وب سایت خبری و تحلیلی جوان پرس

تاريخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲|کد خبر: 16892|دسته: اجتماع و فرهنگ, تازه ترین عناوین, عمومی, ویژه ها


  کدام انسان متفکر،اندیشمند،آینده نگر و حسابگر ۷۰ میلیارد تومان پول بی زبانش را دور می ریزد و راکدش می کند که کیامرز کیهانفر این دوستدار واقعی ارومیه و استان بخواهد این ریسک را بکند تا بلکه کمکی بشود!

 جوان پرس / عبدالسلام معروفی : می گویند گردشگری نقش اساسی در توسعه دارد ! می گویند بسیاری از کشورها از جمله ترکیه بیشترین درآمدشان از صنعت گردشگری و توریسم است و مهم تر از همه اعتراف و اذعان دارند ؛ آذربایجان غربی قطب صنعت گردشگری و بهشت اماکن تفریحی و توریستی و گردشگری خدادادی است.

 

 مسوولین می گویند ما با قدرت از کسانی که در این مسیر گام بر می دارند با قدرت تمام حمایت می کنیم؛ می گویند کسانی که قصد سرمایه گذاری و مشارکت در مسیر توسعه استان را دارند مسیر را هموار و درب اتاق کارمان همیشه برایشان باز است ! می گویند؛ همه دست در دست هم داده اند به مهر، تا میهن خویش کنیم آباد …!

 

  جشنواره برگزار می کنیم،نشست و همایش می گذاریم ؛ برنامه تعریف می کنیم،کار گروهی داریم به نام کارگروه گردشگری! و ستادی هم به همین نام که هر از چند گاهی با حضور چندین اداره خودنمایی می کند ولی همچنان در سرا پرده بی توجهی مانده است!  اینها همه در حد حرف است!

 

 حمایت بی معنی است،همراهی و کمک به فراموشی سپرده شده است،؟!  ارومیه زیبا که روزی پاریس ایران می نامیدند یک مجتمع توریستی و گردشگری و تفریحی توسط بخش خصوصی در۶۰ کیلومتری خود جا داده است،فردی به نام »کیامرز کیهانفر « پیدا شده که جرقه ایجاد یک مجتمع گردشگری در ذهنش می زند تا بلکه با این همه سرمایه که اگر امروز در جایی دیگر هزینه و یا صرف می کرد به ۱۰۰ برابر آن می رسید ولی افسوس امروز باید با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کند، در کنار مرگ دریاچه بی شک بایستی منتظر مرگ این مجتمع گردشگری نیز باشیم!

 

بارها و به کرات در خصوص بی توجهی صاحب منصبان به حوزه گردشگری گفتیم و نالیدیم و مثل بسیاری از دردهای بی درمان همچنان در تب و تاب می سوزیم.

 

امروزه باری و صدها باری دیگر متعلق به کیهانفر و امثال او نیست،اینها سرمایه ملی و منافع یک استان و منطقه است ؛ امروزه بیش از ده ها نفر از همین محل ارتزاق می کنند ،جلوی ناهنجاریها و نابسامانی گرفته می شود ، مشکلات اجتماعی به حداقل  می رسد ولی چه فایده ؛باید درش را تخته کرد .

 

به اذعان گواهان و شاهدان امروزه مرکزی که با بهترین امکانات و تجهیزات و شکیل ترین آن صرفا بایستی یک پیست دوچرخه سواری ،اسب سواری و بازدید از حیات وحش اش باز باشد و بقیه هتل،رستوران، محل اقامت ، محل توریسم درمانی و غیره اش با یستی به کما بروند!

 

 می گویند هتل از آبان ماه تعطیل است، نیروهایش هم رفته اند ! بداخلاقی هایی نسبت به باری دیده می شود! می گویند جذب مسافر مستلزم ترفند و شیوه خاص است،با شیوه های خاصی و جذاب مرکز خرید و ورزشی، توریسم درمانی باید فعال بشود، تمامی امکانات تکمیل شد ولی با یک سرم پر از پول نیاز دارد .

 

 می گویند مجموعه ۷۲ واحدی داخل باری به لحاظ امکانات داخلی به اتمام رسیده وفقط منتظر تجهیز و امکانات و تاسیسات است و آنهم چند ریالی پول می خواهد! قدیم ها می گفتند ظرفیت پذیرش مسافر مجتمع باری که در حال حاضر حدود ۱۳۰ نفراست در صورت راه اندازی این ۷۲ واحد ۴ ستاره که مکمل ۴ ستاره فعلی شقایق و ۱۲ واحد ساحلی هم در همجوار دیده می شود ظرفیت مجتمع جدید به ۴۰۰ نفر خواهد رسید .

 

برخی اذعان کرده اند یک موج منفی بر علیه باری راه انداخته شده تا او هم در ردیف واحد ها و مجموعه های ورشکسته قرار گیرد؛می گویند این تعطیلی تعمدی است که این ادعای غلط با هیچ منطق و عقلی نمی گنجد!

 

  کدام انسان متفکر،اندیشمند،آینده نگر و حسابگر ۷۰ میلیارد تومان پول بی زبانش را دور می ریزد و راکدش می کند که کیامرز کیهانفر این دوستدار واقعی ارومیه و استان بخواهد این ریسک را بکند تا بلکه کمکی بشود!

 

 چندسال قبل گاها ضریب اشغال این مجموعه به ۸۵ درصد می رسید،قوی ترین و حرفه ای ترین نیروهای حوزه گردشگری ،هتل داری را درخود  جای داده بوده که این روزها همگی در هتل و اقامتگاه های استانی پخش شده اند!

 

 مشکل اصلی مجتمع باری و چه بسا همه واحدهای تولیدی و مجموعه های دیگر کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش است؛باری که مثل برخی از واحدها مشکل مدیریتی ندارد ،هرچند مشکل جذب گردشگر و زمینه جذب توریسم در استان و کشور داریم و برخی جزیره ای عمل کردن ها باعث شده تا کشور و حتی استان ما هم نتوانند از این نعمت بکر خدادادی استفاده برند،هر چند زمینه های جذب گردشگر ایجاد نشده است ولی در کنار این همه بی مبالاتی استان ظرفیت و استعدداد جذب توریسم و گردشگر را دارد،اگر صاحب منصبان یک تکانی به خود بدهند و یک برنامه اساسی و با ایده و ابتکار ارایه نمایند می توان با اندک سرمایه موجود از همه منابع و امکانات خدادادی نهایت استفاده را برد .  مگر می شود یک مجموعه ای با این همه اماکن زیبا و توریستی منتظر چند ریال کمک دولت باشد، چرا نباید به داد اینگونه واحدها و همه واحدهایی که چه بسا درد آنها بی مدیریتی نیست رسید!اینها چه گناهی کرده اند که جان و مال و ناموس خود را در راه توسعه منطقه گذاشته اند،ایثار و پاسداری فقط با اسلحه و جبهه و جنگ نیست امروز نیاز اساسی کشور به اشتغال و اقتصاد است ؛ امروز زیربنای توسعه کشور پیشرفت است ،سالهاست که رهبری دغدغه تحول اقتصادی را دارند ولی چه سود که گوش شنوایی وجود ندارد، باری و ده ها باری دیگر در سطح استان امروز بخاطر یک مشکل نقدینگی و بی نامه گی مدیریتی  و بی توجهی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند!


4 پاسخ به “مجتمع باری هم با « دریاچه ارومیه » به پیشواز مرگ می رود ؟!”

  1. سلام با اخبار جدید و اختصاصی به روزیم
    http://www.asrazar.com

  2. ناشناس می‌گه:

    من یکبار به این مجتمع رفتم و واقعا”لذت بردم در حال حاضر هم دنبال خبر جدیدی از این مجتمع هستم و امیدوارم به زودی فعال گردد و اگر هم فعال شده خواهش میکنم اطلاع رسانی نمایید.

  3. ناشناس می‌گه:

    چند نوبت بهمراه دیگراعضای خانواده باافتخار مهمان این مجتمع بوده ایم وهربارمحو زیبایی خلاقیت ابتکار وهنردست اندرکاران بزرگوارآن بوده ایم.بیان سپاسگزاری کمترین قدرشناسی ازاین همه تلاش واندیشه ورزی درپیشگاه شماست.دست مریزاد.چشم به راه برپایی دوباره آن میمانیم.

پاسخ دهید

آگهی
دل نوشته های معروفی
iranibazar.comشبكه تجارت الكترونيك ايران
عصر امید
جهانگیرزاده

لوگوی پایگاه خبری تحلیلی جوان logo کد لوگو :