تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   131 بازدید

رئیس اداره تحقیقات هواشناسی آذربایجان غربی از افزایش 41 درصدی بارشها در استان خبرداد.

جوان پرس : رئیس اداره تحقیقات هواشناسی آذربایجان غربی از افزایش ۴۱ درصدی بارشها در استان خبرداد.

آزاد توحیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه میزان بارندگی ها در استان طی سال زراعی جاری ۳۷۴٫۳ میلیمتر بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۱ درصد افزایش داشته است تصریح کرد: این میزان با رندگی نسبت به بلند مدت ۲۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی ادامه داد: در سال زراعی جاری در ارومیه متوسط بارندگی ۳۴۷٫۵ میلی متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش بارندگی ثبت شده است.

توحیدی با بیان اینکه نسبت بارش یکسال آبی در استان ۱۱۱درصد است اظهار کرد: وضعیت بارندگی در استان طی سال آبی جاری ۱۱ درصد بیشتر نیز بوده اما این به معنای اینکه خشکسالی در استان نخواهیم داشت نیست چرا که طی سالهای گذشته ما در استان با مشکل انباشت خشکسالی مواجه هستیم، همچنین سال گذشته به دلیل کمبود بارش برف، ذخایر برفی در استان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

وی با اشاره به درصد مساحت تحت تاثیر خشکسالی استان براساس شاخص spei بیان کرد: در یک دوره یک ساله تا پایان فروردین ۹۷؛ ۵۹ درصد مساحت استان تحت تاثیر خشکسالی شدید، ۳۳ درصد مساحت استان دچار خشکسالی متوسط و ۷ درصد از خشکسالی بسیار شدید رنج می برد.

رئیس اداره تحقیقات هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه شدیدترین خشکسالی در استان مربوط به شهرستان شوط با ۳۸ درصدخشکسالی است اظهار کرد: ۶۲ درصد مساحت شهرستان دچار خشکسالی شدید است.

وی اظهار کرد: ۲٫۶ درصد مساحت شهرستان ارومیه دچار خشکسالی بسیارشدید، ۶۵ درصد خشکسالی شدید و ۲٫۴ درصد مساحت این شهرستان دچار خشکسالی متوسط است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114528
دیدگاه خود را به ما بگویید.