تاریخ انتشار :سه شنبه 9 اکتبر 12.::. ساعت : 10:00 ق.ظ

   704 بازدید

bahayi

من در درون خودم کليد و جرقه اول را زده بودم، از ابتدا شور و شوق فراوان به مساجد به ويژه بانک زيباي اذان داشتم

پایگاه خبری تحلیلی جوان/ نسرين رسولي در محيط‌ بهائي رشد يافت اما فسادها و تناقض‌هايي‌ که‌ در کار هم کيشان‌ خود ديد وي را به شدت‌ از اين‌ مسلک‌ بيزار کرد‌ و اين‌ امر همراه‌ با مطالعه‌ مستقيم‌ درباره‌ اسلام باعث‌ تشرف‌ او‌ به‌ اسلام‌ و تشيع‌ شد.

وي زن 44 ساله‌اي است که از هر چه جاهليت و اعتقادات خرافي و بي اساس در فرقه بهائيت بود با مطالعات فراوان در زمينه حقيقت کامل‌ترين و آخرين دين خدا يعني اسلام به ماهيت پوچ و ننگين فرقه ضاله بهائيت پي برد و با پذيرفتن تمام سختي‌هاي دنيوي، سعادت اخروي را براي خود انتخاب کرد و به آغوش اسلام بازگشت.

هامون ستوده در اين مسير کمک بزرگي براي وي بوده که بعد از اسلام آوردن نسرين رسولي با او ازدواج کرد.خبرنگارآراز آذربايجان گفت و گويي با نسرين رسولي انجام داده است که مي‌خوانيد:

.

.
* براي نخستين سؤال بفرماييد جرقه اول براي مسلمان شدن را چه کسي زد؟
من در درون خودم کليد و جرقه اول را زده بودم، از ابتدا شور و شوق فراوان به مساجد به ويژه بانک زيباي اذان داشتم تا اينکه با دين مبين اسلام آشنا شدم، افكار و عقايد مسلمانان با عقايد ما خيلي فرق داشت، رفتار مسلمان‌ها خيلي بهتر و آزادانه تر از ما بود از اين رو سؤالات زيادي داشتم و همين مسائل مرا بيشتر تشويق كرد تا تحقيقات خود را دنبال كنم، عاقبت با هامون ستوده آشنا شدم و با راهنمايي ايشان و پس از تحقيقات و مطالعات زياد پي به بطالت و ساختگي بودن بهائيت بردم و دليل اصلي و اساسي من براي پذيرفتن دين اسلام کامل‌ بودن اين دين بود چرا كه اسلام کوچک‌ترين نياز انسان را نيز براي پيروان خود ترسيم كرده است.
* از اول بهائي بوديد يا مسلمان؟
من در خانواده بهائي متولد شدم و بهائي زاده بودم و در حال حاضر نيز تمام خانواده‌ام مرا رها کرده‌اند.
*آيا بهائيان فشار خود را بر فرد جداشده وارد مي‌آورند؟
فوق‌العاده زياد تا حدي كه اگر موفق به برگشت فرد جدا شده نشوند برنامه حذف وي را رقم مي‌زنند و براي فرد جدا شده راضي هستند هزينه هاي زيادي پرداخت کنند.
* آيا شما با مسلمان شدن منبع اقتصاديتان را از دست داديد؟
من در فرقه ضاله که بودم آرايشگاهي را اداره مي‌کردم بعد از مشرف شدنم به دين مبين اسلام تمام خانواده‌ام مرا طرد کردند و شبانه دو فرزندم را از ايران خارج کردند، در حال حاضر جز خدا و شوهر مسلمان زاده‌ام کسي را ندارم با وجود اين حتي اگر بميرم افتخارم شهادت در راه اسلام و خدا هست من امروز مسلمانم و افتخار مي‌کنم از خواهران ديني شما مسلمانان هستم.
*اگر در تنگناي اقتصادي هستيد آيا انتخابتان همان است؟
بنده با کمال اختيار، اراده و صحت جسماني و نفساني کامل‌ترين و آخرين دين آسماني را پذيرفته‌ و به آن افتخار مي‌کنم، تمام خانواده‌ام مرا رها کرده‌اند، ما در بدترين شرايط مالي قرار داريم، با نبود شغل و درآمدي گذران زندگي مي‌کنيم در عين حال حمايتي از حقير نشد و چشم اميدمان اول به ياري خدا بعد به مساعدت برادران و خواهران ديني مان است اما با وجود چنين شرايطي افتخار مي‌کنم مسلمان هستم.
*نقش مديران و مسئولان كشور را در تقويت اين حركت شما به ويژه با توجه به تجربه اي كه به دست آورده‌ايد براي كمك به كساني كه دلشان با مسلمانان هاست ولي نگران فشارها و نگران آينده زندگي و نگران محروميت‌ها و تحريم‌ها هستند، را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟
اگر کسي از بهائيت تبري کرده و در عرصه فعاليت عليه فرقه وارد شود، با عکس‌العمل منفي تشکيلات بهائيت و کل وابستگان به فرقه مواجه مي‌شود که آثار زيانباري از جمله از دست دادن شغل و پشتوانه مالي و… را دنبال دارد دولت مي‌تواند با حمايت مالي و معنوي از اين‌گونه افراد، خسران مالي و معيشتي افراد را جبران کند اما متأسفانه نقش مديران و مسئولان در اين زمينه بسيار كم رنگ است.
*چه توصيه هايي به مسئولان داريد ؟
در شرايط حاضر كه بيداري اسلامي همه كشورهاي مسلمان را فرا گرفته است ضروري است مسئولان در راستاي حمايت هاي معنوي و مالي از افرادي كه به دين اسلام گرويدند اقدام به تأسيس مركز يا مؤسسه اي نمايند تا از اين طريق بخشي از مشكلات اين افراد رفع شود .
*اگر اجازه دهيد وارد بحث ديگري در ارتباط با فرقه بهائيت شويم، به نظر شما که سال‌ها در درون تشکيلات بهائيت بوده‌ايد هدف از تشکيلات بهائيت چه بوده؟
هدف از خلق و آفرينش فرقه بهائيت مقابله با اسلام و به ويژه ضربه زدن به مذهب تشيع خاصه اصل امامت و انتظار حيات بخش و اميدوارکننده حضرت ولي عصر (عج) است، کودک وقتي به هفت سالگي مي‌رسد بصيرت و تفکر را از وي مي‌گيرند، با دادن وعده‌هاي پوچ براي لذت دنيوي خوش بين مي‌کنند.
*يک بهائي را از غير بهائي چطور مي‌توان تشخيص داد؟ آيا مشخصه اي دارند که آن‌ها را از سايرين ممتاز کرد؟
بهائي يا بهائي زاده در ظاهر هيچ مشخصه خاصي ندارد اما در باطن فردي بي دين، بي ايمان و فاسد است که براي لذت دنيوي از هيچ کاري ابا نمي‌کند و با مظلوم نمايي فوق‌العاده به دنبال فريب فرد ثالث هستند حتي با برگزاري جلسات مختلف در هر 19 روز آموزش مي‌دهند که به مظلوم نمايي دست بزنيد تا به هر شکل ممکن فرد ثالث را به بهائيت جذب کنيد.
*برخورد بهائيان با گروه هاي ديگر مثل متصوفه، سيک_ها يا مثلاً با مسيحيان، به چه صورتي است؟
اين فرقه ضاله به جز با مسلمانان با سايرين برخوردي مطمئن دارند، هدف فرقه ضاله فقط و فقط مسلمانان هستند در واقع زندگي آن‌ها عليه مسلمانان است.
* شما که از بهائيت به اسلام روي آورده‌ايد در واقع بطلان فرقه بهائيت برايتان ثابت شده اين بطلان را براي بهائياني که هنوز برايشان روشن نشده چگونه ثابت مي‌کنيد؟ و از طرفي براي کساني که بطلان آن برايشان ثابت شده ولي جراًت ابراز آن را ندارند چه رهنمودي داريد؟
دلايل بطلان بهائيت بسيار زياد است و در اين مصاحبه به دليل کمي وقت و فرصت قابل بيان نيست، همين بس که در سوره مبارکه آل عمران آيه شريفه 85 آمده هيچ ديني جز اسلام پذيرفته نمي‌شود و همين دستور الهي راه راست و سعادت را به همگان نشان مي‌دهد، خداوند يار و ياور حزب الله بوده و هست و با توکل بر خداوند سبحان و زنده ابدي است که راه سعادت و انسانيت را مي‌توان يافت، ذکر اين نکته نيز ضروري است که بررسي تاريخي از نحوه تاسيس، شکل گيري و هدايت فرقه از زمان باب تاکنون، استفاده از سايت‌هاي اينترنتي در رد بهائيت و مطالعه ديگر آثار انديشمندان اسلامي که در نقد و بطلان بهائيت به رشته تحرير درآمده است، آشنائي با مبحث فرقه شناسي و قياس آن با تشکيلات بهائيت و… راهگشا است.
اساسا جايگاه خانواده ميان بهائيان چگونه است و اهميت تعليم و تربيت اعضاي خانواده را چقدر مي‌دانند؟
خانواده تا زماني که در راستاي نيات فرقه باشد مهم است در غير اين صورت ارزشي ندارد به عنوان مثال کسي که طرد مي‌شود تاکيد مطلق به بي مهري و قطع ارتباط است چگونه خانواده اي که طرد شده‌اند مي‌توانند در بهائيت ارزش داشته باشند يعني تمام ارزش‌ها بستگي به نيات، اهداف و سياست‌هاي فرقه دارد به طور خلاصه مي‌توان گفت آموزش در بهائيت کاناليزه شده، هدفمند و کاملا يک سويه است تا خروجي آن به عنوان يک انسان رباطيک در راستاي اهداف تشکيلات قرار گيرد.
*به طور مختصر بفرماييد سعادت را در چه مي_دانيد ؟
اسلام تنها صراط مستقيم و راه کمال انساني و سعادت دنيا و آخرت است خداوند متعال در سوره مباركه آل عمران فرموده كه جز اسلام ديني را انتخاب نكنيد اين دستور براي همگان صادر شده نه براي فرد يا گروهي خاص و من افتخار مي‌کنم كه مجتهد من آيت ا… خامنه اي ولي امر مسلمانان جهان است، من با افتخار اعلام مي‌کنم و با خون رگم مي‌نويسم جانم فداي رهبر.
* در پايان اگر صحبتي داريد بفرماييد؟
من هر چه از قرآن، نهج‌البلاغه، کتاب‌هاي شهيد مطهري و رساله مقام معظم رهبري فرا گرفتم همه را مديون هامون ستوده راد؛ همسرم هستم وي فردي مؤمن، خدا ترس و حزب الهي هست و افتخار مي‌کنم که با وي زندگي مي‌کنم هامون در بدترين شرايط زندگي‌ام همچون كوهي استوار بود که راه سعادت دنيا و آخرت را به من آموخت، پا به پاي هم درون يک چادر در پارک‌ها زندگي كرديم اما اميدمان فقط به خدا بوده و هست.

Print Friendly
کدخبر : 8292
دیدگاه خود را به ما بگویید.