمید. امروز که با دوستام تو آذربایجان غربی صحبت میکردم متوجه شدم تو اونجا هم انسان شناخته شده ای هستند و همه به انصاف از ایشون یاد می کنند و مطمئننا می توانند گزینه خوبی برای سکانداری استان آذربایجان غربی با توجه به طیف مخلف اقوام و دیدگاه ها باشند.

 15. کردی گفت:

  حداقل درصد جمعیت استان را کردها هم تشکیل دهند این دفعه پيشنهاد مي كنم استانداراز کردها باشد تا آنها هم امتحان خود را پس بدهند.

 16. ناشناس گفت:

  نمایندگی فرصت خوبی است برای حل مشکلات مردم (باتدوین قوانین منطقی ) کاراجرایی میتواندجایگاه آنرا پر کند؟؟؟مگرمنافعی وجودداشته باشدکه بانمایندگی آن حاصل نمیشود!!! البته من بعیدمیدانم…..

 17. ناشناس گفت:

  امروز حاج آقای خلخالی به عنوان یکی از گزینه های استان سمنان مطرح شد.
  لینک خبر
  http://www.payamesemnan.com/Template1/News.aspx?NID=37561

 18. مسافر غریب گفت:

  بنظرم از مجربهای دوران اصلاحات و سازندگی برای استانداری استفاده شود و از کسانیکه نان به نرخ روز می خورند استفاده نشود.بعضی از آقایان احمدی نژاد را تا حد قداست بالا برده بودند و حالا افکار استانداری و فرمانداری استان را دارند.
  از کاندیداهای شوراها نخبگان روزنامه نگاران واساتید وغیره که موفق به کسب رای نشدند اما جانانه وباوجود شنیدن تهمتهای افراطیون از گفتمان اعتدال حمایت کردند و ستاد خود را در اختیار حامیان دکتر روحانی قرار دادند نیز در پستهای کلیدی استفاده شود بهتر است…
  ما خود به چشم دیدیم که جناب آقای مهدی فرجی زاده وکیل دادگستری و کاندیدای شورای شهر در دوره چهارم چگونه از دکتر روحانی حمایت می کردند.البته فکر نمی کنم که ایشان به سیاست علاقه نشان دهند اما از مسوولین جدید استانداری خواهشمندیم که توسط مسوولین ستاد روحانی ایشان و حامیان دیگر را شناسایی کرده و از آنها تقدیر نمایند…

 19. سیامک آزم گفت:

  باسلام
  احتراما” جناب آقای دکتر روح الله بیگی به سبب تسلط بر امور معنویو روابط بالا از همه گزینه ها مطلوب تر است
  اگر وی انتخاب نشود جناب آقای دکتر محبی نیا هم به دلیل سابقه طولانی در سیاست کلان بهتر از سایرین در ردیف بعدی است

 20. ناشناس گفت:

  باسلام وخسته نباشيد بنده بعنوان يك همشهري از توهين هاي مستوفي رديف بعد9 متعجب شدم نامبرده هرچه دلش خواسته در مورد آقاي دكتردارياني با توجه به فعاليت ايشان درسپاه ،بنيادجانبازان والحمدا…. درپايتخت درسمت هاي معاون وزيردروزارتخانه هاي مختلف گفته واقعا جاي تعجب دارد كوته فكراني چون مستوفي حقشان …….همين اوضاع مي باشد مرد حسابي (البته اينجانب نمي دانم آقاي دارياني الان چه كاره است)اگر به فرض مثال شهرداري تهران باشد قطعا ازلحاظ حقوق ومزايا خيلي بيشتر از يك استاندار مزايا خواهد داشت بدبخت “مسوفي “قبل از اظهار نظر در مورد افراد يك فكري به حال خودت كن كه با چنين اظهار نظر كردن ها قطعا هميشه درجا خواهي زدوافرادي چون تو فقط بلدند به خانواده اي به پاكدستي وتحصيلات عالي داشتن شهره اند حسادت ورزيده وچنين به احترامي به خانواده ايشان نمايند….

 21. رستگاری گفت:

  با سلام
  به نظر من حاج علیرضا غنی زاده بعلت اینکه در میان مسئولین کشوری دازدواز حامیان تمام قد هاشمی بوده و از طرفی در میان اقوام مختلف استان محبوبیت بالایی داردلذامیتواند استاندار خوبی برای استان غریب باشد

 22. حسین گفت:

  وزیر کشور فرمودند استاندار و فامیل های درجه یک نباید پرونده مالی داشته باشند شاید بعضی از افرادی که توسط برخی نامبرده میشود عزیز دلشان باشند ولی فراموش نکنیم اگر با قاعده اعلامی وزیر پیش برویم این افراد نخواهند توانست استاندار بشوند ضمنا بعضی از این دوستان نیز ظاهر دو زنه هستند و یا طلاق دادن یکی دیگه کرفتن وووو

 23. جغاتو گفت:

  لایق استانداری شخصی نیست جذ دکتر جهانبخش محبی نیا نماینده و عضو سابق هیئت رئیسه مجلس که با اقدامات خود در مجلس افتخار آذربایجان بوده و هست

 24. آرمناک گفت:

  با سلام
  همه این دوستان معرفی شده خوبند ولی آقای خلخالی بسیار کاری و منصف می باشند.استان سمنان شدیدا خواهان استاندار شدن ایشان هستند و آن هم در استانی که رجل سیاسی کم ندارد و رییس جمهور قبلی و فعلی از این استان بودند و زیر ذره بین می باشد.ولی ایکاش ایشان ایشان استاندار آذربایجان غربی می شدند.
  http://www.payamesemnan.com/Template1/News.aspx?NID=37561

 25. یک اصول گرای اصلاح طلب گفت:

  فقط مهندس عربباغی

 26. باقری گفت:

  همه نا لایق و بی تعصب

  ما به نیروی واقعا دلسوز بومی نیاز داریم نه فرصت طلبانی چون غنی زاده و جهانگیرزاده و بیگی و داریانی و محبی نیا و ….

  حضرات اول گندکاری های سالیان پیش را جمع و جور کنند بعد کاندید شوند
  مردم به خاطر این حضرات از دین و اسلام گریزان شدند حالا شدند نیروهای ارزشی

 27. زهرا گفت:

  خواهش میکنم یکی جهانگیرازده رو از برق بکشه

  زیادی داره تند میره!!!!!!!!!!!!

 28. علی گفت:

  بهترین گزینه برای استانداری این استان هم ازلحاظ تجربه وسوابق اجرایی و هم ازلحاظ پاک دستی واعتدال که منظورنظرریاست محترم جمهوری اسلامی نیز می باشد جناب آقای مهندس علیرضارادفر می باشدکه سابقه طولانی فرمانداری ایشان درشهرهای مهم استان موید این مطلب می باشد.

 29. جواد گفت:

  شنیده شد اساتید برجسته دانشگاه ارومیه هم لیستی تهیه کرده اند که بسیار قوی تر از افراد سودجوی قبلی است

  عسگری، همدانلو، فتح الهی، نیکبخت و …

 30. ابراهیم گفت:

  با سلام
  فکر میکنم بعضی ها فقط به منافع خودشون فکر میکنن و میخوان تا کسی که دوست آشنا یا همشهریشون هست استاندار بشه ولی اصلا به گزینه های اصلی فکر هم نمیکنن یعنی واضح بگم آزروهاشونو میان و اینجا میگن.استاندار آینده باید شخصی باشه جوان ، دلسوز ، کاری و از اشخاصی باشه که مورد اعتماد دولت جدید باشه که فکر میکنم آقای مهندس عسگری گزینه اصلی تصدی استانداری باشه که چند بار کارشناس نمونه کشوری شدن و فرمانداری شاهین دژ و معاون فرمانداری سلماس ، نقده بودن و در انتخابات ریاست جمهوری اخیر رئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی در آذربایجان غربی بودن.

 31. فرزاد گفت:

  با سلام
  فریدون همتی یکی از چهر های برجسته کشور است و به واسطه ی تصدی مدیریت صداو سیمای مرکز آذربایجان غربی در سالهای گذشته و آشنایی با فرهنگ مردم منطقه و جغرافیای استان می تواند بهترین گزینه برای تصدی پست استانداری باشد.

 32. احسان گفت:

  بهترین گزینه به ترتیب اقای اشتری و خورشیدی هستند

 33. کریمی گفت:

  استاندار فقط همدانلو

 34. Great, thanks for sharing this article.Really looking forward to read more. Want more.

 35. علی یوسفی گفت:

  هر کی میخواهد بود کاش ایشا<الله به زودی این فرمانداران و بخشداران را عوض کند تا تنوع در زندگی مردم هم بوجود آید

 36. رضابخشی گفت:

  بهترین گزینه مهندس سلیمی نیا هستند که ازدیرباز به مسایل استان اشراف دارن واکثرنمایندگان جنوب استان بااسم واعتباراو به مجلس راه یافتن وازپشت به ایشان خنجرزدن

 37. رضا گفت:

  اولا هرکه میخاد استاندار بشه خدا موفق اش کنه ولی اولویت استان ما توسعه است آن هم از نوع پایدار، من با توجه به شناختی که از اکثر گزینه های پیشنهادی، دارم نظر شخصی بنده هیچ کدام توان مدیریت این قافله را ندارند فردی جسور، خوش فکر ، تلاشگر و متعهد به خون شهدای انقلاب باشد تا بتواند جهشی انجام دهد این آقایان دنبال قدرت و منفعت هستند چون شناخته شده هستند و دستشان برای همه رو شده.

 38. naturally like your web site but you have to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to tell the truth then again I will certainly come back again.

 39. نادر گفت:

  بهترین نفر یرای استانداری شخص عسگری هستش چرا که مثل بعضی ها دو پهلو کار نکرد مثل مرد برای روحانی جنگید پس باید ثمره اش را هم ببیند

 40. سعید گفت:

  با گذشت 8 سال اخیر به همه ثابت شد که اصلاح طلبان در همه جهات بهتر از اصول گرایان عمل نموده اند.به نظر من استاندار آینده استان ما باید تفکرات اصلاح طلبی داشته باشد(البته اصلاح طلبان به اصول نیز پایبند هستند).انتخاب استاندار اصلاح طلب توانمند که دارای آشنایی کافی با مدیران ارشد گذشته و فعلی استان باشد و افراد مغرض و سودجو نتوانند در تصمیمات او تأثیر منفی داشته باشند بهترین انتخاب خواهد بود.با این طرز تفکر آقای خورشیدی بهترین گزینه برای استانداری خواهد بود.ایشان فردی هستند که از بخشداری به فرمانداری چند شهرستان مهم استان و سپس فرمانداری تبریز و در نهایت به سمت معاونت سیاسی رسیده اند و در همه سمتها به نحو احسن عمل نموده اند.امیدوارم کمیته تعیین استانداران ایشان را انتخاب نمایند.با آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان.

 41. سعید گفت:

  به نظر من انتخاب استانداران ربطی به نظر نمایندگان نباید داشته باشه.مگر قوه مجریه در انتخاب نمایندگان دخالت می کند؟!.در حال حاظر اکثریت نمایندگان مجلس اصولگرا هستند و اگر قرار باشد نظر آنها در نظر گرفته شود که آنها اصولگرایان را معرفی خواهند نمود.آقای روحانی باید در این مورد مقتدرانه عمل نموده و نباید نظرات نمایندگان را در انتخاب استانداران تأثیر بدهند.بسیاری از افرادی که در فضای مجازی نامشان برای استانداری مطرح هست در انتخابات از آقای روحانی حمایت نکرده اند یعنی طرز تفکر ایشان را قبول نداشته اند.

 42. I really enjoy the article.Thanks Again. Really Cool.

 43. ناشناس گفت:

  به نظر من اشتری بهترین گزینه است

 44. هژار گفت:

  محبی نیا لیاقت استانداری داره>
  مدیر محترم سایت اولاً ایشان چهار دوره متوالی نماینده که شما سه دوره نوشته ایو و اینکه ایشان عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اذسلامی بوده و از نمایندگان شاخص مجلس بوده اند و اکنون رئیس دانشگاه فرهنگیان کل کشور می باشد.

 45. دانشجو گفت:

  فعالین دانشجویی دانشگاه های آذربایجان غربی، شاخصه های استاندار آینده آذربایجان غربی را بررسی کردند.

  جوان پرس : فعالین دانشجویی دانشگاه های آذربایجان غربی، شاخصه های استاندار آینده آذربایجان غربی را بررسی کردند و بیاننیه خود را برای سایت جوان پرس جهت اطلاع رسانی ارسال کرده و خواستار اطلاع رسانی موضوع شده اند. تعدادی از اعضای فعال تشکل های دانشجویی و فعالان دانشجو دانشگاه های آذربایجان غربی طی ۱۰ جلسه با حضور اساتید دانشگاهی و کارشناسان به بررسی شاخصه های استاندار آینده آذربایجان غربی پرداختند.

  فعالین دانشجویی آذربایجان غربی طی بیانیه ای با اعلام اینکه، تمامی افراد مطرح در بحث سکانداری استانداری آذربایجان غربی مورد بحث و تحلیل قرار گرفته اند، افزودند: بومی بودن، دارا بودن کارنامه ای درخشان اجرایی در سطح استان، سابقه فعالیت در وزارت کشور و آشنا بودن به حقوق مردم بویژه قومیتهای مختلف استان ، مقبولیت در بین قومیتها و جناح های مختلف سیاسی و آشنا بودن با فضای دانشگاه های استان از ویژگی های اصلی استاندار آتی می باشد که در این راستا بعد از بررسی گزینه های گوناگون با توجه به سابقه فعالیت و دارا بودن این شرایط در دکتر محمد امین رضا زاده به عنوان گزینه اصلح نامزد سکانداری استاندار آذربایجان غربی از سوی فعالین دانشجویی مطرح می باشد.

  در متن این بیانیه که در اختیار سایت جوان پرس قرار گرفته ؛ آمده است: فعالین دانشجویی دانشگاه ارومیه، دکتر محمدامین رضا زاده نزدیکترین فرد برای شاخصه های خود مطرح می کنند، البته با مطرح شدن گزینه های دیگر نیز ممکن است معادلات تغییر کرده و با در نظر گرفتن مصلحت منطقه شخص دیگری مطرح گردد؛ دانشجویان مهمترین ویژگی دکتر رضا زاده را اعتدال و حضور طولانی وی در محیط دانشگاهی و همسویی های وی با رییس جمهور منتخب مردم عنوان کردند. لازم به ذکر است اگر فضا به گونه ای بودکه افراد متقاضی پست استانداری به دنبال مصادره کردن شاخصهای ذکر شده به نفع خود نبودند بی شک تنها به ارائه شاخصه ها بسنده می شد.

  همچنین طی این بیانیه اعلام آمادگی برخی نمایندگان مجلس برای سکانداری استانداریآذربایجان غربی غیر اخلاقی دانسته شده و عنوان شده است: نباید نمایندگان مردم به خاطر پست و مقام ، جایگاهی را که مردم برای انان اعطا کردن را نادیده گرفته و مسوولیت های خود را فراموش کنند و کرسی متعلق به مردم را برای مدتی طولانی خالی بگذارند.

  اسامی فعالین دانشجو به همراه سابقه در ذیل می باشد:

  ۱- امین ثقفی : دبیر سیاسی اسبق بسیج دانشجویی و دبیر کارگروه آموزشی مشاوران جوان استاندار

  ۲- مجتبی بابایی: نماینده سابق انجمن اسلامی دانشجویان در شمالغرب کشور و دبیرسیاسی انجمن اسلامی دانشگاه ارومیه و مسئول ستاد دانشجویی دکتر قالیباف

  ۳- امیرمختاری :دبیر سابق انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد مدیریت حسابداری اقتصاد هنر و معماری

  ۴- مریم حیدری : دبیر کانون دانشجویی فیلم و عکس

  ۵- میراکبرسیدحمزه : عضوسایق شورای صنفی دانشگاه صنعتی ارومیه

  ۶- صفا قلی راد: دبیر انجمن علمی داشکده دامپزشکی

  ۷- رامین اکبری:عضو سابق شورای مرکزی شورای صنفی دانشگاه ارومیه و عضو سابق گروه مشاوران جوان استاندار

  ۸- آراز استادی : عضو سازمان بین المللی دانشجویان دامپزشکی

  ۹- امیر عظیمی : فعال فرهنگی دانشگاه آزاد و مسئول ستاد دانشجویی دکتر قالیباف در دانشگاه آزاد

  ۱۰- مجید جوادی : دبیر سابق انجمن اسلامی دانشکده ادبیات و علوم انسانی

  ۱۱- بهرام ازلگینی : مسئول کمیته مطالعات استراتژیک انجمن اسلامی و دبیرکل سابق انجمن اسلامی دانشگاه ارومیه

  ۱۲- میثم نعلبندی: دبیر انجمن علمی دانشکده ریاضی دانشگاه ارومیه

  ۱۳- مجید حیدری : مسئول و سردبیر نشریه دانشجویی نازلو نامه

  ۱۴- امین میرزا نژاد : دبیر سابق انجمن علمی دانشکده ریاضی دانشگاه ارومیه

  ۱۵- ابراهیم آقازاده : دبیر انجمن اسلامی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ارومیه

  ۱۶- احسان اکرمی : مسئول سابق علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی

  ۱۷- امیر نظم: عضو انجمن اسلامی دانشکده ادبیات

  ۱۸- فرهاد عبدی زاده: مسوول هیات قائم دانشگاه ارومیه

  ۱۹- سعید صفرزاده: مسوول انجمن اسلامی دانشکده علوم

  ۲۰- مسعود عبدی: عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی و مسوول آموزش و پژوهش انجمن اسلامی دانشگاه ارومیه

  ۲۱- سلطانیه: مسوول ستاد خواهران دانشجویان حامی دکتر قالیباف در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه

 46. tz6yIN I am so grateful for your blog post.Thanks Again. Fantastic.

 47. ابراهیم گفت:

  در حال حاضر و با توجه به شرایط جامعه فقط دکتر رضازاده گزینه مطلوب میباشد

 48. کریم گفت:

  فقط دکتر رضازاده گزینه مطلوب میباشد

 49. احمد گفت:

  فقط دکتر رضازاده گزینه مطلوب میباشد

 50. رباب گفت:

  فقط دکتر رضازاده

 51. علیزضا گفت:

  فقط دکتر رضازاده گزینه مطلوب میباشد

 52. بهرام گفت:

  با سلام
  به نظر بنده حقیر در بین افراد پیشنهاد شده برای استانداری آذربایجان غربی دکتر محمد امین رضا زاده داری سواد و مدیریت برتر می باشد به امید مدیریت دکتر رضا زاده و شکوفایی استان آذربایجان غربی

 53. میرا کبر گفت:

  با سلام به تمام کسانی که کامت گذاشتن اگه اجازه بدین چند کلمه هم من بگم منی که ما شدیم یعنی فعالین دانشجویی استان آ غ
  آقایا و خانم ها یادمان نرود که این استان همواره رای اولش در طول انتخابات یک فرد اصلاح طلب میباشد و پس اگر به رای مردم احترام میگذارید اولویت یک فرد اصلاح طلب می باشد ودر ادامه کسانی میتوانند در این مرحله نامزد پست استانداری باشند که در زمان انتخابات برای اصلاح طلبان کار کرده اند با این توضیحات تعداد زیادی از نامزد ها به خودی خود حذف می شود در پایان مردم این استان خواهان استانداری میان سال اعتدال رو و به خصوصصصصصصصصصصص دانشگاهی وکسی به جوان ها ایمان دارد
  این شخص کسی نیست جز آقای دکتر رضازاده
  با تشکر

 54. سامان گفت:

  دکتر محمد امین رضازاده
  هم سابقه ی مناسب و هم معتدل

 55. احمد گفت:

  شاید اگر برای یکبار هم که شده به سخن قشر دانشگاهی گوش کنیم ضرر نکنیم.

 56. بازتاب آنلاین گفت:

  http://www.baztaهر چند رایزنی برای نهایی شدن لیست استانداران هنوز تداوم دارد، اما به گفته منابع آگاه تعداد قابل توجهی از استانداران دولت یازدهم را نمایندگان ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهند داد.

  به گزارش بازتاب آنلاین ؛ با توجه به پارلمانی بودن اکثر طیف دولت از جمله رئیس دولت و وزیر کشور که خود سابقه نمایندگی در کارنامه خدمت خود دارند، اکثر استانداران بر خلاف دو دولت‌های نهم و دهم، از بین نمایندگان ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی خواهند بود.

  بنابرهمین گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، که در دولت پیشین به سبب بی احترامی‌ها و عدم رعایت شئونات متعارف سیاسی و اخلاقی از سوی استانداران، فرمانداران و حتی بخشداران بارها مورد بی حرمتی واقع شدند، تمایل دارند، کسی سکان استانداری حوزه انتخابیه آنها را دست بگیرد، که به لحاظ داشتن تجربه نمایندگی مقتضیات نمایندگان کنونی را دانسته و بیش از گذشته شان نمایندگان مردم و مجلس شورای اسلامی را حرمت نهند.

  به گفته فاطمه آلیا همانگونه که پیشتر وزیر کشور در ایام کسب رای اعتماد وعده داده بود، رحمانی فضلی، قرار است طی 31 شب، هر شب نمایندگان یک استان در وزارت کشور دعوت شوند تا در مورد انتخاب استاندار همان استان تصمیم‌گیری کنند و تاکنون نمایندگان 18 استان برای انتخاب استاندار، جلسه مشترکی را با وزیر کشور برگزار کردند و 13 استان باقی مانده که تا پایان مهر ماه تشکیل جلسه خواهند داشت.

  در بین لیست افرادی که از آنها به عنوان استانداران آینده نام برده می شود به افرادی زیر به چشم می خورند.

  حمید سعادت نماینده دوره هشتم نجف آباد، برای استانداری اصفهان، جاسم جادری، رئیس ستاد روحانی در خوزستان، نماینده چند دوره دشت آزادگان برای استانداری خوزستان، بهمن اخوان نمایندگان ادوار پنجم، ششم و هشتم تفرش و فراهان و عضو فعال ستاد مرکزی روحانی برای استانداری مرکزی، اسماعیل جبارزاده؛ نماینده چهار دوره مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و از اعضای مرکزی حزب کارگزاران برای استانداری آذربایجان شرقی، نصرالله ترابی نماینده اصلاح طلب مردم شهرکرد در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی و معاون استاندار چهارمحال بختیاری در دولت اصلاحات، دکتر فریدون احمدی قائم مقان سابق وزارت صنعت و معدن و تجارت وسید فاضل موسوی نماینده اصلاح طلب شهر خدابنده در مجلس هشتم برای استانداری قزوین یا زنجان، عبدالغفار شجاع نماینده اسبق مردم انزلی در مجلس، رئیس ستاد روحانی در منطقه برای استانداری گیلان، جمشید انصاری نماینده اصلاح طلب مردم زنجان در مجلس هشتم برای استانداری زنجان، مجید نصیرپور نماینده سراب دوره هشتم در مجلس برای استانداری آذربایجان شرقی،محسن نریمان نماینده ادوار ششم و هشتم مردم بابل در مجلس برای استانداری خراسان شمالی، علی اکبر اولیاء نماینده دوره هشتم مردم یزد برای استانداری یزد وسید معروف صمدی نماینده سابق سنندج و عبدالرحیم نوربخش نماینده سابق مهاباد برای استانداری کردستان و علیرضا غنی زاده نماینده سابق ارومیه و فریدون همتی نماینده سابق ایلام برای استانداری اذربایجان غربی و محمد ربیع فلاح رییس سابق سازمان جنگلها و مراتع در دوره اصلاحات و هادی حسینی نماینده فعلی قائمشهر و عزت الله اکبری نماینده سابق قائمشهر برای استانداری مازندران و سید حسین هاشمی نماینده سابق میانه و رئیس کمیسیون صنایع اصلی ترین گزینه استنانداری تهران محسوب میشود

  اما در بین همین افراد برخی نسبت به سایر گزینه ها به جهت حمایت تعدادی از نمایندگان و نظر خاص تیم مشورتی روحانی در اولویت قرار دارند که از آنجمله می توان به جمشید انصاری که برخی از گمانه ها مبنی بر معاونت یکی از وزراء توسط وی نیز به میان آمده، سید فاضل موسوی که برای دو تصدی استانداری دو استان مطرح شده است، بهمن اخوان از اعضای فعال ستاد روحانی که در بدنه مشاوران روحانی تاکید زیادی مبنی بر حضور وی در سطح مدیران ارشد دولت یازدهم در سطح معاونت وزیر یا استاندار وجود دارد و به نظر می رسد به دلیل مقبولیت خاص وی در بین مردم منطقه، تصمیم گیران دولت بر سر استانداری وی به توافق نهایی رسیده اند.
  bonline.com/Default,fa-IR,BaztabOnline,Content,NewsDetail,Key,100391.aspx

 57. اصغر گفت:

  فریدون همتی

 58. روحانی گفت:

  هر کی میخواد بیاد بیاد فقط پان نباشه اینو با توجه به وضعیت قومی استان میگم

 59. ناشناس گفت:

  جهنبش محبی نیا اگر بیایند فرمان حمله صادر خواهند کرد؟ واقعا جایی بسی تاسف و تمسخر است که چه کسانی بر مسند استانداری مطح میشوند!

 60. علی گفت:

  بهترین گزینه برای استانداری استان من هستم از دوستان کامنت گذار تقاضای یاری دارم

 61. روحانی گفت:

  به نظر بنده عبذالرحیم نوربخش اولین گزینه خواهد بود……….

 62. ali گفت:

  واقعا عبدالرحیم نوربخش برازنده است.

 63. ali گفت:

  اولین گزینه در دولت آقای روحانی فقط عبدالرحیم نوربخش میباشد..

 64. بهنام گفت:

  استاندار فقط مهندس عسگري

 65. ناشناس گفت:

  انتخاب همتي!!!!!!!!!!!
  با سلام و احترام
  طرح موضوع انتصاب شخصي كه در بيوگرافي ايشان اتفاقات غير قابل انكار مشاهده مي شود براي استان آذربايجان غربي شرم آور است.
  1-مديريت نيروهاي چماق بدست در جريان انتخابات ادوار گذشته به خصوص نمايندگان مجلس دور ششم در اروميه
  2-با بكارگيري نيروهاي گروه فشار در انتخابات ايلام در دور هفتم و در راستاي ايجاد فضاي تنش و تقابل با نيروهاي اصلاح طب مخصوصا در موضوع كشتار دو نفر از اعضاي ستاد آقاي قنبري در ايلام

 66. اشنا گفت:

  ما جمعی از فعالین ستادهای اصلاح طلبان سالهای76و88ضمن احترام به همه عزیزان حمایت همه جانبه خود از اقایان قهوه چیان وسعادت وخورشیدی که نامزد احراز این پست می باشند اعلام می داریم انشاالله هرکدام از این عزیزان در این جایگاه قرار گیرند شاهد پیشرفت استان باشیم ضمنا” با بکار گیری هر گونه نیروی غیر بومی مخالف میباشیم فرزندان اذربایجان بخوبی از عهده مسئولیتهای مربوط به استان خود برمی ایند با سپاس به امید اینده بهتر

  • محمد رضا گفت:

   ضمن حمایت از مدیران برجسته ودلسوزاذربایجان غربی در گذشته وحال وبا توجه به اعلام اقای سعادت مبنی بر اینکه خدمت دوباره برای مردم اذربایجان غربی بزرگترین افتخار ایشان است امیدواریم سکان مدیریت استان به افراد دلسوزی همچون اقای سعادت تعلق گیرد انشااله

 67. علی یوسفی گفت:

  کاش این فرمانداران و بخشداران عوض شوند تا تنوعی ایجاد شده و حتی مدیران شبکه های بهداشت و درمان را هم عوض کنند که رئیس مرکز بهداشت میاندواب فردی بسیار موذی ، چندچهره و ضدانقلاب واقعی است

 68. ناشناس گفت:

  بنظر من افای رضازاده لایق ترین شخص واسه این سمته

 69. حجت گفت:

  من هیچ نسبتی با اقای اشتری ندارم اما به پاکدستی ایشان ایمان دارم گرچه می دانم این چنین افرادی شانس استانداری ندارند استاندار مورد نظر بعضی اشخاص اینه که وامدار اونا باشن برای اقای اشتری ارزوی موفقیت می کنم

 70. مهدی گفت:

  به نظر من دکتر رضازاده اصلح تر از همه است به خاطر داشتن سه عنصر عالم و باتجربه و نیروی جوان دوران دیده

 71. حمید گفت:

  با
  سلام و موفقیت همه درست اندارکاران دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جناب آقای مهندس فریدون سلیمی یکی از چهره های انقلابی و خانواده شهدا می باشد در دوران خدمت خودشان فردی دلسوز و مومن و خدا ترس و درستکار و توانمند در امر سازندگی و آبادنی و عمرانی و غیر .برای ایشان آرزو موفقیت و سربلندی از خداوند منان خواستارم

 72. علی گفت:

  برای استاندار ی آغربی مهندس سلیمی بهترین گزینه می باشد

 73. ناشاس گفت:

  به نظر بنده لایق ترین فرد در بین افراد حاج آقا مهندس فریدون سلیمی نیا می باشد

 74. سعید گفت:

  به نظر من اصلاح طلبان استان باید سر یک گزینه واحد به توافق برسند.گزینه ای که قویتر از همه باشد چه از لحاظ سیاسی و مدیریتی و چه از لحاظ مقبولیت بین اصلاح طلبان.کمیته ای که کار انتخاب استانداران را انجام می دهند به این نکته اساسی باید توجه نمایند که استاندار آینده باید شخصی باشد که مورد تأیید ستاد استانی نیز باشد و نظرات نمایندگان را نباید در نظر بگیرند چرا که انتخاب نماینده عالی دولت در استان اصولا ربطی به نمایندگان خصوصا نمایندگان اصولگرا ندارد.

 75. احمد توسلی گفت:

  فردی که لیاقت این پست حساس را دارد و می تواند تعامل باورنکردنی بین مسگولین استان برای حرکت و توسعه همه جانبه ایجاد کند مهندس علیرضا فایضی است چراکه روابط عمومی بسیار بالا .مسلط بودن به سه زبان کردی . آذری وفارسی داشته و با تمام گروها و مذاهب میتواند تعامل سازنده ایجاد کند

 76. مراد غلامحسینی گفت:

  بهترین گزینه فریدون همتی از چهرههای شاخص ملی میبباشد

 77. ناشناس گفت:

  مهرابادی

 78. سامان گفت:

  سلام باور کنید مهندس علیرضا فایضی یکی از بهترین گزینه هاست که میتواند با تعامل بین نذاهب و اقوام و همچنین نمایندگان استان بیشترین همدلی را ایجادکرده و برای اولین بار در استان ریشه نفاق و دورویی را خشکاند و بجایش درخت صفا و همدلی برای توسعه همه جانبه کاشت و میوه صداقت و تلاش برای با هم بودن را درو نمود

 79. علی شمس گفت:

  علیرضا فایضی گزینه بسیار خوبی هست من ایشان را خوب می شناسم و به صداقتش ایمان دارن .ضمنا یکی از کسانی بود که برای انتخاب دولت روحانی زحمت بسیار کشید. آرزوی توفیق برایشان داریم .مهندس فایضی انصافا شایسته است

 80. سبحان میری گفت:

  مهندس علیرضا فایضی والسلام کاش همه به این نتیجه برسند

 81. شفیعی گفت:

  مهندس علیرضا فایضی مورد قبول شدید دولت روحانی مورد تایی نماینده ولی فقیه استان و آشنای بسیار خوب نمایندگان مجلس شورای اسلانی .خودش هم که یک یک هست آرزوی توفیق برایشان آرزو میکنم

 82. جواد گفت:

  به نظر بنده آقای دکتر فریدون همتی با آن کارنامه درخشان و فراجناحی و مقبولیتی که نزد آقای رحمانی فضلی دارند ( معاون ایشان در دیوان محاسبات ) و سابقه مدیریت در استان بهترین گزینه هستند.

 83. فردین گفت:

  به نظر من آقای همتی چون با فرهنگ کردها آشنا هستند گزینه بهتری میباشند

 84. سعید گفت:

  آقای همتی را قبلا برای ایلام مطرح کردند که با مخالفت اقشار مختلف از جمله اصلاح طلبان روبرو شد.گفتنی است آقای همتی ایلامی بوده و در استان خودشان توافقی برای استاندار شدنشان بعمل نیامد..قضیه ایشان کلا منتفی شده است.ضمنا دوستانی که از آقای رضازاده حمایت کرده اند به این نکته توجه نمایند که ایشان اصلاح طلب و از نیروهای خوب استان هستند ولی با بودن اشخاص قویتر اصلاح طلب در استان بهتر است از ایشان در پستهای دیگری استفاده شود.

 85. ارام گفت:

  s
  سلام ؛ میخواهم که استاندار تندرو نباشندوشعار دکتر روحانی که میانه روی است را مدنظر قرار دهند وراه برای افراد دانا به دوراز تعصب باز شود….

 86. ناشناس گفت:

  من بعنوان یک سپاهی بازنشسته آرزو دارم افرادپاک دست و مدیر مثل آقای اشتری برای استانداری آذربایجان غربی انتخاب بشود

 87. بابان گفت:

  فقط فریدون همتی.باتوجه به تجربه وسوابق کاری درخشان

 88. بشیری گفت:

  استاندار آذربایجانغربی با توجه به تنوع قومی ومذهبی استان باید شخصی میانه رو باشد وانتخاب افراد مغرض ومتعصب قومی مذهبی باعث توسعه نامتوازن استان وایجاد اتفرقه واختلاف دراستان خواهد شد دراین سالها آقای محمد اشتری یکی ازکسانی بوده است که درمسئولیتهایشان بیشترین صداقت وعدالت راداشته اند

 89. علی گفت:

  ]چرا نبایستی استاندار در این دوره از کردها باشد؟ اگه کرد باشه این اعتدال و اقتدار و اصلاح طلبی دولت روحانی را می رساند.

 90. ارژین گفت:

  بنظر من اگر همتی بیاید یک توازن نسبی ایجاد خواهد کرد
  آخه این چه مملکتی که تمام پست های استان باید در دست ترک ها باشد ؟
  مطمئن باشید دولت ظلم دوام نخواهد اورد

 91. علی یوسفی گفت:

  شما را بخدا هرچه زودتر این رئیس مرکزبهداشت میاندوآب و تعدادی از فرمانداران را که اعتدال را نمیفهمند عوض کنید تا خیال مردم بخصوص در شهرستان میاندوآب راحت بشود

 92. زرينه رود گفت:

  تازه از دست محبي نيا راحت شده بوديم اين دفعه هم با بي درايتي خودش مي خواد استاندار بشه اون وقت بايد به دولت اعتدال واميد شك كرد……

 93. علی محمدی گفت:

  سلام بر آذربایجان یاشاسین آذربایجان یاشاسین اورمو گولو
  جوانان فهیم آذربایجان برادران فارس آذری و کرد و آسوری و ارمنی شما در این خاک و سرزمین پاک زندگی می کنید اکنون در برهه ای از زمان قرار دارید همه توسعه استان و سلامت جسم و روح شما و فرزندان شما وآیندگان شما بستگی به همین خاک پاک دارد که مدتی است گریان و نالان و زخمی است برادران اتحاد شما جهت احیای دریاچه ارومیه امروز اصل است خواهش بنده حقیر از شما مردم فهیم استان تلاش برای این امر مهم و تقاضا از دولت برادر بزرگوار آقای دکتر روحانی جهت همه گونه اقدامی برای حفظ سلامت طبیعت و سلامت فرزندانمان باشد. از استاندار جدید فرهیخته و محبوب دکتر جهانگیرزاده حمایت می کنیم.

 94. محمودی گفت:

  جواد جهانگیرزاده اصلح ترین گزینه توانایی در ارتباط با کشورهای همسایه و احیای عظمت و قدرت اقتصادی استانمان که نهایتا” برای مرزنشینان منبع درآمد سرشار خواهد بود زنده باد مردم شریف کرد و آذری و فارس استان

 95. مصطفی گفت:

  آقای دکترجهانبخش محبی نیا 4دوره نماینده بوده که در خبر به اشتباه 3دوره نوشته شده لطفا اصلاح شود.

 96. سرمدي گفت:

  بهترين گزيني درحال حاضرجهانگيرزاده مي باشد

 97. محمد گفت:

  یه نظر بهرین و معتدل ترین و با تجربه ترین گزینه در حال حاضرخلخالی میباشد.

 98. رحیم سورانی گفت:

  بهترین گزینه برای استانداری دکتر جهانگیرزاده میباشد چون انسان مردمی خوش فکر و با تجربه و دارای تمامی خصوصیات انسانی است هر چند که به نظر اینجانب استحقاق وزیر شدن را هم دارند.

 99. سعید گفت:

  دوستانی که از آقای جهانگیرزاده حمایت کردند به این نکته توجه نمایند که آقای جهانگیرزاده اصولگرا بوده و عقاید سیاسی ایشان به دولت نزدیک نیست.پس دور از منطق است که هیأت دولت به ایشان رأی دهد.

 100. کریمی گفت:

  بهترین گزینه عسگری و جهانگیرزاده هستند

 101. یک دانشگاهی گفت:

  جمع کنید این کامنت ها چیه تأیید می کنید اینها کی باشند که در مورد افراد و استان ابراز نظر می کنند یه مشت بیسواد و بی در و پیکر روی افراد نظر سنجی می کنند و برای بیش از دو میلیون جمعیت استان تصمیم و نظر می دهند

 102. ناشناس گفت:

  به نظر اينجانب، آقاي دكتر محبي نيا بهترين گزينه است هم از لحاظ مديريتي وسياسي سوابق خوبي دارند استاندار آذر بايجان غربي بايد قدرت بسيار بالايي داشته باشد.

 103. امیر گفت:

  سلام.اصلاجای تعجب نیست که یک کردهم دربین کاندیدهادیدا نمیشه.چون متاسفانه درطول ادوارتاریخ برسرملت کردهمیشه ظلم شده.ولی کاش معاونت اول استاندارکردباشه.کاش فرماندارشهرهای کردنشین کردباشند.امیدوارم هرکی میادسرکارعقایدپان ترکیسمی نداشته باشه وهدفی جزخدمت درسرنداشته باشه
  .

 104. Say, you got a nice blog article.Really looking forward to read more. Want more.

 105. Thanks designed for sharing such a fastidious thinking, article is fastidious, thats why i have read it entirely

 106. کریمی گفت:

  خودتون را خسته نکنید یا جهانگیرزاده یا رضازاده

 107. کریمی گفت:

  آقای دانشگاهی محترم فکر نکن که برچسب دانشگاهی به خودتون زدین از همه باسوادترین نه داداش من کسانی که نظر میدن کمتر از جنابعالی نیستند ما چه کنیم که دانشگاهی نشدیم ولی مطمنم مدارکمون یکییه

 108. ناشناس گفت:

  امیدوارم کسی که به استاندار اغ انتخاب مشود به فکر پیشرفت و ترقی همه استان باشد ما اهالی شهر میراباد که در وسط پیرانشهر وسردشت واقعیم با اینکه در زمان جنگ ایران و عراق هر بلایی سرم امد با اینکه بیشترین مرز با کردستان عراق داریم ولی حتی یک بازارچه نداریم در حالی که سردشت 3 بازارچه دارد وتنها شهر استان می باشیم که لوله کشی گاز نداریم وحتی هیچ گنه اداره ای

 109. ناشناس گفت:

  استاندار جدید باید به فکر همه استان باشد

 110. کریمی گفت:

  به نظر من استاندار بایستی کرد باشد.

 111. احمد کریمی قلعه جوق گفت:

  انشالله اقای مهندس غفار اسماعیلی استاندار میشود و تفاوت را احساس خواهید کرد ایشان فردی لایق و کاردان هستند

 112. احمد کریمی قلعه جوق گفت:

  فقط فقط فقط غفار اسماعیلی

 113. احمد کریمی قلعه جوق گفت:

  آقای غفار اسماعیلی بهترین گزینه هست و انتخاب ایشان بهترین انتخاب خواهد بود که از گزینه های مطرح می باشد

 114. watch this گفت:

  Tz6QlP Really enjoyed this article post.Much thanks again. Really Cool.

 115. جواد گفت:

  کسی نیست جز مهندس اشتری یاشاسین عسگرخان

 116. hhh گفت:

  ازت ممنونم حرفهاي دل مردم را با جسارت منتشر مي‌كني علي(ع) فرموده است هر كس صداي دادخواهي مسلماني را بشنود و ياري نكند از ما نيست! انصفاً ثابت كردي شايشتة قدرداني هستي آقاي معروفي فكر درخواست هفته نامه را من اولين بار درمغز غني‌زاده انداختم قرار بود هفته‌نامه را من اداره كنم اما وقتي برادرهايش فهميدند ما ازدواج كردي

 117. اذربایجان گفت:

  شایسته ترین وصادق ترین نیروهای اصلاحات برای تصدی پست استانداری آذربایجان غربی جناب مهندس فریدون سلیمی نیا و یاخانم دکتر مریم مسرّت

دیدگاه خود را به ما بگویید.