تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۵.::. ساعت : ۸:۵۹ ق.ظ

   220 بازدید

قمری
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی : آذربایجان غربی به عنوان استان پایلوت برای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در سال ۹۵ انتخاب شده است و این طرح درسطح ۱۴ شهرستان استان در ۶۱ پهنه اجرا می شود.

جوان پرس : مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی به عنوان استان پایلوت برای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در سال ۹۵ انتخاب شده است و این طرح درسطح ۱۴ شهرستان استان در ۶۱ پهنه اجرا می شود.

  زین العابدین قمری در سومین جلسه ستاد ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی استان اظهارکرد: اجرای طرح پهنه‌‌بندی از سال ۹۴ درسطح ۴ استان کشور به صورت پایلوت آغاز شده است و در سال ۹۵ نیز ۸ استان به صورت داوطلب برای اجرای این طرح انتخاب شده است که آذربایجان‌غربی نیز در ردیف این استانها قرار دارد.

 قمری تصریح کرد: طرح پهنه بندی کشاورزی با به کارگیری بهینه نیروهای کارشناسی موجود و با هدف افزایش ضریب نفوذ دانش فنی و انتقال یافته های تحقیقاتی کارشناسان در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی در سطح روستاهای استان اجرا می شود.

 مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود : در طرح پهنه بندی حوزه عمل مراکز جهاد کشاورزی مابین کارشناسان موجود مراکز تقسیم می شود تا با ایجاد رقابت بین کارشناسان زمینه افزایش تولیدات کشاورزی از نظر کمیت و کیفیت فراهم شود.

 قمری ادامه داد:در حال حاضر کارشناسان مراکز پهنه بندی شده و سامانه الکترونیکی ثبت اطلاعات بهره برداران در اختیار آنان قرار گرفته است و هر کدام از آن کارشناسان اطلاعات کامل بهره برداران روستاهای حوزه پهنه خود را وارد سامانه می نمایند و این اطلاعات پس از تایید مسئول مرکز و مدیر شهرستان در اختیار بخشهای تخصصی جهت برنامه ریزی و تهیه برنامه عملیاتی برای کار شناس آن پهنه قرار می گیرد.

 وی خاطر نشان کرد: سامانه دارای سطوح مختلف دسترسی ازکارشناس مسئول پهنه در شهرستان ، استان و وزارتخانه می باشد و توسط این مجموعه رصد می شود و از طرفی برنامه ریزی لازم جهت تجهیز مراکز به ملزومات اداری و خودرو نیز از این طریق می تواند انجام گیرد.

Print Friendly
کدخبر : 89588
دیدگاه خود را به ما بگویید.