تاریخ انتشار :دوشنبه 25 ژوئن 12.::. ساعت : 5:29 ق.ظ

   409 بازدید

hazratpor8

حالا آخرین شهردار به اتفاق آراء انتخاب نشده ، معلوم نیست آخر و عاقبت او چه باشد!

آقایی پر ، پایگاه خبری تحلیلی جوان/ارومیه همان کلان شهر دوران بازیان ، این روزها دو شهردار دارد که اتفاقا” هر دویش انتخاب یک شورا هستند یکی به اتفاق آرا و دیگری با ۷ رای.

مردمی که پشت سر اینها نشسته اند نمی دانند که هر دوی اینها شهردارند اما در عین حال هنوز هیچ کدامشان شهردار نیست!

قبلا” هم شهردارانی با اتفاق آراء انتخاب شده بودند اما سرانجام همه شان یا عدم تایید وزارت کشور بود و یا استیضاح.

حالا آخرین شهردار به اتفاق آراء انتخاب نشده ، معلوم نیست آخر و عاقبت او چه باشد!

خدا بخیر کند.

کلان شهر دوران بازیان گرچه تبدیل به بزرگ شهر شد اما همایش های کلانشهرها مرتب در ارومیه برگزار می شوند ، پولش هم مستقیماْ از جیب مردم پرداخت می شود! مثل دیگر برنامه ها و پروژه ها.

اگر هزینه پروژه ای از ۲۰ میلیارد تومان شد ۸۰ میلیارد تومان اصلاْ نگران نباشید ، بالاخره خدا بزرگ است …

ارومیه در این سالها به تنهایی به اندازه تمام کلانشهرها شهردار عوض کرد!

نمی دانم چرا کسی از ما کار یاد نمی گیرد!

یکی افتتاح می کند،دیگری به فکر افتتاح است.

در محلات فقیر نشین هم هر خبری باشد چندان مهم نیست ، مهم این است که به اندازه تمام اعتبارات خرج شده در محلات پایین شهر در طول تاریخ ارومیه ، در یک پروژه بالای شهر هزینه شود تا مالکان خانه ها و زمینهای بالای شهر ثروتمندتر شده و راحت تر زندگی کنند!

یکی در آغاز راه است و فارغ از خوابی که شاید شورا برای او هم دیده باشد امیدوارانه به افق های دور می اندیشد و دیگری در فکر از سر بازکردن دوباره این مسئولیت تا یک فرصت دوباره ای پیش بیاید!

خدا را چه دیده ای؟ شاید چند روز یا چند ماه دیگر باز هم به جای این تازه وارد ، او دوباره سرپرست شود!

در تعاریف مدیریتی سرپرست یعنی کسی که بطور موقت آمده و نمی تواند تصمیمات کلان یا مهم بگیرد و آمده تا صرفاْ جای کسی خالی نباشد و طبق قانون شوراها تا وقتی که انتخاب شهردار توسط شورا به تایید مسئولان وزارت کشور نرسد یعنی یک تکه کاغذ از یک صورتجلسه!

این وسط سری که بی کلاه است سر مردم خواهد بود!

نمونه اش همین کارگران شهرداری!

 

 کار در شهرداری شغل اول اینهاست ، اینها نه برجی در کنار خیابان دارند،نه مطبی ، نه دفتر وکالتی ، نه مغازه ای ، نه مسئولیت حراستی و نه معاونتی چیزی دارند اینها تمام شغلشان کارگری است ، کارگری با لباس های نارنجی ، همان رنگی که خیلی ها عارشان می آید از این رنگ بپوشند تا خدای نکرده بچه هایشان ببینند ، اما دیگر کار به جایی رسیده که همینها برای دریافت حق و حقوقشان در وسط شهر درست در میدان انقلاب ، جلوی عدلیه و بلدیه و نظمیه و عمارت استانداری جمع می شوند و جلوی دوربین عکس یادگاری می گیرند و با استناد به حرف های رئیس یک مملکت می گویند که بابا ما زن و بچه داریم ، به دادمان برسید…

حتی می گویند ، حج واجب ماییم و حج مستحب الان مکروه است!

اما

تا گوش اگر گوش توو ناله اگر ناله ماست    چیزی که البته به جایی نرسد فریاد است

نقطه سر خط

Print Friendly
کدخبر : 5763
5 دیدگاه

 1. جاهدی says:

  یعنی میگویند حاجی جلیلی که تا حالا 15 بار حج تمتع وعمره به مکه رفته بجای هر حج میتوانست یک کارگر را از فلاکت نجات دهد!

  • والا اینو دیگه خدایی نمی دونم چقدر حج رفتن
   ولی اینو می دونم که ادم شریف یو جلیلی هستند
   اینم که می تونست یه کارگرو از فلاکت نجات بده یا به خود ایشون ربط داره نه ما

 2. شهروند says:

  جناب جاهدی عزیز ظاهراً اطلاع ندارند هم اینک کدام یک از مسئولان در حج تشریف دارند و کارگران زحمتکش شهرداری مطالباتشان را از طریق چه مسئولانی بارها درخواست کرده اند!
  مقصود این مطلب همه مسئولانی است که در این قضیه می توانند و باید ایفای نقش کنند.

 3. ناظر بازنشسته! says:

  جناب شهروند: خانه از پای بست ویران است !
  کسانیکه قانون استخدام شرکتی را از نظام سرمایه داری شبانه بدون کد ها و جزئیاتش دزدیدند (مثل اینکه بجای ماشین سویچش را بدزدن!) آوردن لایحه کردن دادن دست مجلسیان خام! وخلاصه قانون شد به بهانه بخش خصوصی! مجلس ودولت خود مقصر اصلی هستند بعد هم اگر در دیزی بازه !مسئولین شهرداری با حمایت شورای شهریها!و حقوق کارگر را به پیمانکار آسفالت خیابانهای دانشکده میدهند ناظرینش که فرماندار باشد ( همان که میگوید متولی شهر منم … منم …!) چکار میکنند! ؟ یا اگر من انتقادی از فرماندار میکنم وجناب مدیر سایت که هوادار سرسخت دولتیان است وبهمین خاطر سانسور میکند بعدش کارگر کارگر میکند! من چه کنم!

  • بنده چی رو سانسور کردم؟
   هم من طرفدار حقم و این رو هرکسی که منو میشناسه می دونه و هم الان یه خبر دارم که کل استانداری رو لرزونده اگه من طرفداره بی جا بودم هیچوقت استانداری از من نمی ترسید
   در ثانی وقتی اقایان شورا با حرفایی که به قول شما از نظرتون پاک شده و تعدیل شده رو اگه می زاشتم می موند شما میومدی دادگاه به جای من بری بازداشت؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.