وب سایت خبری و تحلیلی جوان پرس

تاريخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲|کد خبر: 20043|دسته: تازه ترین عناوین, عمومی, ویژه ها


جوان پرس به عنوان یک سایت فعال و موفق هیچ ترفند و شیوه ای را برای افزایش آمار خود بکار نبرده .

جوان پرس :  امروز یکی از پایگاه های خبری مطلبی با عنوان  معرفی  سایت های  پربیننده خبری  و اینکه سایت  های …. خبری پر بازدید کدامند ؟ بر روی خروجی خود قرار داده است که ذکر چند نکته در این خصوص ضروری به نظر می رسد:

۱) بایستی پرسید به رغم همه تلاش شبانه روزی فضای مجازی با آن همه سنگ اندازی که انجام می گیرد آیا کسی هست که حمایت بکند ؟! آیا  تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی که فعالیت ها سایت ها و پایگاه های مجازی نمونه عینی این مصداق است که عده ای جمع شده و با توان و حساب شخصی خود بدون آنکه منبع درآمدی داشته باشد اقدام به فعالیت در این حوزه می کنند در حالی که مسوولان و متولیان امر این فضای تاثیر گذار را به فراموشی سپرده اند ! ولی امیدواریم در دولت تدبیر و امید به این مهم توجه شود.

۲) چه تعداد و کدام یک از این سایت ها دارای شناسنامه و مدیر مسوول مشخص و ثبت شده در سامانه ارشاد و مجوز دار می باشند ؟! همانطور که اطلاع دارید تا این تاریخ سایت جوان پرس به عنوان تنها سایت استانی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که فعالیت می کند.

۳) البته ناگفته نماند شما بهتر می دانید که برخی از همین سایت ها چه ترفندها و شیوه های در راستای بالا بردن افزایش آمار سایت خود می کنند ! مثلاً در یک محدوده خاص ثبت می کنند و سالیانه  مبلغ کلانی هم جهت عضویت به آن پرداخت می کند ؛ شنیده ایم یکی از همین سایت ها ۲ میلیون تومان برای ثبت در این سامانه پرداخت کرده و یا یکی هم یک میلیون تومان پرداخت کرده است ، در حالی که جوان پرس به عنوان یک سایت فعال و موفق هیچ ترفند و شیوه ای را برای افزایش آمار خود بکار نبرده و این رتبه الکسای سایت و تعداد بازدید لطف و محبت حضرت حق و همراهی مخاطبین و صداقت و اطلاع رسانی شفاف این مجموعه است که توانسته در مدت کمتر از ۶ ماه بعد از تغییر مدیریت از رتبه بالای ۱۰ هزار به زیر ۵ هزار برسد ، و در ایام انتخابات حماسه ساز ۲۴  خرداد به اذعان بسیار از سیاسیون به یک سایت مرجع  و منبع خبری موثق و فعال تبدیل شده بود و البته در کنار این مجموعه مدیریت یک نشریه موفق مکتوب هم با قریب به ۲۵ نیرو و ساماندهی  آن به کار و تلاش شبانه روزی دارد که جوان پرس و کوشا اکنون این مسیر را طی کرده اند.

۴) متاسفانه به رغم همه شعارهای دولت نهم و دهم و حتی ایراد و گلایه رهبر معظم انقلاب در حوزه اطلاع رسانی این مهم به خوبی اتبات شد و بارها تذکر داریم و گله کردیم و مطلب نوشتیم  ولی کسی  گوشش بدهکار نبود  که از این فضا باید به نحو شایسته مورد استفاده قرار گیرد ،  در حالی که بسیاری از خبرگزارها و برخی از رسانه ها با هزینه های آنچنانی از حساب دولت و خزانه ملی و یا وابستگان سیاسی و قدرت امرار معاش می کنند ، در حالی که ما و امثال شما  از درون می نالیم  ولی با این همه تمام آبرو ، حیثیت ، وقت ، زمان ، عمر و پول خود را در این راه فدا کرده ایم ولی کسی ارزش و بهای برایش قایل نیستند ، و  خود را به بی خبری  می زنند که دنیای امروز فضای سایبری و عصر ارتباطات است و گویا با این حوزه بیگانه اند و به راحتی از این مهم می گذرند و بی توجه !!!


3 پاسخ به “انتقادی بر یک مطلب در خصوص معرفی سایت های پربازدید استانی”

 1. urmia می‌گه:

  ای وای چه افتخاراتی!۲۵ نویسنده!میدونی تنها هفته نامه آغری بیش از ۱۰۰ نویسنده ی فعال دارد؟میدونی تنها وبلاگ اورمو سسی روزانه بیش از ۱۰۰۰۰بازدید دارد؟میدونی گرفتن یک مجوز برای یک سایت منسوب به مسئولین از وزارت فرهنگ و ارشاد کاری ندارد؟و آیا اصلا به جنابعالی ربطی دارد که سایت های دیگر چه قدر برای ارتقای سایت خود هزینه میکنند؟

 2. نظام مشرفی می‌گه:

  مردی از جنس ایثار در گمنامی کامل پرواز کرد
  نظام مشرفی نبی کندی:آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که کسی را از مرگ نجات بدهید؟ یا آیا به کسی که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرده، کمک کرده‌اید؟ اصلاً آیا برای نجات جان انسانی جان خود را به خطر انداخته‌اید؟ شاید همه ما در افکارمان جایی برای نجات انسانها از دردسر، مشکلات و حتی مرگ داریم، اما در عمل بسیار اندک هستند کسانی که برای نجات دیگران جان خود را به خطر می‌اندازند.
  ر عصری که به عصر قهرمان پروری های پوشالی معروف است و بیشتر قهرمانان ما را هنرپیشگان و ورزشکاران به خود گرفته است . هنوز مردان گمنام قهرمانی هستند که حاضرند مثل جنگ تحمیلی برای نجات آب و خاک و فرزندان این مرزو بوم مبارزه کنند . هنوز هم افرادی در این دنیا هستند که حاضرند به خاطر خشنودی خانواده ای جان خودرا هدیه کنند . همین دیروز بود که امید عباسی آتش نشان فداکار به خاطر نجات دادن جان یک کودک جان خود را هدیه کرد تا و دوسه روز رسانه های کشورمان از این واقعه با آب و تاب فراوان نوشتند و بعد از آن بجز دیدار تیم های ملی ایران و لبنان حرکتی که از خلعتبری در تقدیر و زنده نگاه داشتن یاد این قهرمان سر زد دیگر توجه خاصی به این قهرمانان ملی نشد . بیشتر اوقات ما قهرمانان را کسانی می دانیم که مدال طلا گرفته باشند یا فوتبالیست هستند و یا اینکه سیاستمدار بوده و هستند را به عنوان قهرمان می شناسیم ولی امثال امید عباسی ها را خیلی کم به دنیا معرفی می کنیم .
  درست در دومین روز هیاهوی تبلیغات شوراها در سراسر کشور بود که سد احمد آباد(سدی در شهرستان تکاب دراستان آذربایجان غربی) جان ۵ نفر را گرفت و جز چندخبر کوتاه و گفتگوی کوتاه از مسئولین شهر با سایت های استانی و روزنامه ایران دیگر کسی به عمق فاجعه نپرداخت حادثه شومی که یک قهرمان داشت قهرمان غریبی که همچون یک شهید گمنام از میان ما رفت داستان از آنجا شروع شد«که اعضای ۲ خانواده که برای تعطیلات به سد تکاب رفته بودند که الناز ۲۲ ساله برای شنا داخل آب سد می‌رود و دقایقی نگذشته بود که همه با شنیدن فریادهای کمک‌خواهی این دختر وحشتزده خود را به کنار سد می‌رسانند و حیرت‌زده دیدند الناز در حال دست و پنجه نرم کردن با مرگ است.
  اکبر ۲۵ ساله برادر الناز نخستین کسی بود که برای نجات جان خواهرش به آب سد شیرجه زد. خیلی زود امیدها کمرنگ شدند و همه با چشمانی وحشتزده دیدند از خواهر و برادر اثری نیست. این بار برادر ۱۸ ساله به نام اصغر برای نجات جان خواهر و برادر دیگرش خود را به آب سد انداخت اما انگار سرنوشت غمناکی برای این برادران و خواهر نگون بخت رقم خورده بود و آنان گرفتار آب سد شده بودند
  برادرشوهر الناز وقتی دید که اعضای خانواده عروسشان همه اسیر آب سد شده‌اند وی نیز برای نجات آنان خود را به آب انداخت و دقایقی بعد این مرد به خاطر بی‌احتیاطی و آشنا نبودن با فنون شنا مانند دو برادر و خواهر در آب سد تکاب غرق شد. سمیرا و مریم هاشمی ۱۷ و ۱۶ ساله نیز در آب سد دست و پا می‌زدند که یک مرد روستایی به نام محمد رحیمی که ۳۵ ساله بود فرشته نجات آنان شد و توانست هر دو خواهر را زنده از آب بیرون بکشد اما این مرد فداکار خود اسیر سد مرگ شد و از پای درآمد»ـ. این تنها خبر کاملی بود که از این حادثه شوم توسط روزنامه ایران منتشر شد.
  و بعد از آن دیگر هیچ رسانه ای به پوشش این خبر نپرداخت . حرکت جوانمردانه محمد رحیمی جوان ۳۵ ساله در شادی حماسه ملی گم شد و فرزندان کوچک این قهرمان در انتظار بازگشت پدر هر روز را به شب انتظار می کشند . اگر محمد رحیمی در تهران زندگی می کرد چقدر رسانه ها به پوشش این خبر می پرداختند به راستی چرا رسانه ها و سایت های ما و حتی رسانه ملی ما حرکت های این ایثارگران را به دنیا مخابره نمی کنند .
  چرا دیگر در کتاب های درسی ما نام افرادی همچون ریزعلی ها دیگر به چشم نمی خورد آیا وقت آن نشده که بابت کوتاهی نسبت به تقدیر و تشکر از این خانواده ها کاری انجام بدهیم . امید عباسی در پایتخت زندگی می کرد روحش شاد نامش در همه جا طنین انداز شد ولی فردی همچون محمد رحیمی کسی که جان دو نفر را نجات داد و برای نجات دادن سومی دوباره به آب زد برای همیشه گمنام ماند چرا باید غریب بماند آنهم از یک شهر محروم . به جای اینکه بیاییم جومونگ ها و پطروس کبیرها را بزرگ کنیم بیاییم یادی از محمد رحیمی ها و امید عباسی ها بکنیم که بتوانیم حس انسان دوستی عشق صداقت و یک رنگی را در جامعه ترغیب کنیم افرادی که نه برای مال و نه برای کسب شهرت جان خود را فدا کردند آری آنها فقط برای انسانیت و شرمنده نبودن در درگاه خدواند بزرگ این کار را انجام دادند. نمی دانم عظمت و ایثار این مرد را با چه واژه هایی بیان کنم به راستی چگونه توانستی مرگ را مغلوب خود کنی و چگونه درس مردانگی و استقامت را بدون حرف زدن به ما یاد دادی .
  آری مسئولین عزیز بیاییم یا د این دهقان فداکار این کشاورز زحمتکش که به خاطر نجات جان دو انسان فرزندان خود را یتیم کرد نگاه داریم و با نامگذاری کوچه یا خیابانی به نام او درس قهرمان پروری را به مردم بیاموزیم بیایم به جای اینکه ستاره سازی کنم .

  این ستاره های گمنام را از خاموشی دربیاوریم و به آنها بگوییم که ما هستیم و راه شما را ادامه خواهیم داد. محمد رحیمی رفت رفت که شاید انسانیت و گذشت هیچ وقت نمیرد او رفت تا جامعه از دهقان فداکار خالی نماند. او یک قهرمان بود و همیشه هم قهرمان خواهد ماند روحش شاد

  نکته: مقدمه ولید خبر این یادداشت از مقدمه یادداشت دوست خوبم آقای مصطفی عابدی گرفته شده است
  آقای معروفی برای دریافت عکس این قهرمان به وبلاگ مراجعه نماید http://www.ketab-89.blogfa.com

پاسخ دهید

آگهی
دل نوشته های معروفی
iranibazar.comشبكه تجارت الكترونيك ايران
عصر امید
جهانگیرزاده

لوگوی پایگاه خبری تحلیلی جوان logo کد لوگو :