تاریخ انتشار :جمعه ۱۴ مهر ۹۶.::. ساعت : ۹:۳۰ ق.ظ

   280 بازدید

سردار ناصر اصلانی : در شش ماهه نخست امسال 345 هزار تماس حضوری و تلفنی با نیروی انتظامی در آذربایجان غربی به ثبت رسید که 42 درصد از آن عملیاتی شده است.

جوان پرس : فرمانده انتظامی آذربایجان غربی  در نشست خبری گرامیداشت هفته ناجا ضمن تسلیت ایام عزای حسینی به تشریح آخرین اقدامات و عملکرد پلیس در آذربایجان غربی پرداخت و اظهار داشت: به فضل الهی و به رغم تهدیدات مختلف در دهه نخست محرم با همت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی کوچکترین اتفاقی که بتواند امنیت کشور و آذربایجان غربی را خدشه‌دار کند روی نداد که همه اینها به واسطه همکاری مردم حاصل شد.

سردار ناصر اصلانی افزود: در شش ماهه نخست امسال 345 هزار تماس حضوری و تلفنی با نیروی انتظامی در آذربایجان غربی به ثبت رسید که 42 درصد از آن عملیاتی شده و افزون بر 50 درصد تماسها و مراجعات نیز با انجام مشاوره‌های مختلف به مبادی ذی‌ربط ارجاع داده شد.

سردار اصلانی اقدامات شش ماهه پلیس انتظامی استان را تشریح کرد و گفت: 6 اولویت و بیشترین تماس های مردمی با پلیس در خصوص تصادفات است، نزاع و درگیری در رتبه دوم ، موادمخدر در رتبه سوم ، سرقت در رتبه چهارم، مسائل اخلاقی و اماکن عمومی در رتبه پنجم و اولویت ششم در خصوص اختلافات خانوادگی می باشد.

او بیان کرد: تصادفات، نزاع و درگیری جزو دو موضوعی اصلی تماس ها و مراجعات به پلیس در آذربایجان غربی است اما با این حال این استان جزو آرامترین استان‌ها در بحث نزاع و درگیری است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در شش ماهه نخست امسال 2 درصد از سرقت‌ها کاهش یافته و 82 درصدشان نیز کشف شده و در این میان 92 درصد از سرقت‌ها توام با خشونت بوده و 96 درصد از سرقت‌های مسلحانه نیز منجر به کشف شده است.

وی تصریح کرد: در همین مدت عاملان همه قتل‌های به وقوع پیوسته به‌صورت 100 درصد دستگیر شده و تحویل مقامات قضایی شده‌اند و با سلسله اقدامات انجام شده امید می‌رود سارقان اخیر یک شعبه بانک روستایی نیز به سرعت دستگیر شوند.

 او به قضیه قتل دلخراش جوان مهابادی پرداخت و گفت : پرونده قتل جوان مهابادی به هیج وجه امنیتی یا بحث های شیطان پرستی نبوده و فقط یک اختلاف شخصی بوده است و عاملین این قتل  دستگیر و در اختیار محاکم قضایی گرفته اند.

اصلانی تاکید کرد : در 6 ماهه سال جاری 2 درصد کاهش سرقت و 82 درصد سرقت ها کشف شدند که 92 درصد سرقت های توام با خشونت کشف شده است.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی در ادامه گفت: بیش از 606 دستگاه خودرو در بحث قاچاق شناسایی و توقیف شدند که بیشتر این کشفیات خودروی سنگین بوده است و بیش از هزار و 250 نفر نیز در این خصوص دستگیر شده اند که در این خصوص افزایش 5 درصدی را شاهدیم .

وی ادامه داد:  ارزش ریالی کالاهای مکشوفه 752 میلیارد و 974 میلیون ریال بوده است.

 سردار اصلانی با اشاره به کشفیات ویژه حوزه قاچاق تصریح کرد؛  27 طرح عملیاتی بصورت ویژه در بحث مبارزه با قاچاق داشتیم و تاکید و برنامه های ما در خصوص باندهای بزرگ و پرونده های بالای یک میلیارد ریال است.

وی ادامه داد : در شش ماهه امسال  11 تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است که 9 تن آن انواع پیش ساز ها بوده است که در این شاخص افزایش 87 درصدی را شاهد هستیم .

وی در ادامه افزود: در سال جاری 40 باند در حوزه مواد مخدر متلاشی شدند و همچنین 200 خودرو در این خصوص توقیف شدند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در شش ماهه نخست امسال افزون بر 8000 نفر در تصادفات استان مجروح شده‌اند و 276 نفر نیز فوت شده‌اند در حالی که به نسبت مدت مشابه که 332 نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند کاهش قابل ملاحظه‌ای ثبت شده اما بازهم باید این ارقام کاهش داده شود چرا که 60 درصد تصادفات عامل انسانی دارد.

وی افزود: برنامه‌های امسال هفته ناجا با شعار  ” پلیس برای امنیت، امنیت برای همه ” از 14 تا 20 مهر در آذربایجان غربی به مورد اجرا در می‌آید که 182 برنامه را شامل می‌شود.

اصلانی اظهار داشت: رونمایی از کلانتری نمونه در ارومیه، راه اندازی پاسگاه انتظامی سیار و افتتاح مرکز هشدار الکترونیک به عنوان پنحمین استان برخوردار از این سیستم در هفته ناجا از مهم‌ترین برنامه‌های امسال این نیرو است.

وی گفت: طرح تجمیع فوریت‌های پلیسی 110 نیز تا پایان امسال در آذربایجان غربی اجرایی می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108208
دیدگاه خود را به ما بگویید.