تاریخ انتشار :شنبه ۹ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۹:۲۸ ب.ظ

   547 بازدید

یک عضو شورای اسلامی شهر سردشت گفت: 27 نفر نامزد پست شهرداری سردشت هستند که با حذف افراد غیر بومی 8 تا 9 نفر باقی می ماند.
جوان پرس : یک عضو شورای اسلامی شهر سردشت گفت: ۲۷ نفر نامزد پست شهرداری سردشت هستند که با حذف افراد غیر بومی ۸ تا ۹ نفر باقی می ماند.
  وریا حسن پور در گفت وگو با کردپرس گفت: پس از ابلاغ حکم آماده به خدمت برای شهردار سابق سردشت، شورای اسلامی شهر به اتفاق آرا آقای جعفر امینی آذر را به عنوان سرپرست شهرداری سردشت به مدت سه ماه انتخاب کردند.

وی افزود: در این سه ماه با رایزنی و مشورت اعضای شورا تصمیم براین گرفته شد که با کمک فراخوان نسبت به شناسایی افراد توانمند برای پست شهرداری سردشت اقدام گردد که در این راستا ۲۷ نفرر از افراد توانمند منطقه نسبت به ارسال رزومه و برنامه اقدام کردند.
وی هم چنین اظهار داشت: ۲۷ نفر نامزد پست شهرداری سردشت هستند و در جلسه دوم مردادماه براساس دیدگاه اکثریت اعضای شورای اسلامی که در این برهه زمانی و با توجه به شرایط موجود انتخاب فرد بومی برای سمت شهرداری در اولویت قرار دارد که با در نظر گرفتن این شرایط و حذف افراد غیر بومی و بومی فاقد صلاحیت بر اساس آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار از این لیست حدود ٨ تا  ٩ نفر باقی خواهند ماند، هرچند هنوز این لیست قطعی نشده است و احتمال اضافه شدن کلیه نامزدهای دارای صلاحیت وجود دارد.
با توجه به اینکه  حدود یک سال   از عمر شورای اسلامی شهر در دور چهارم باقیمانده است باید فردی  برای پست شهرداری انتخاب می شودکه شناخت کاملی از وضعیت شهرداری، شهر و مطالبات مردم  داشته باشد  و پتانسیل مدیریت مجموعه شهرداری و شهر را بر اساس  شرایط حاضر را داشته باشد.
این عضو شورای اسلامی شهر سردشت در ادامه تاکید کرد: مدیریت شهری بر رفاه اجتماعی عموم شهروندان تاثیر مستقیمی دارد بنابراین اگر اختلاف دیدگاه و احیانا جبهه گیری هایی بین اعضای شورای شهر وجود دارد در راسای منافع عمومی باید کنار گذاشته شوند و انتخاب شهردار اصلح  در اولویت قرار گیرد.
حسن پور  اذعان داشت: هرکسی برای پست شهردار انتخاب می شود بایستی براساس توانایی های فردی، دارای حسن شهرت و مورد اعتماد مردم و سابقه اجرایی مفید باشد در غیر این صورت اگر با روابط خارج از عرف و ضوابط شهردار انتخاب گردد این مسئله می تواند ضمن جلوگیری از پیشبرد امورات شهر و شهرداری، مشکلات زیادی را هم ایجاد کند.
وی ضمن تکذیب لیست های منتشر شده در فضای مجازی توسط برخی رسانه ها نیز گفت : انتشار هرگونه لیست و اخبار از طریق رسانه ها گمانه زنی است و اعتباری ندارد و اخبار موثق و درست تنها از سوی شورای اسلامی شهر منتشر خواهد شد.
سه روز پس از صدور و اجرای حکم آماده به خدمت ابراهیم سلطانی شهردار پیشین سردشت توسط استانداری آذربایجان غربی، جعفر امینی آذر با پیشنهاد اعضای شورای اسلامی شهر سردشت به عنوان سرپرست انتخاب شد. به نظر می رسد شورای اسلامی شهر سردشت مصمم است قبل از  پایان رسیدن حکم سرپرست شهرداری امین آذر،  شهردار جدید سردشت را انتخاب و معرفی نماید. برای مشخص شدن شهردار جدید سردشت و نظر اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص این انتخاب، باید تا پایان جلسه غیر علنی اعضای این شورا در روز یکشنبه دهم مردادماه منتظر ماند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 93587
دیدگاه خود را به ما بگویید.