تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ آذر ۹۵.::. ساعت : ۶:۵۵ ب.ظ

   757 بازدید

مساحت باغ رضوان ارومیه به ۹۰ هکتار رسید که این امر تا ۱۰۰ سال آینده مشکل تامین قبر را حل می کند.

جوان پرس : مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه گفت: ۳۶ هکتار به مساحت ۵۴ هکتاری باغ رضوان ارومیه افزوده می شود که این امر نیاز مردم شهر به آرامستان را تا دهها سال تامین می کند.

 حجت الاسلام امیرعباس عابدینی افزود: باغ رضوان ارومیه با وجود دارا بودن ۵۴ هکتار مساحت، توان پاسخگویی به نیاز مردم شهر را نداشت که با تلاش مجموعه مدیریت شهری و همراهی نهادهای مرتبط، ۳۶ هکتار به این مساحت افزوده شد.

وی اضافه کرد: با این تمهید ویژه، مساحت باغ رضوان ارومیه به ۹۰ هکتار رسید که این امر تا ۱۰۰ سال آینده مشکل تامین قبر را حل می کند.
وی اظهار کرد: فرآیند توسعه باغ رضوان ارومیه در مرحله اصلاح نقشه های زمین است که پس از طی این مرحله در ثبت اسناد به باغ رضوان ارومیه الحاق می شود.
وی ادامه داد: ماهانه به طور متوسط ۳۰۰ نفر در باغ رضوان ارومیه دفن می شود که این آمار نیاز اساسی این شهر به آرامستان را نشان می دهد.
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه گفت: علاوه بر توسعه محل دفن اموات، برنامه های دیگری نیز در آرامستان باغ رضوان ارومیه تدارک دیده شده که ساخت حسینیه با ظرفیت مناسب، توسعه فضای سبز و ساماندهی قبور از آن جمله به شمار می روند.
به گزارش ایرنا، سالانه نزدیک به ۱۰ هزار نفر در شهر ارومیه فوت می شوند و با توجه به اینکه باغ رضوان ارومیه تنها آرامستان شهر به شمار می رود، این آرامستان تاکنون مشکلات زیادی در راستای ایجاد مکان مناسب برای دفن اموات داشته است.
ارومیه بزرگترین شهر آذربایجان غربی بوده و ۷۰۰ هزار نفر در مساحت ۱۰ هزار هکتاری این شهر زندگی می کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 99054
دیدگاه خود را به ما بگویید.