وب سایت خبری و تحلیلی جوان پرس

تاريخ انتشار: ۰۶ تیر ۱۳۹۱|کد خبر: 5791|دسته: بهترین ها, تازه ترین عناوین, عمومی, مقالات


سوء مدیریت برخی مدیران نیز پدر مردم را درآورده است/ قرار بود خلیل که تا حالا مدیرکل بود مدیرکل تر شود

آقایی پر ، پایگاه خبری تحلیلی جوان/فقط چند روز از سالروز ولادت امام علی(ع) و روز پدر گذشته بود که خلیل محبت خواه پدرش را دعوت کرده بود تا به سالن آمفی تاتر شرکت برق در فلکه مخابرات بیاید و از نزدیک شاهداستمرار توفیقات پسرش باشد چون قرار بود خلیل که تا حالا مدیرکل بود مدیرکل تر شود.

بشود قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی یک استان ، پیش از آن فقط مدیرکل مسکن و شهرسازی آذربایجان غربی بود اما دو وزارتخانه در هم ادغام شد تا ٣١ مدیرکل در کشور کمتر شوند.

گرچه این مراسم می توانست هفته پیش تر همزمان با سفر خود وزیر انجام شود اما تشخیص داده شده بود اینگونه برگزار شود.

مطمئنم اگر آن هواپیمای تهران به ارومیه سقوط نمی کرد حالا حالاها خبری از ادغام نبود،حداقل وزارتخانه های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی محال بود باهم ادغام شوند،ولی حالا شده،ای کاش آن پروازاصلا انجام نمی شد…

پدر محبت خواه کلاه شیک و لبه دارش را کج گذاشته بود و بیش از همه افراد حاضر در سالن افتخار می کرد.

سالی که گذشت برای پدران خیلی از مدیران سخت گذشت،پدر یک مدیر در روزی درگذشت که پسرش به سختی زیر فشار بود و گویا همان شب استیضاح شده بود ، گرچه ماه ها بعدتر کلید اتاقش را تحویل سرپرست داد ، پارسال پدر یک مدیر در آمد اما آخر سر پسرش با حواشی بسیار و انواع سوء ظن ها و اتهام ها برکنار شد ، پدر یک مدیر دیگر مدام دست به دعا بود تا فرزندش به سلامت دوران مدیریتش را به اتمام برساند…

سوء مدیریت برخی مدیران نیز پدر مردم را درآورده است.

در اشتغال ، صنعت یا برخی تعاونی ها و حتی در مدیریت شهری می توان ردی از این مدیران یافت که چندان متعهد نبوده اند.

در مراسم معارفه دوم محبت خواه مدیران بسیاری آمده بودند. اما در این مراسم خود استاندار نیامده بود و معاون عمرانی او با معاون وزرات راه و شهرسازی در ابتدا حضور داشتند و سپس امام جمعه ارومیه هم به مراسم آمد تا نشان دهد موضوع راه و مسکن مثل امنیت برایش اهمیت دارد.

ابتدا حامد ولی زاده قاری ممتاز بین المللی ، قرآن خواند که باهوشانه ، آیاتی را انتخاب کرده بود .

لیس للانسان الا ما سعی.

سپس خود محبت خواه ، هم به عنوان میزبان و هم مدیرکل آینده پشت تریبون رفت و خوش آمد گفت و گزارش عملکردی داد ، ادعای سخنوری ندارد اما به تشخیص وزیر به اندازه کافی مدیر فنی هست.

می گفت در استانمان ٣٠٠٠ هکتار بافت فرسوده داریم که ۴١٧ هکتارش فقط در ارومیه است.

وای به حال ارومیه فرسوده و بی شهردار!

گفت که در مسکن مهر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داریم و در بقیه پروژه ها ٧٠ درصد.

شکری که کمی بیش از یک ماه سرپرست اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی بود نیز گزارشی از اداره تحت مدیریتش داد و گفت:۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه داریم و ٩٠٠ نفر هم پرسنل ، البته این را هم گفت که ١۶٣ نقطه حادثه خیز در راه های استان داریم که به سلامتی١١ تایش را داریم سامان می دهیم تا از حادثه خیز بودن درآید.

انشالله برای ساماندهی ۱۵۲ تا نقطه حادثه خیز باقی مانده ۱۵۲ سال وقت داریم تا به اندازه کافی بجای مدیریت ، فرصت انجام فساد اداری و مالی به همگان برسد! و در این میان اگر ۱۵۰۰ نفر هم در همان نقاط حادثه خیز مسافر آن دنیا شدند حتماً قضا و قدر الهی بوده! و مرگ شتریست که در هر خانه ای می خوابد.

در این مراسم امام جمعه ارومیه سخنرانی نکرد و وقتش را به قاضی پور نماینده این شهر در مجلس داد اما پیش از او سید جواد محمودی بالای سن رفت و برای حضار از اهمیت کار مدیریت در نظام اسلامی سخن گفت و دیدگاه های امام و رهبری را در این باب برشمرد و مدیران را به رعایت حقوق مردم و پرهیز از حیف و میل بیت المال فراخواند.

او با تاکید گفت: در تشکیلات ولایت فقیه نباید کسی برای کسب قدرت دست و پا بزند.

محمودی که خود روحانی زاده است با آرزوی توفیق برای محبت خواه و دعا برای عاقبت به خیری اش از او خواست با نگاه عطوفت آمیزی با کارکنان راه و ترابری برخورد کند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی این نکته را هم گفت که مردم به زندگی مدیران توجه دارند که چه ماشینی سوار می شوند و کجاها چکارها می کنند و چگونه مال و منال جمع می کنند بنابراین مدیران خیلی باید مواظب باشند.

عنانی مجری برنامه نیز شعری در مورد کودکی و خاطرات خانه های کاهگلی قرائت کرد که حال خوشی داشت.

حجت الاسلام موسوی از روحانیون حاضر در مراسم نیز شعری از امام خمینی(ره) خواند با این مضمون: در دلم بود که آدم بشوم اما نشدم ، بی خبر از همه عالم شوم اما نشدم  ، آرزوها همه به گور شد ای نفس خبیث ، در دلم بود که آدم بشوم اما نشدم .

او این شعر را خواند تا بگوید که آدم شدن و عاقبت به خیر شدن چقدر سخت است بنابراین از مدیران خواست به جای زیبا حرف زدن زیبا عمل کنند.

اما قاضی پور هم در جملاتی کوتاه همه آنچه را که در این حوزه نداریم یکجا مطالبه کرد، راه ، آزادراه ، تونل و راه آهن.

او تصریح کرد که ما همه جوره لیاقت داریم و باید برای استان کار شود.

او از محبت خواه خواست ۲۴ ساعت تلفنهایش روشن باشد و به مردم و مسئولان جواب بدهد.

قاضی پور می گفت ۳۰ سال با پدر محبت خواه همکار بوده است.

او نقش این پدر در تربیت خلیل محبت خواه را ستود.

علیپور نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بر تعدد مشکلات موجود در حوزه راه تاکید کرد و بر حل مشکلات راه های بین المللی استان پای فشرد.

به اعتقاد وی در حوزه راه در استان آذربایجان غربی با قبل از انقلاب تفاوت چندانی نکرده ایم.

صومعه لو معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی آخرین سخنران این مراسم بود که گفت در کل کشور تا هفدهم خرداد جاری ۲ میلیون ۴۱۷ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که ۴۰۰هزار موردش تحویل شده و تا پایان دولت دهم بقیه مسکن ها هم به مردم تحویل خواهد شد.

او می گفت: هر جور حساب کنید دولت در بخش مسکن رکورد زده است.

و در پایان هر چقدر که بالای سن جا داشت آدم رفت بالا تا معاون وزیر حکم خلیل محبت خواه را به او بدهد و او پس از قرائت حکم علی نیکزاد برای محبت خواه ، این کار را کرد و مدیرکل جدید نیز با همه روپوسی نمود در حالیکه پایین سن برق چشمهای پدرش به این مدیر نسبتاً جوان انرژی می داد که پسرم درست مدیریت کن ، الهی عاقبت به خیر شوی.

 نقطه سر خط


2 پاسخ به “خوش به حال محبت خواه”

  1. Thanks a lot for the blog article.Much thanks again. Keep writing.

  2. click to find out more می‌گه:

    This is one awesome article.Really thank you! Great.

پاسخ دهید

آگهی
دل نوشته های معروفی
iranibazar.comشبكه تجارت الكترونيك ايران
عصر امید
جهانگیرزاده

لوگوی پایگاه خبری تحلیلی جوان logo کد لوگو :