تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۷:۳۰ ب.ظ

   453 بازدید

طبق قانون نانوشته در برگزاری مراسمات مختلف، این برنامه نیز با تاخیری 45 دقیقه ای آغاز شد.

جوان پرس / اسکندر خنجری : طبق قانون نانوشته در برگزاری مراسمات مختلف، این برنامه نیز با تاخیری 45 دقیقه ای آغاز شد.

2⃣ محمد باقر کریمی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از 9 سال فعالیت در کسوت مدیرکلی سکان هدایت را به آخوندی اصلاح طلب و همکلاسی سابق اش سپرد. کریمی که به عنوان نخستین سخنران پشت تریبون سالن کوچک کتابخانه مرکزی ارومیه رفت خستگی را دلیل اصلی برای قبول بازنشستگی اش عنوان کرد.

3⃣ در مراسم امروز چهره های مختلف اصلاح طلب از نقاط مختلف استان،گزینه های مطرح برای جانشینی کریمی و هنرمندان و خبرنگاران،برخی از مدیران دستگاههای اجرائی حضور داشتند.

4⃣ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و نیز استاندار آذربایجان غربی از غایبان سرشناس این مراسم بشمار می رفتند.

5⃣ کریمی در سخنانش ضمن تقدیر از سعادت استاندار سابق ناخواسته به تناقضی آشکار اشاره کرد. وی که مدعی بود خسته شده بود و اگر آب هم زیاد یکجا بماند می گندد، در عین حال به شرطش برای تداوم کار اشاره کرد و گفت: به وزارت فرهنگ و ارشاد گفته بودم که یا تضمین 5 سال مدیرکلی را به من می دهید و یا اینکه پیش از شروع سال 97 از کار دست میکشم.

6⃣ کریمی در دوران مدیرکلی اش به گفته خودش با سه وزیر فرهنگ و 4 استاندار کار کرده بود.

7⃣ یکی از بخشهای جالب این مراسم پخش کلیپی از زندگینامه و دوران کار محمد باقر کریمی بود. انتخاب ترانه اهورا ایمان در آهنگ معروف « مرو ای دوست» محمد اصفهانی باعث بهت و تعجب حاضرین شد.

8⃣ سید هادی حسینی معاون وزیر فرهنگ که پس از کریمی پشت تریبون رفت در واکنش به گفته مدیرکل سابق ارشاد که مدعی بود با سه وزیر و 4 استاندار کار کرده گفت: بهرام که گور میگرفتی همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت. این مطلب خنده و تشویق حاضرین را در پی داشت.

9⃣ معاون وزیر فرهنگ با تایید پیش شرط محمد باقر کریمی مبنی بر دادن تضمین 5 ساله مدیرکلی مدعی بود که کریمی بیشتر طالب بازنشستگی و مشغول شدن در باغ اش بود.

? حسینی یکی از شروط وزارت فرهنگ برای جانشینی کریمی از بین 16 گزینه ای که برای مصاحبه راهی تهران شده بودند را شباهت به مدیرکل سابق عنوان کرد و گفت: با انتخاب ناصر خدایاری که آخوند دانشگاهی و ذو وجهتین و مورد تایید نماینده ولی فقیه و استاندار نیز است امیدواریم که اقدامات حاج آقا کریمی در استان تداوم داشته باشد.

1⃣1⃣ ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز پس از قرائت حکم انتصاب اش پشت تریبون قرار گرفت و با اعتماد به نفس، لحن محکم در بیان واژه ها و استفاده از ادبیات دانشگاهی درصدد این بود که نشان دهد دارای طرز فکر است و از رزومه کافی فرهنگی برخوردار است برای همین پیش از اینکه روی سن برود مجری مراسم را کنار دست اش نشاند و از او خواست که به سوابق تدریس و تالیفات وی اشاره کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113958
یک دیدگاه

  1. اورموی مسلمان گفت:

    طول این ۹سال یکبار بادوندگیهای رییس انجمن سینمای جوان استان شندر قازی برای ساخت فیلم کوتاه برای فیلمسازان جوان از سوی استانداری تخصیص یافت که آغا بهرام (مالاکریمی)برای خودش وگل دسته هایش فیلم هالیوودی ساخت!نابودی بزرگترین مجتمع فرهنگی هنری بازرگان برای بقا؛نابودی فعال ترین کتابخانه عمومی شهر اورمیه (کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری ارومیه)و….فیلمساز دغلکار حوزه هنری نوروزی به تصویر نکشیده بود.خدا را شاکریم که گور بهرام را گرفت. یاا…یا محمد (ص)

دیدگاه خود را به ما بگویید.