تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۵۶ ق.ظ

   178 بازدید

مدیر مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی گفت: ۳ هزار واحد مسکن مهر به دلیل مشکلات مربوط به این پروژه ها فاقد متقاضی هستند.

جوان پرس : مدیر مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی گفت: ۳ هزار واحد مسکن مهر به دلیل مشکلات مربوط به این پروژه ها  فاقد متقاضی هستند.

جلال تقي دخت مدیر مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی آذربایجان غربی در جلسه ستاد مسکن شهرستان مهاباد گفت: در استان آذربایجان غربی ۱۱ هزار واحد مسکن مهر در دست اجرا وجود دارد که از این تعداد ۳ هزار واحد به دلیل مشکلات مربوط به پروژه ها آن مساکن فاقد متقاضی هستند.

تقی دخت افزود:  با برنامه ریزی های انجام گرفته 5 هزار واحد دیگر در استان تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و ۴ هزار واحد باقیمانده نیز در سال آینده پس از اتمام به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.
وی ادامه داد: در شهرستان مهاباد نیز در 3 سایت عمده سیداباد، مکریان و شهرک کارمندان، ۵ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر در قالب شرکت‌های تعاونی وجود دارند که پروژه‌های این شهرستان به دلیل مشکلات بحث معارض و بحث بلند مرتبه سازی در گذشته با تأخیر مواجه شدند.
مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اظهار داشت: از ۱۳ شهرستان استان آذربایجان غربی که در آنها پروژه مسکن مهر اجرا شده است، پروژه‌های 10شهرستان امسال به پایان می رسد و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام سه شهرستان مهاباد،ارومیه و سردشت نیز به سال آینده موکول خواهد شد.
وی گفت: عمده مشکلات مسکن مهر مهاباد به دلیل عدم اجرای خدمات زیربنایی در محوطه پروژه مساکن بود که با مساعدت فرماندار مهاباد و مصوبات جلسه ستاد مسکن مقرر شد تا شرکت های خدمات رسان اقدامات خود را جهت خدمات زیربنایی در محوطه مساکن آغاز نمایند. همچنین با افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان مشکل خاصی باقی نخواهد ماند و امیدواریم شرکت‌های تعاونی بتوانند تا پایان سال جاری پروژه های خود را به اتمام برساند.
تقی دخت افزود:  در شهرستان مهاباد به مناسبت دهه فجر یک هزار و ۳۰۶ واحد مسکن مهر افتتاح خواهد شد که با این افتتاح کمتر از ۸۰۰ واحد برای شش ماهه سال آینده باقی خواهد ماند.
در این جلسه سوران کریمی رئیس اداره راه و شهرسازی مهاباد نیز گفت: مساکن مهر  شهرستان مهاباد در منطقه شهرک سید آباد با یک هزار و ۹۶۳ واحد ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی، منطقه شهرک کارمندان با ۳۰۲ واحد ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی، منطقه شهرک موکریان با یک هزار و ۳۱۲ واحد ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و پروژه های جدید واگذار شده با یک هزار و ۹۳۰ واحد دارای ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی هستند.
در پایان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد گفت: تسهیل امور مدیریتی می‌تواند به پیش برد آماده سازی مساکن مهر در مهاباد بیانجامد از این رو لازم است تا ادارات خدمات رسان در این زمینه با شرکت های تعاونی مسکن مهر همیاری نمایند.
ایرج شجاعی تاکید کرد: اقدام کارشناسان در خصوص هزینه تمام شده باید کنترل شود تا نظارت دقیق در خصوص قیمت ها صورت بگیرد و از شکل ‌گیری شائبه‌ها در این خصوص جلوگیری شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108690
دیدگاه خود را به ما بگویید.