تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ اسفند ۹۰.::. ساعت : ۷:۵۷ ق.ظ

   518 بازدید

پیش از برگزاری انتخابات شایعه ای در کشور و به ویژه در شهرهای کوچکتر گوش به گوش چرخید که در صورت عدم شرکت در انتخابات یارانه خانواده ها قطع می شود !

 این خبر که شایعه ای بیش نبود، اینک با حادثه ای عجیب هم قرین شده است ، مسولان سازمان هدفمندی یارانه ها که از مدت ها پیش بنا بود از مردمی که تمکن مالی دارند بخواهند که از دریافت یارانه ها انصراف دهند ، این پیامک ها را درست پس از انتخابات به مردم ارسال کرده اند و ناخواسته و از سر بی تدبیری این شایعه را تقویت کرده اند ، پیامک هایی که در برخی موارد به دست افرادی رسیده است که زیر خط فقر در آمد دارند  . با این وجود موضوع اصلی این گزارش ، این بی تدبیری نیست ، بلکه بی تدبیری بزرگتری در سازمان هدفمندی یارانه هاست .

در حال حاضر برای دستیابی به اطلاعات خانوارها و حتی اعلام انصراف از دریافت یارانه ها ، کافی است که به سایت رفاهی مراجعه شود و با وارد کردن شماره ملی و سریال شناسنامه سرپرست یک خانواده ، آنان را از دریافت یارانه نقدی محروم کرد.

بر اساس این گزارش ، مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها حتی به خود زحمت نداده اند که آیتم های امنیتی دیگری را برای ورود به صفحه اطلاعات شخصی خانوارها تعیین کند . این در حالی است که همه می دانند که کپی ها و رونوشت هایی از مدارک هویتی اغلب ایرانیان در مراکز مختلف از مدرسه و مراکز خدماتی گرفته تا نهادهای حاکمیتی و دولتی وجود دارد که افراد مغرض می توانند به راحتی با استفاده از شماره های ملی افراد و سریال شناسنامه آنان ، نه تنها به اطلاعات وارد شده آنان در سازمان هدفمند کردن یارانه ها دست پیدا کنند ، بلکه می توانند به جای آنان تعیین کنند که تمایل دارند از یارانه نقدی استفاده کنند یا می خواهند انصراف دهند .

به نظر می رسد که اگر این شیوه دسترسی به اطلاعات مردم ، شیطنتی عامدانه نبوده باشد ، قطعا بی تدبیری است که مسئولان امر باید نسبت به آن پاسخگو باشند . نباید فراموش کرد که در کشورهای غربی جنجال شنود تلفن های برخی از افراد ، تا ماه ها مورد توجه رسانه ها و سیاستمداران قرار گرفت ، حال آیا می شود گفت که در ایران مسئولان با بی تدبیری تمام ، اطلاعات محرمانه مردم را در اختیار دیگران قرار می دهند و هیچ واکنشی هم از سوی رسانه ها و نهادهای بازرسی صورت نمی گیرد ؟

تابناک

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1762
یک دیدگاه

 1. حساس گفت:

  بنا بر گزارشات واصله در چند روز اخیر توزیع گسترده انجیل توسط اشخاص مجهول در سطح شهر اورمیه مشاهده شده است .که بیشتر گستره توزیع در مناطق مرکزی بوده است . این کتاب در قطع جیبی بوده و با کیفیت چاپ و صحافی عالی که دارد نشان از اهتمام و تلاش وافر در جهت انحراف افکار جوانان متدین و معتقد دارد . همزمان توزیع این کتاب در سطح شهر تهران نیز گزارش شده است ، اما به نظر میرسد این اقدام منحصر به دو شهر یاد شده نباشدو در سطح گسترده در تمام کشور توزیع میشود .
  در روزگاری که ندای اسلام و ارزش های اسلامی و الهی در بیخ گوش سردمداران استکبار جهانی و غرب گوش آنها را کر کرده است ، آنها نیز متعاقبا به انحا مختلف سعی در مقابله به مثل نموده اند، آنهم با صرف هزینه های کلان .
  این کتاب از سری انتشارات ایلام به آدرس اینترنتی http://www.kfam.co.uk بوده که منشا و مبدا آن انگلیس می باشد .
  اما آنچه که این توزیع را شبهه برانگیز می کند، نخست رایگان بودن آن و سپس توزیع در مراکز آموزشی و مکان های همجوار آن است .
  یکی از این کتاب ها در داخل یکی از مجتمع های آموزشی که محل آموزش و تردد نوجوانان و جوانان بسیاری می باشد در خیابان طرزی اورمیه رویت شده و موجود می باشد .
  دل مشغولی مردم در ایام انتخابات و توجه تمامی حساسیت ها به آن سو و همزمانی با مراسم عید نوروز فرصت گران بهایی برای اقدامات اینچنینی فراهم آورده است .
  گفته می شود این اقدام در تهران همراه با فیلم تبلیغی در قالب لوح فشرده همراه بوده است .
  امید است مردم شریف استان مان و مسئولین محترم با آگاهی کامل از نیات و مقاصد این افراد تلاش های خود را در جهت شناسایی عوامل توزیع به کار گیرند .
  (حساس)

دیدگاه خود را به ما بگویید.