وب سایت خبری و تحلیلی جوان پرس

تاريخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۲|کد خبر: 24138|دسته: تازه ترین عناوین, عمومی, ویژه ها


خبرهای رسیده حاکی از آن است که این تصمیم نهایی با بررسی شرایط موجود و رایزنی نمایندگان مردم درمجلس ، رهبران سیاسی وفکری و تیم کارشناسی انتصابات قراراست نهایتا و ظرف این هفته یا هفته آتی یکی از این دو گزینه مطرح شده …

جوان پرس :  پیش بینی می شد که روند  انتخاب والی برای این استان از پیچیدگی خاصی برخوردار باشد و یک لیست بلند بالا در ماراتن دیده شود و رقابت برای رسیدن به این پست سخت باشد ، بی شک افرادی در این لیست هستند و بودند که  خود نخواسته اند وارد این فضا بشوند ولی برخی هم سینه سپر کرده و برای رسیدن به صدارت خود را به هر آب و آتشی می زنند تا بلکه به نان و نوایی برسند ، پس با توجه به فضای بد سیاسی و غبارآلود  در این استان طبیعی به نظر می رسد که هر هفته و هر روزی یک اسم مطرح و یا شانسی برای این مسوولیت داشته باشد.

 به نظر می رسد بالاخره بعد ازگمانه زنی های فراوان و گذر از لیست بلندبالای۵۰ گزینه های احتمالی استانداری آذربایجان غربی از ساختمان وزارت کشور به گوش می رسد که قربانعلی سعادت و فریدون همتی به عنوان گزینه های نهایی و ۲ چهره سرشناس و موفق به ماراتن نهایی سخت انتخاب مدیریت ارشد این استان راه یافته اند.

 این روزها که نام فریدون همتی در محافل و مجالس بیشتر شنیده می شود و البته رایزنی و گمانه زنی پشت پرده هم حکایت از این دارد که  آقای همتی از شانس بیشتری نسبت به آقای سعادت برخوردار است ، هر چند این دو گزینه دارای سوابق درخشانی در حوزه سیاسی برخوردارند و سوابق کاری آقای سعادت از آقای همتی بیشتر می باشد ولی با توجه به ارتباط قوی تر آقای همتی با وزیر کشور نسبت به آقای سعادت و شرایط کاری و حوزه فعالیت سیاسی و سوابق وی به نظر می رسد آقای همتی استاندار آینده آذربایجان غربی بشود.

 خبرهای رسیده حاکی از آن است که این تصمیم نهایی با بررسی شرایط موجود و رایزنی نمایندگان مردم درمجلس ، رهبران سیاسی و فکری و تیم کارشناسی انتصابات قراراست نهایتا ۱۰ روز آتی یکی از این دو گزینه یاد شده با  معرفی وزیر کشور ؛ تصویب هیات دولت سکان هدایت استان آذربایجان غربی را برای ۴ سال آتی در دولت سکان هدایت استان آذربایجان غربی را برای ۴ سال آتی در دولت تدبیر و امید به دست بگیرد.

 * نگاهی به زندگینامه  و سوابق قربانعلی سعادت

 http://www.ostan-qom.ir/uploads/sadat_4114.JPG

- قربانعلی سعادت  متولد ۱۳۳۲ روستای قره باغ ارومیه 

سوابق  و فعالیت ها  :۱-  سال ۶۰ تا شهریور ۶۲    (  مدیر جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی ) ۲- سال ۶۲ تا خرداد ۶۴  ( معاون امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی )۳- سال ۶۴ تا آبانماه  ۶۹     ( معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی )  ۴- آبان ۶۹ تا اواخر ۶۹       ( سرپرست استانداری آذربایجان غربی ) ۵ – سال ۷۰ تا مهرماه ۷۶     ( استاندار آذربایجان غربی ) ۶-  سال ۷۶ تا  سال۸۱       ( استاندار قم  ) ۷- سال ۸۱ تا سال ۸۴   ( استاندار لرستان )  و  سال ۸۴ تاکنون  (  مدیر عامل شرکت حساب ۱۰۰ امام ( ره ) وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی )

* نگاهی به زندگینامه و سوابق  فریدون همتی

 همتی

-  متولد ۱۳۳۹ در شهر ایلام  /  تحصیلات : دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

فریدون همتی متولد ۱۳۳۹ روستایی در بخش چوار .از خانواده ای روستایی و مذهبی ،زمانی جوانترین مدیر کل صداوسیمای کشور بود در سن ۲۲ سالگی و در ایام جنگ صدای رسای مردم بود اینک هم فریاد زاگرس نشینان را او فریاد خواهد کرد .

سوابق و فعالیت ها :  مدیر کل صدا و سیما در مراکز ایلام ، لرستان و آذربایجان غربی  / نماینده مجلس هفتم از حوزه انتخابیه ایلام / مسئول امور استان های دیوان محاسبات کشورو معاون حقوقی و پارلمانی دیوان محاسبات کشور

حال باید دید از بین دو گزینه با سوابق و تجربیات ذکر شده کدام یک می تواند نظر مساعد هیات دولت و نماینده ولی فقیه و گروههای سیاسی و نمایندگان در استان را پیدا می کند و یا اینکه باز هم باید دنبال گزینه ای دیگر بود .


12 پاسخ به “سعادت یا همتی ؛ کدام یک استاندار آذربایجان غربی + سوابق”

 1. موسوی می‌گه:

  همتی گزینه خوبی برای سکانداری استان است و به نظر من بهترین گزینه می باشد.

 2. علیزاده می‌گه:

  همتی همان سوابق جلال زاده را دارد

 3. افشین می‌گه:

  تا وقتی عبدالعلی زاده حضور دارد امثال همتی و .. جایی در استانداری ندارند. گزینه خدابخش برای اردبیل قطعی شده و گزینه عبدالعلی زاده و اصلاح طلبان آقایان سعادت، فروزان و یاری هستند. مگر اصول گرایان بر سر کار هستند که همتی استاندار شود؟؟؟؟

 4. ali می‌گه:

  غیر بومی یعنی بدبختی

 5. ali می‌گه:

  آقای همتی جزو نیروهای خوب ملی است و ازش حمایت می کنیم

 6. ناشناس می‌گه:

  همتی بهترین گزینه برای استانداری است .پرتلاش و با تدبیر و خستگی ناپذیر برای توسعه و آبادانی استان

 7. ساوالانجی می‌گه:

  یکی از وعده های آفای رئیس جمهور انتخاب استاندار توسط خود مردم بود مثل اینکه یادش رفته!!!!!
  ضمنا استاندار بایستی بومی باشه
  غیر بومی به چه دردی میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. ارومیه ای می‌گه:

  قربانی = بومی = میانگذری که کلی بودجه رو که میتونست صرف نجات دریاچه بشه تلف کرد و تازه بلای جون دریاچه هم شد.تا چند سال اینده هم با خشک شدن کامل دریاچه دیگه احتیاجی بهش نداریم
  جلال زاده = بومی = در آزمون استخدامی استانداری برای جذب ۴۰۰ نفر ۱۶۰۰۰ فارغ التحصیل بیکار ثبت نام میکنن = بیکاری و عقب ماندن استان و دیگر هیچ…
  ما استانداری میخوایم که با مرکز روابط قوی داشته باشه اونایی که بومی بومی میکنن منظورشون رو روشن بگن مثلا جهانگیرزاده و عابد فتاهی هر دو بومی هستن کدوم بومی منظورشونه .اینا یه تعداد آدم قبیله پرست عقب مونده هستن انگار غیر بومی از کشور اجنبی میخواد بیاد اصلا بومی برای استان متاسفانه قبیله ای ما زهره .قبیله و فک فامیل بازی درمیاره . از هر جای استان باشه استانداری رو پر فک فامیلاش میکنه . این رسم تو ادارت ما هم مشهوده . سعادت ۶ سال استاندار استان بیچاره مون بوده سیر نشده.اون ۶ سال چه کاری کرده که حالا …

 9. احمدی می‌گه:

  به نام خدا استاندار آذربایجان غربی بایدهمتی باشد

 10. مهابادی می‌گه:

  به امید خدا ک۶ بهترین انتخاب شه
  اگه بهترن اقای سعادت باشه ایشا… که اون انتخاب شه

پاسخ دهید

آگهی
دل نوشته های معروفی
iranibazar.comشبكه تجارت الكترونيك ايران
عصر امید
جهانگیرزاده

لوگوی پایگاه خبری تحلیلی جوان logo کد لوگو :