تاریخ انتشار :دوشنبه ۹ شهریور ۹۴.::. ساعت : ۹:۲۹ ق.ظ

   410 بازدید

چیزی که در دولت موقت ترکیه پررنگ شده است حضور وزاری کرد و زازای ترکیه در کابینه است. کابینه دولت موقت ترکیه دارای 4 وزیر کرد و یک وزیر زازا است.
جوان پرس : چیزی که در دولت موقت ترکیه پررنگ شده است حضور وزاری کرد و زازای ترکیه در کابینه است. کابینه دولت موقت ترکیه دارای ۴ وزیر کرد و یک وزیر زازا است. به گزارش کردپرس به نقل از حریت، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر دولت موقت ترکیه بعد از حرف و حدیث های فراوان لیست وزای کابینه جدید دولت موقت ترکیه به همراه معاونین نخست وزیری را معرفی کرد. چیزی که در دولت موقت ترکیه پررنگ شده است حضور وزاری کرد و زازای ترکیه در کابینه است. کابینه دولت موقت ترکیه دارای ۴ وزیر کرد و یک وزیر زازا است.
بر اساس اسامی ارائه شده در هیئت وزیران دولت موقت ترکیه، قطب الدین آرزو، وزیر کشاورزی و دامپروری ترکیه به مانند وزیر سابق از کردهای دیاربکر ترکیه است. علاوه بر وزیر کشاورزی ترکیه، مهمت شیمشک، از اعضای مهم حزب عدالت و توسعه و وزیر امور مالی دولت موقت ترکیه نیز از کردهای این کشور است. کرد دیگری که از حزب دموکراتیک خلق ها در کابینه حکومت موقت ترکیه جای گرفته است وزیر اتحادیه اروپای ترکیه علی حیدر کونجا است. علاوه بر وی مسلم دوغان از کردهای علوی ترکیه و نماینده حزب دموکراتیک خلق ها است که در قالب وزیر توسعه ترکیه در کابینه موقت این کشور حضور دارد.
علاوه بر کردهای موجود در کابینه جودت ییلماز، در پست جدید و حساس خود تنها زازای ترکیه است که در کابینه موقت معاون نخست وزیر خواهد بود.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 74652
دیدگاه خود را به ما بگویید.